S postupem do druhé nejvyšší soutěže zvyšuje vedení slánské Čechie svou aktivitu, když se rozhodlo obnovit mládežnické celky. Juniorský celek do 15 let již Čechisté v minulosti měli, v sezńě 2018-2019 si dokonce zahrál juniorskou divizi. Nyní plánují nábor juniorů v rozmezí 11 až 17 let, ten proběhne ve středu 14.6.2026 od 18 hodin v moderní slánské sportovní hale na Hájích.
Z facebookové stránky klubu:
Může to tak vypadat, ale i přes klid na našem čechistickém facebooku se v našem týmu stále něco děje, kdy naši hráči i po skončení soutěže trénují a funkcionáři připravují vše důležité pro následující ročník, v němž jsme po 15 letech zase druholigoví. 



