Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Výsledky: Brandýsek dostal desítku v Ústí

Výsledky: Brandýsek dostal desítku v Ústí

1. FUTSAL LIGA

NEDĚLE 13. listopadu

TJ Spartak Perštejn – FTZS Liberec (18:00, Kadaň)
FC Rapid Ústí n. L. – Sparta Praha (20:30, Teplice)

2. LIGA

SK Amor Kloboučky Vyškov – AC Gamaspol Jeseník odloženo

FC Pramen Havlíčkův Brod – FC Tango Hodonín 3:6 (2:3)
Branky: 7. Karlík, 12. Henek, 40. Pabousek – 9. Sopůšek (Michalec), 15. Kleiber (Sopůšek), 16. Sopůšek, 27. Kleiber (Sopůšek), 35. Sopůšek (Varmuža), 40. Varmuža (Michalec).

NEDĚLE 13. listopadu

FC Baník Chomutov – Absolut Černý Dub (18:30)
TJ FC Dalmach Turnov – FK Boca Chotěboř (19:00)
FTZS Liberec B – FC Betis Kadaň (19:30)

DIVIZE „A“

Včera se představil Brandýsek na palubovce ústeckých Tiradores, vůbec se mu zde nedařilo, když inkasoval deset branek. Více o utkání ze stránek ústeckého klubu:

FC NY Tiradores Ústí nad Labem – Futsal Club Brandýsek 10 : 3 (5 : 1)
Branky a nahrávky: 1. Štengel, 5. Štengel (Guth), 9. Dvořák D. (Šmejkal), 17. Šmejkal (Dvořák M.), 19. Dvořák M. (powerplay hosté), 22. Dvořák M. (Vondráček), 23. Maňkoš (Guth), 23. Guth (powerplay hosté), 37. Švanda (powerplay hosté), 38. Štengel (Guth) – 3. Kroc P., 24. Steinbach (Felis), 29. Kroc P.
ŽK: 38. Čížek (BRA)
Sestava: Skála (Lotz) – Seidl M. „C“, Guth, Maňkoš, Štengel – do 30. Dvořák D., Vondráček, Šmejkal, Dvořák M. – od 30. Švanda, připraven Novák
Tak tohle byla jízda! I druhé domácí utkání Tiradores v Divizi A skončilo výhrou. A oproti nerváku s libereckými Gazelami to tentokrát bylo grandiózní představení! Hattrick zaznamenal teprve osmnáctiletý Zdeněk Štengel, svou první trefu ve třetí nejvyšší soutěži si připsal také druhý teenager v základní sestavě Dominik Maňkoš. Výborný výkon ovšem předvedl celý tým.
Svůj hvězdný večer načal hned po 54 sekundách Zdeněk Štengel, v úvodu lepší Brandýsek ovšem brzy srovnal díky odraženému míči a nedůrazu bránící čtveřice. V 5. minutě ovšem předvedla akci jako z futsalové učebnice po secvičeném signálu opět první lajna, na jejímž konci stál nahrávající Guth a znovu skórující Zdeněk Štengel. I tentokrát mohl soupeř znovu srovnat, proti byl ovšem fantastický Skála, jenž na brankové čáře vytáhl ránu do odkryté klece. Od té doby začali přebírat otěže utkání domácí, hosté jakoby tím urazili futsalová božstva, a do konce zápasu už jejich střely mířily buď do tyček, do skvěle blokujících hráčů domácích, nebo do připraveného Skály. Po jedné z hostujících tyček přišel trest přesně podle pravidel nedáš-dostaneš, Šmejkal vyslal v rámci bratrské spolupráce do úniku Dominika Dvořáka a ten si poradil přímo mistrovsky. Oba týmy pak předváděly pohledný futsal s velkým množstvím šancí, který bavil tentokrát silně prořídlé tribuny. Závěr poločasu patřil zcela Severočechům. V rámci sourozenecké spolupráce tentokrát oslovil Martin Dvořák Patrika Šmejkala, který ranou na zadní tyč navýšil už na 4:1, Brandýsek poté sáhl ke hře bez brankáře, tu ovšem potrestal ranou do opuštěné klece Martin Dvořák.
Pokud se hosté o poločasové přestávce radili, jak z druhé dvacetiminutovky udělat drama, jako se to před 14 dny povedlo Liberci, Tiradores jim dali pádnou odpověď. Pouhých 65 sekund na rozmezí 22. a 23. minuty přinesly tři slepené góly, díky nimž odskočili bílomodří už na 8:1, a bylo takřka vymalováno. Nejprve zafungovala spolupráce Vondráček-Martin Dvořák, následně rozjel krásnou brejkovou akci Zdeněk Štengel, jehož výzvu vyslyšel Petr Guth, který oslovil zadní tyč zavírajícího Dominika Maňkoše, jenž si otevřel divizní střelecký účet. Tyto dvě trefy dělilo pouhých 20 sekund, svůj skvělý výkon pak Guth ještě přizdobil o 45 vteřin později, kdy Brandýsek opět sáhl k risku bez brankáře, ovšem skvěle bránící domácí soupeře znovu gólově potrestali. Ačkoliv pak přišlo drobné polevení svěřenců Dušana Stíbala, kvůli nimž přišla korekce soupeře na 8:3, závěr patřil zcela domácímu celku. Dominika Dvořáka, jehož se rozhodl kouč Stíbal v závěru pošetřit, nahradil Švanda, který potřetí potrestal troufalost Brandýsku vytrvale zkoušet powerplay, v samém závěru pak uzavřel gólový účet utkání ten, kdo ho načal, tedy Zdeněk Štengel, jenž zaslouženě zkompletoval hattrick.
„Smekám před soupeřem, který vydržel v šesti lidech do pole fyzicky celé utkání. Co se týče nás, když jsme dodržovali, na čem jsme se dohodli, byl to z naší strany excelentní výkon. Bohužel jsme se znovu nevyhnuli několika zbytečným a dětským chybám, jimiž jsme soupeři darovali góly či velké šance,“ řekl po utkání domácí lodivod Dušan Stíbal. „Jinak ale musím celý tým pochválit. Využili jsme šířky našeho kádru, klobouk dolů před Pavlem Švandou, který z lavičky naskočil místo Dominika Dvořáka a ihned předvedl několik dobrých obranných zákroků, navíc si připsal i gól. Stejně tak mě potěšil první divizní gól Dominika Maňkoše a také hattrick Zdendy Štengela. Důležité bylo, že oproti jiným zápasům jsme zůstali takřka po celé utkání soustředění, což přineslo své ovoce,“ dodal.
„Myslím si, že dnešní utkání jsme zvládli velice dobře. Nikdo asi nečekal, že to bude tak výrazným rozdílem, ale pořád je spousta věcí, na kterých musíme pracovat,“ zůstal nohama na zemi autor hattricku Zdeněk Štengel. „Věřím tomu, že když na sobě budeme dál makat a pomáhat si, můžeme předvést ještě lepší výkony, než doposud,“ pokračoval mladík, jenž ještě v červnu brázdil okresní umělky v nejnižší soutěži. „V klubu máme spoustu kvalitních hráčů, kteří mne posouvají dál, a bez nichž bych určitě nebyl tam, kde jsem teď. Strašně moc si vážím toho, že mne kluci vzali mezi sebe. Z dnešního výkonu mám vážně dobrý pocit, nebýt kluků, tak dnes hattrick určitě nedám. Nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, že bych někdy mohl hrát třetí nejvyšší soutěž ve futsale a ještě k tomu střílet branky. Od té doby co jsem tu, mne tenhle klub strašně zvedl a moc si toho vážím. Díky ze všechno,“ doplnil skromně ke svému hvězdnému výkonu.
Soupeře třeba objektivně pochválit za výborný vstup do utkání, a především za férovou hru po celých 40 minut, jíž si oba celky vzájemně vracely, všechny body ale zůstávají na krásnobřezenské palubovce, Tiradores tak zůstávají v domácím prostředí stoprocentní.
STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ PŘEBOR
Další program 6. kola Stč. KP zde.