Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Favorité potvrdili svou roli, Chrudim i Slavia jsou v semifinále

Favorité potvrdili svou roli, Chrudim i Slavia jsou v semifinále

Chrudim naplnila očekávání a je v semifinále

Také série Chrudimi s Liberce skončila v nejkratším možném termínu. Východočeši vyhráli sobotní zápas v Heřmanově Městci proti Liberci jednoznačně 5:1 a postoupili dál.

První poločas byl ještě výsledkově vyrovnaný. Na gól Baloga odpověděl liberecký Vyčítal, ale Chrudim nakonec šla do šaten veselejší. Na 2:1 zvýšil Koudelka.

Hned po přestávce zvýšil na 3:1 David Drozd a s Libereckými už bylo zle. Přesto se Severočeši drželi až do 38. minuty. V tu chvíli zvýšil na 4:1 Torres a o minutu později uzavřel skóre této semifinálové série Pett.

Ohlasy aktérů zápasu

Dominik Balog (hráč FK Chrudim): „Třetí zápas byl podobným dvěma předchozím. Liberec nás v celé sérii překvapil, hrál tvrdě a dokázal s námi běhat. Jsme rádi, že jsme sérii ukončili ve třech zápasech a máme dostatek času se poctivě připravit na semifinále.“

Jakub Dlask (brankář Liberce): „Chrudim v sérii potvrdila roli favorita a postupuje do semifinále. Kdo sérii sledoval, musí uznat, že kromě úvodního utkání byla obě další napínavá a záživná pro diváky. Dařilo se nám se soupeřem držet tempo a rozhodovala kvalita v zakončení. Kdybychom proměnili některé šance, mohli jsme sérii ještě více zdramatizovat. Přejeme Chrudimi hodně štěstí.”

Karel Vrabec (trenér Liberce): “Máme za sebou bohužel poslední zápas play off. Musím kluky pochválit za dnešní zápas a za celou sérii. V dnešním zápase mě mrzí hlavně obdržený gól do kabiny, kdy jsme mohli jít do druhého poločasu s nerozhodným výsledkem a myslím si, že aspoň to jsme si zasloužili. Opět škoda, že jsme dnes dali jen jeden gól. To bylo letošní sezónu takové prokletí, na góly jsme se vždy hrozně nadřeli. Gratuluju soupeři k postupu. Myslím si, že to s námi neměli tak snadné, jak předpokládali. Přeji Chrudimi hodně štěstí do dalších bojů a brzké uzdravení Évertona.”

| STATISTIKY

Slávisté jsou v semifinále. Mělníku nedali šanci

Futsalisté SK Slavia Praha se v sobotu odpoledne stali druhými semifinalisty. Na domácí palubovce porazili Mělník potřetí v pěti dnech, tentokrát 4:1.

Úvodní gól vstřelil po patnácti minutách hrající trenér Slavie Zdeněk Sláma. Mělník ale dokázal do poločasu vyrovnat. Trefil se mladík Šiler – 1:1.

Ve 27. minutě Pražané znovu vedli. Autorem gólu byl Hrdina. Klíčový moment přišel během 32. až 33. minuty. Slávisté vstřelili dva rychlé góly po sobě. Na 3:1 zvýšil Ševčík a závěrečnou trefu utkání obstaral Brychta.

Ohlasy aktérů zápasu

Jan Žežulka (brankář Slavie): „Byla to náročná série, jsem strašně šťastný, že jsme to zvládli na tři zápasy. Všechna utkání byla těžká a dnes to bylo podle mě nejtěžší, protože Mělník hrál za celou sérii nejlépe. Měli spoustu šancí, zachytal jsem si. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kterých přišlo tolik a také díky nim jsme to dnes zvládli. Po všech patáliích, co nás potkaly v letošní sezoně, je to krásný pocit mít skoro jistou medaili. Já se s ní ale nechci spokojit, chci zamakat o finále, stát se může cokoliv.“

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Dneska jsme sehráli vynikající první poločas, ale místo toho, abychom vedli výraznějším rozdílem, tak byl stav opět vyrovnaný. V celé sérii nás trápila koncovka a nebyli jsme schopni dát gól ani z nejvyloženějších šancí. To celou sérii rozhodlo. Ani v jednom utkání jsme nebyli horší a v každém jsme neměli k vítězství daleko. Proto je stav série 3:0 pro nás velmi krutý.“

| STATISTIKY

Výsledky a další program čtvrtfinále play – off 1. FUTSAL ligy zde.