Pražané mají totiž na čtvrtém místě 40 bodů. Na Teplice jich ztrácí pět, ale mají jeden zápas k dobru. Navíc se Severočechy odehrají poslední zápas základní části 16. dubna. Sparta tak má motivaci skončit třetí a vyhnout se ve čtvrtfinále play off Slavii.

Tým trenéra Beniho Simitči vyhrál poslední čtyři zápasy v řadě. Poslední skalp je ale nejcennější. Sparta doma v pátek porazila vedoucí Plzeň 4:0 a před soubojem s rivalem si notně zvedla sebevědomí.

Chrudim odehrála v pátek večer vyrovnaný zápas v Edenu, kde vyhrála díky dvěma brankám Pavla Drozda 2:1. Východočeši mají ve svých rukách druhou příčku po základní části. Při případném zaváhání Interobalu by ještě mohli pomýšlet i na prvenství, ale musí si udržet stoprocentní bilanci v posledních třech zápasech. A na Spartě rozhodně Chrudim nechce body nechávat.

Napětí mezi oběma celky by se dalo krájet. Sparta byla totiž v letošní sezoně prvním celkem, který tým kouče Condeho obral o body. Dvanáctého září remizovali Pražané na východě Čech 2:2. Za domácí se dvakrát trefil David Drozd. Za hosty se radovali Hrdina a Brahimi, který srovnal dvě minuty před koncem. V celkové bilanci obou soupeřů jasně dominuje FK Chrudim se sedmnácti výhrami, pěti remízami a pouhými třemi porážkami. Celkové skóre činí 111:52 ve prospěch Chrudimi.

Zápas začíná ve 20 hodin. Vy ho můžete živě sledovat na Tipsportu nebo LSTV. Utkání komentuje Radek Klier.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Jdeme od zápasu do zápasu, pořádně se na Chrudim připravíme a budeme ji chtít porazit. Myslím si, že jsme na dobré vlně, budeme se poctivě připravovat, aby zápas s Chrudimí skončil v náš prospěch.“

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Naše idea se stále nemění, jako hlavní je v současné době příprava na vyřazovací boje. Pochopitelně chceme získat další vítězství, v první části sezony jsme proti tomuto soupeři dva body ztratili. Soustředíme se na vývoj našeho týmu, jdeme dopředu. Věříme, že to bude skvělý zápas dvou kvalitních soupeřů a že uvidíme řadu dobrý futsalových momentů.“

_________________________________________________
AC Sparta Praha – FK Chrudim
NE 20:00 | UNYP aréna
živě na Tipsport a LSTV