Trenér Tomáš Neumann se musel v Mariboru obejít bez Matěje Slováčka a Tomáše Koudelky, navíc se se zdravotními problémy během zápasu potýkal Tomáš Vnuk. Do hry tak během prvního poločasu naskočili mladící Adam Knobloch a Tomáš Kuchta.

První nebezpečnou akcí byla ve třetí minutě česká kombinace, kdy po přihrávce Pavla Drozda nastřelil Radim Záruba tyč. Úvodní branky se tak dočkali diváci až v 16. minutě, kdy Maks Vesel zakončil slovinskou kombinaci z pravé strany, když dobře zavřel protější tyč a připsal si premiérovou reprezentační trefu – 1:0 pro Slovince.

Češi stihli do přestávky vyrovnat, Michal Holý protlačil míč přes vracející se Slovince k Michalu Seidlerovi, který si připsal pohotovou ránou 117. reprezentační gól – 1:1. Domácí tým stihl ještě nastřelit tyčku.

Futsal: Slovinsko – Česko (19.9.2023)

Stejně jako proti Španělsku v Praze Češi v úvodu druhého poločasu chybovali a nabídli Slovincům možnost jít znovu do vedení. Teo Turk zaváhání v rozehrávce potrestal – 2:1 pro Slovince. Čeští hráči se snažili znovu srovnat, dobré pozice měli k dispozici Michal Seidler i Lukáš Rešetár. Devět minut před koncem po bezohledném Duščakově zákroku na Zárubu, který volal po červené kartě, nabrali Slovinci pět faulů. Šest minut před koncem sáhli Češi po power-play, v další šanci se octl po sólovém nájezdu Seidler, ale nedokázal míč dostat do sítě pod nohama slovinského gólmana.

Pět minut před koncem zajel Totošković nesmyslně ostře do Vnuka v prostoru před brankou a pískala se penalta, kterou ale Seidler neproměnil, když nastřelil do hrudníku náhradního slovinského gólmana Pečeka. V dalším průběhu pálili na domácí branku Seidler a Holý. V akci byl na druhé straně v nebezpečné situaci i Ondřej Vahala, který přesným zákrokem zasáhl proti Turkově kličce.

Největší šanci při závěrečném náporu měl Rešetár, který ale ze šesti metrů vystřelil nad břevno. Plzeňský futsalista nedokázal do sítě nasměrovat ani Vnukův nástřel. Poslední akcí tak byla další slovinská nastřelená tyčka. Češi mohou litovat zejména celé řady neproměněných šancí.

Ohlasy aktérů

Radim Záruba (hráč reprezentace): „Cítíli jsme velkou šanci, měli jsme spoustu gólových příležitostí. Nakonec z toho byl festival neproměněných šancí, kolikrát to bylo až neuvěřitelné. Já sám jsem měl tři gólovky. Bohužel to nedopadlo, myslím si, že tohle nás bude tížit déle, musíme to ale rychle zahodit a soustředit se na Italy.“

Tomáš Neumann (trenér reprezentace): „Prohospodařili jsme první poločas, začali jsme hrát až v posledních dvanácti minutách, začali jsme běhat do prostorů, kde jsme měli být a najednou jsme se dostávali do obrovských šancí. Když ale dáme za dva zápasy jen jeden gól, tak je to hrozně málo. Měli jsme šancí na čtyři zápasy, ale když neproměníme ani penaltu, tak nemáme šanci bodovat.“

Slovinsko – Česko 2:1 (1:1)
Branky: 17. Vesel (Turk), 22. Turk (Totošković) – 20. Seidler (Holý).
Rozhodčí: Kovács – Szilágyi (oba HUN).
ŽK: Čeh, Duščak, Totošković – Mašín (RT).
Diváci: 300.
Slovinsko: Berzelak (Peček) – Turk, Totošković, Osredkar, Hozjan – Suban, Vesel, Čop, Bukovec,
Janež, Duščak, Čeh, Fideršek. Trenér Tomislav Horvat.
Česko: Vahala (Němec) – Rešetár, Záruba, P. Drozd, D. Drozd – Seidler, Vnuk, Holý, Knobloch,
Slováček, Bína, Holý, Kuchta. Trenér Tomáš Neumann.

Kvalifikace MS 2024

Tabulka skupiny D
Pořadí Tým OZ V R P Skóre B
1. Španělsko 1 1 0 0 3:0 3
2. Itálie 1 1 0 0 3:1 3
3. Slovinsko 2 1 0 1 3:4 3
4. Česko 2 0 0 2 1:5 0
Program kvalifikace MS – skupina D
PÁ 6. října 20:00 h. Itálie Česko Policoro
ST 11. října 19:10 h. Česko Itálie Plzeň
PÁ 15. prosince tbc Španělsko Česko tbc
ST 20. prosince tbc Česko Slovinsko Plzeň

Autor: Ondřej Zlámal