Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
SOUHRN TÝDNE: Třikrát 2:1. Chrudim je jeden bod od postupu do finále

SOUHRN TÝDNE: Třikrát 2:1. Chrudim je jeden bod od postupu do finále

Semifinále play off 2021 v 1. FUTSAL lize má za sebou první odehraný týden. Dařilo se papírovým favoritům. Ve třech zápasech se navíc zrodil shodný výsledek 2:1.

Čtyři nejlepší celky futsalové ligy rozehrály semifinálové série shodně ve středu. Nejprve uspěl vítězný tým po základní části. Plzeň doma otočila zápas se Slavií Praha a získala první bod po výhře 2:1. „Podle mě jsme byli celý zápas lepší. Trochu jsme šetřili síly a nepresovali jsme úplně nadoraz. Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem,“ zhodnotil duel plzeňský Tomáš Vnuk.

Trenér Slavie David Frič ví, co do pondělního druhého zápasu odstranit: „Pokud chceme takové zápasy vyhrávat, tak si nemůžeme dovolit chyby jako při obdržených brankách. Na můj vkus jsme byli do útočné fáze příliš pasivní, obrana nebyla špatná, ale do ofenzívy to dobré nebylo.“

Série mezi druhou Chrudimí a třetími Teplicemi začala ve středu pořádně vyhecovaným zápasem. Domácí zvítězili 2:1, ale také se hodně mluvilo o úderu loktem hostujícího Claudinha a tvrdém skluzu domácího Martina Doši. Oba hráči zápas dohráli bez červené karty, ale disciplinární komise je dodatečně potrestala stopkou na dva zápasy.

I druhý zápas, který se hrál v sobotu v Chomutově, byl napínavý do samotného konce. Za stavu 1:1 ale Teplice špatně rozehrály rohový a z rychlého brejku rozhodl chrudimský Pavel Drozd. Východočeši vedou v sérii 2:0 a v úterý mohou slavit postup do finále.

„Opět rozhodl malý detail v tomto zápase. Platilo pravidlo nedáš-dostaneš. Těch šancí byla spousta, tak jsme si zasloužili gól. Klukům patří velká pochvala a velký respekt! Tahle prohra bolí, ale my pojedeme se vztyčenou hlavou na třetí zápas,“ prohlásil teplický asistent trenéra Tomáš Künzl.

„Tentokrát to byl z obou stran lepší zápas. Dvě silné defenzívy, spousta technických variant a různém způsoby útočení. Zápas byl velmi vyrovnaný a rozhodly detaily. V závěru utkání jsme zlepšili výkon. Chtěl bych pogratulovat rozhodčím za kvalitně řízený zápas. Nebylo to vůbec jednoduché, spoustu fyzických soubojů, navíc ovlivnění událostmi z prvního zápasu. Odvedli skvělou práci!“ vyzdvihl je trenér Chrudimi Felipe Conde.

STŘEDA 5. KVĚTNA

SK Interobal Plzeň – SK Slavia Praha 2:1 (0:1)
Branky: 25. Rick (Kozár), 30. Vnuk (Seidler) – 20. Ševčík (Leovski).

FK Chrudim – Svarog FC Teplice 2:1 (1:0)
Branky: 12. D. Drozd (Koudelka), 37. D. Drozd (Éverton) – 29. Adriano (Alemao).

SOBOTA 8. KVĚTNA

Svarog FC Teplice – FK Chrudim 1:2 (0:0)
Branky: 32. Adriano (Salla) – 25. Éverton (Yuri), 38. P. Drozd (Felipe).

Semifinále 2021

SK Interobal Plzeň (1.) – SK Slavia Praha (5.), stav série 1:0

1. zápas: Plzeň – Slavia 2:1 (0:1)
2. zápas: Slavia – Plzeň (PO 10. května, 20:15, živě ČT Sport)
3. zápas: Plzeň – Slavia (ST 12. května, 19:00, živě HbbTV)
4. zápas: Slavia – Plzeň (PÁ 14. května, 20:00, živě HbbTV)
5. zápas: Plzeň – Slavia (NE 16. května, 20:00, živě HbbTV)

FK Chrudim (2.) – Svarog FC Teplice (3.), stav série 2:0

1. zápas: Chrudim – Teplice 2:1 (1:0)
2. zápas: Teplice – Chrudim 1:2 (0:0)
3. zápas: Chrudim – Teplice (ÚT 11. května, 19:00)
4. zápas: Teplice – Chrudim (PÁ 14. května, 19:00, MSH Chomutov)
5. zápas: Chrudim – Teplice (NE 16. května, 19:00)

Zdroj: www.fotbal.cz