Povedený týden měla pražská Sparta, která si výhrou nad Českou Lípou, a pak i Plzní zajistila boj o třetí příčku do poslední chvíle základní části. Proti lídrovi tabulky Pražané neinkasovali a zvítězili 4:0. „Rozhodlo, že jsme k zápasu přistoupili úplně jinak než v Plzni. Hráli jsme na sto procent, kombinačně, nedělali zbytečné chyby vzadu a bojovali jeden za druhého,“ chválil sparťan Jiří Vokoun.

Dařilo se i druhé Chrudimi, která nejprve vyhrála vysoko 8:2 v Mělníku a následně přetlačila v Edenu Slavii těsně 2:1. Díky dalšímu případnému zaváhání Interobalu může ještě pomýšlet na prvenství. Zápas v Praze ale podle Condeho jednoduchý nebyl: „Oba týmy odehrály dobrý zápas. Prvních dvanáct minut jsme na hřišti dominovali, bohužel jsme ale nedokázali proměnit vytvořené šance. Dále bylo utkání vyrovnané. Našim hlavním cílem je se pořádně připravit na play off a tento zápas byl k tomu ideální, protože jsem viděl, na čem máme pracovat.“

O velké páteční překvapení se postaral Mělník, který se díky výhře 3:2 nad Teplicemi výrazně přiblížil účasti v play off. „Musím kluky maximálně pochválit. Předvedli jsme heroický výkon a Teplice jsme našim nasazením zaskočili,“ radoval se trenér Středočechů Jakub Němec. „Utkání si musíme vyhodnotit a ponaučit se z toho. Tyhle situace a řešení budou v play off podobné a my je musíme v rozhodující chvíli správně vyřešit,“ uvědomoval si teplický asistent Tomáš Künzl.

Parádní drama se odehrálo i v moravské metropoli. Domácí Helas Brno bojoval o šesté místo po základní části s Libercem. Ve 36. minutě zápas rozhodl faktor David Cupák. Český reprezentant vstřelil dva góly v krátkém sledu a otočil skóre na 4:3. Jeho tým nakonec zvítězil 5:4 a Cupákovi zkazila radost jen červená karta ve vypjatém závěru. „Rozhodl David Cupák, který utkání režíroval prakticky sám,“ pochválil spoluhráče brněnský Vojtěch Cupák.

Brány play off se zavřely kromě České Lípy a Rapidu Ústí nad Labem i pro Žabinské Vlky. Nicméně Žabiny ve své premiérové sezoně ukázaly, že nejsou do počtu. V neděli porazili trápící se Českou Lípu 7:4. Šanci do první osmičky mají jen deváté České Budějovice, ale budou to mít těžké. Tři kola před koncem ztrácí čtyři body na postupovou příčku.

Dařilo se i střelcům. V pondělí si připsal hattrick sparťan Josef Gabčo, v Mělníce zase třemi trefami úřadoval v úterý chrudimský Max. Tři góly jednoho hráče viděli fanoušci na livestreamu i ve středu v Českých Budějovicích. Postaral se o ně teplický Joao Salla. A celý týden završil parádní výkon žabinského Dominika Havlína, který nasázel v neděli České Lípě čtyři góly.

| Kompletní týdenní výsledky
| Tabulka ligy

Zdroj: www.futsalliga.cz