Skóre se po celé utkání překlápělo na stranu Mělníku. Jako první otevřel skóre domácí Vokoun, ale slávistický kapitán Homola ihned kontroval vyrovnáním. Stav 1:1 vydržel až do přestávky.

Ve druhém poločase Mělník odskočil o dva góly. Po trefě Machytky zvýšil na 3:1 Lehner. V té samé minutě ale vrátil Slavii do hry Vaktor, který snížil na rozdíl jedné branky. Vyrovnání se sešívaní dočkali tři minuty před koncem základní části a postaral se o něj znovu kapitán Homola.

Za stavu 3:3 se tedy šlo do prodloužení. Na konci první části Pražané poprvé v utkání vedli po gólu Havrdy, ale jen chvíli. Vokoun totiž vyrovnal z desítky – 4:4. Celé utkání nakonec rozhodl moment ze začátku druhého prodloužení, kdy domácího brankáře překonal Ševčík – 4:5.

Ohlasy aktérů zápasu

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Co k tomu říct, místo aby byl stav zápasů 1:1, tak v sobotu bude mít Slavia mečbol. Zápas asi rozhodl snižující gól Slavie na 2:3. Ten byl naprosto zbytečný a Slavii dostal na koně. Zápas jsme ale měli rozhodnout už mnohem dříve, ale stejně jako v úvodním zápase jsme doplatili na to, že nejsme schopni proměnit stoprocentní vyložené šance. Slavii dnes opět zachránil skvělý výkon Žezulky. Každopádně dnešní zápas měl velký náboj a kvalitu od obou týmů.“

Matúš Ševčík (hráč Slavie): „Proti Mělníku jsem letos neměl ze všech zápasů ještě ani bod, nakonec mi to spadlo v pravý moment. Jsem rád, že jsme to zvládli a dokázali ubránit jejich power-play, kterou mají velice nepříjemnou. Máme mečbol, tak věřím, že to v sobotu zvládneme a už sem nebudeme muset jet. Když jsme prohrávali o dvě branky, tak jsme dokázali hned snížit, to bylo pro vývoj zápasu velice důležité a udrželi jsme se v kontaktu. Nejdůležitější je to, že jsme to celé zvládli a vezeme druhý bod.“

| STATISTIKY

Výsledky a další program čtvrtfinále play – off 1. FUTSAL ligy zde.