Ve finiši má náskok Slavia B, udrží ho i přes tlak Roudnice?

Závěr 2. Futsal ligy nabídne v posledním kole boj o první místo, kde má jednobodový náskok Slavia B, která zajíždí do Neveklova k utkání s Arsenalem. Roudnice, která je v tabulce druhá, hostí Chotěboř. Další boje budou probíhat o umístění ve středu tabulky.

FK Kladno – F. C. Brandýsek

Pátek 20. únor 2026, MSH Kladno, 20:00

Miroslav Rott (trenér FK Kladno): „V posledním zápase sezony nás čeká derby. Oba týmy budou chtít určitě zvítězit, ale věřím, že potvrdíme roli favorita.

SK Olympik Mělník – FTZS Liberec B

Pátek 20. únor 2026, SH Gymnázium Mělník, 20:00

Lukáš Chalupa (hráč SK Olympik Mělník): „I když už nic nezachrání tuto nepovedenou sezónu, tak se stejně chceme rozloučit vítězně a zakončit to alespoň trošku pozitivně. Liberci máme navíc, co vracet, jelikož se nám předchozí vzájemný duel vůbec nepovedl.”

Jakub Dlask (brankář FTZS Liberec B): Doufám, že nás poslední zápas sezony zastihne v lepším rozpoložení než minulý týden. Tabulka je našlapaná a v případě neúspěchu se můžeme pěkně propadnout.”

FC Jerigo 1994 Plzeň – Wizards SO Praha 10

Pátek 20. únor 2026, SH Lokomotiva Plzeň, 20:00

Vít Muzikář (vedoucí FC Jerigo 1994 Plzeň): „Po odchozeném utkání v Mělníku, kdy mně osobně s takovým přístupem nedávalo smysl přihlašovat druhou ligu, si celý tým promluvil. Výsledek se dostavil. Pokud budeme mít stejné nasazení jako v posledních třech duelech, tak nikdy nebudu mít problém s tím, že se prohraje. Chceme na tyto tři zápasy navázat a Wizardům vrátit prohru z prvního utkání.“

Jan Kopřiva (vedoucí Wizards SO Praha 10): „Máme před sebou poslední zápas proti silnému Jerigu. Už budeme hrát „pouze“ o to se dostat v tabulce před Olympik, se kterým máme lepší vzájemné zápasy. Nemáme to ovšem ve svých, tedy na palubovce ano, ale musíme pohlížet taky na jejich zápas proti Liberci. Budu tedy na lavičce žhavit linku na Onlajnech a věřím, že budu po zápase spokojenější než můj protějšek Víťa Muzikář, i když bez ohledu na náš vzájemný zápas skončí v konečné tabulce před námi, ale to nic nemění na tom, že se na něj těším.

Arsenal Benešov – SK Slavia Praha B

Pátek 20. únor 2026, SH Neveklov, 20:00

Lukáš Matoušek (hráč Arsenal Benešov): „Letošní ročník zakončíme stejně jako ten minulý v Neveklově, kde se i tentokrát bude hrát o titul. Čeká nás aktuálně první tým tabulky, který určitě vytáhne to nejlepší, co má, aby první pozici udržel. Rádi bychom zakončili tuto sezónu výhrou a třeba se nám ještě podaří zamíchat tabulkou.

Dominik Slapnička (hráč SK Slavia Praha B): „Je to tady – vyvrcholení celé sezony, které rozhodne o tom, jak úspěšný náš ročník byl. Myslím, že málokdo by na začátku sezony čekal, že náš mladý tým bude hrát o nejvyšší příčky 2. Futsal ligy. Já sám jsem ale už v prvním ohlasu říkal, že týmu věřím, a že na to máme. Co se týče pátečního zápasu, rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Výsledky Benešova to potvrzují – až na poslední utkání s Bohemians, kam jeli ve výrazně oslabené sestavě. I náš poslední vzájemný duel ukázal, že to bude vyrovnaná bitva. Přesto pevně věřím v kvalitu našeho mužstva i v obrovskou motivaci, kterou pro nás představuje možnost vybojovat první místo v soutěži.

SK Roudnice nad Labem – FK Boca Chotěboř

Pátek 20. únor 2026, SH Chemik Lovosice, 20:00

Václav Čížek (brankář SK Roudnice nad Labem): „Do posledního kola jdeme s nadějí, nejdříve musíme zvládnout domácí utkání a poté věřit. Chotěboř je nepříjemné družstvo, v jehož zápasech moc branek nepadá. Uvidíme, co pátek nabídne.

Martin Jakeš (trenér FK Boca Chotěboř): „Do Roudnice na poslední zápas nechceme jet pouze na výlet. Pokusíme se v tomto zápase bodovat, i když Roudnice je velmi kvalitní tým.

FC Sapa Praha – Bohemians Praha 1905

Pátek 20. únor 2026, SH Eden, 20:00

Dinh Nam Nguyen (hráč FC Sapa Praha): „Dlouhá sezona je u konce a my ještě stále můžeme hrát o šesté místo v tabulce, věřím, že k utkání přistoupíme zodpovědně a i s přispěním dění v dalších halách ukořistíme co nejlepší umístění.“

Matěj Veselovský (hráč Bohemians Praha 1905): „Do posledního utkání jdeme pro druhé vítězství v lize, naším cílem bude uzavřít sezónu vítězně. Jsme si vědomi, že nás nečeká nic lehkého, ale pokud k utkání přistoupíme zodpovědně, můžeme opět bodovat.

Autor: Martin Kamenik

Autor fotografie: SK Roudnice nad Labem