Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Bitva o vítěze druhé ligy. Superpohár hostí v neděli Vysoké Mýto

Bitva o vítěze druhé ligy. Superpohár hostí v neděli Vysoké Mýto

Souboj o celkového vítěze druhé ligy. I tak by se dalo nazvat finále Superpoháru, ve kterém se poměří vítězové svých skupin. Absolut Černý Dub ovládl západ, Nejzbach Vysoké Mýto pak východ. Utkání startuje ve Vysokém Mýtě v nedělních 18:00. Právě vítěz východní skupiny má letos pořadatelské právo. Dívat se můžete také živě na YouTube!

Přímý přenos | NE 10. března 2024 | 18:00 h.

Oba celky mají za sebou velmi úspěšnou sezonu, kterou budou moct korunovat vítězstvím v Superpoháru. Absolut sice několikrát v sezoně klopýtnul, přesto podával v západní skupině druhé ligy nejvyrovnanější výkony a s některými nadstandardními individualitami v sestavě se nakonec jednalo o nejlepší celek této skupiny. Nezapomeňme zmínit také Kladno a Bohemians, tedy mužstva, která jihočeský tým v tabulce po celou dobu neúnavně naháněla.

Povedenou sezonu má za sebou zejména Viktor Kadlec. Třiadvacetiletý střelec nasázel v ročníku pětadvacet branek a velkou měrou se podílel na triumfu Černého Dubu. Další ústřední osobností je brankář Patrik Kříž, který se ale v závěru sezony zranil a trenér Radim Staněk s ním do utkání s Nejzbachem počítat nemůže.

Vysoké Mýto si to o primát ve východní skupině druhé ligy rozdalo s hodonínským Tangem. Nakonec právě východočeská futsalová bašta byla tou, která se po posledním kole mohla radovat. V posledním zápase s Hlinskem dorazilo do sportovní haly ve Vysokém Mýtě skvělých 420 fanoušků, kteří dotlačili Nejzbach k postupové výhře 5:2.

Nestárnoucí jistotou a oporou v brance Nejzbachu je pochopitelně Libor Gerčák. O útočnou aktivitu týmu se staral zejména Vítězslav Hrubý, který se angažuje také při trénování mládežnických celků Nejzbachu. Hrubý, jenž má velké zkušenosti z 1. Fustal ligou, zaznamenal v sezoně šestadvacet branek. V neposlední řadě stojí také další důležitá postava východočeského klubu kapitán Michal Jiráský, který se zároveň podílí na vedení mužstva jako asistent trenéra Miroslava Semeráda.

Ohlasy před zápasem

Michal Jiráský (kapitán, FC Nejzbach Vysoké Mýto): „Na finále Superpoháru se moc těšíme. Bude to zajímavá konfrontace se západní skupinou. Chtěli bychom se tímto utkáním rozloučit s diváky a poděkovat jim za neuvěřitelnou podporu během celé sezóny. Otázkou zůstává složení týmu. Čeká nás akorát čtvrteční trénink, který bude zaměřený jen na herní věci. Superpohár je pro nás zápas, který si jdeme v klidu užít a vítězství by pro nás bylo sladkou odměnou po celé náročné sezóně.“

Radim Staněk (trenér, Absolut Černý Dub): „Předně je třeba říci, že si velice vážíme vůbec možnosti v Superpoháru startovat. Znamená to totiž, že jsme v celkovém součtu za sebou nechali nespočet kvalitních celků, které u nás v západní skupině působí a nyní bychom nejen je chtěli v nedělním utkání adekvátně reprezentovat. Na střetnutí s Mýtem jinak hráče nijak speciálně nepřipravuji, s výjimkou specifické haly a avizované početné divácké kulisy.”

Martin Kameník