Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Vítězství nad Kyprem. Český tým je ve hře o postup na EURO

Vítězství nad Kyprem. Český tým je ve hře o postup na EURO

Ve druhém utkání portugalské kvalifikace o postup na UEFA U19 FUTSAL EURO 2022 vyzvalo v pátek Česko soupeře z Kypru. Svěřenci Martina Brůny zvítězili 4:0 a v neděli se s domácím Portugalskem utkají o vítězství ve skupině.

Český tým měl od začátku více ze hry, ale opět sváděl až zbytečně moc soubojů s kyperskými soupeři a nedařilo se mu v koncovce. Po sedmi minutách si vzal oddechový čas trenér Martin Brůna, aby tým probudil. To se povedlo. V 8. minutě rozehrál rohový kop Vaněk na Knoblocha, který přesnou a tvrdou ranou otevřel skóre utkání – 0:1. Stejně jako v prvním utkání to ale bylo v prvním poločase vše.

Druhý poločas začali Češi podstatně lépe. Ve 24. minutě naservíroval balon Perina Habartovi a ten prostřelil gólmana Kypru – 0:2. Další povedená akce přišla o tři minuty později, na jejímž konci stál radující se Vik – 0:3. Kypřané začali brzy s hrou bez brankáře, ale český tým početní výhodu soupeře výborně bránil. Tři minuty před koncem bylo rozhodnuto. Brankář Jerasov zlikvidoval velké přečíslení Kypru a dlouhým pasem vybídl ke skórování do prázdné brány Perinu – 0:4.

Rozhovor: Martin Brůna

Rozhovor: Daniel Vik

Kypr – Česko 0:4 (0:1)

Branky: 8. Knobloch (Vaněk), 23. Habart (Perina), 27. Vik (Knobloch), 37. Perina (Jerasov). Rozhodčí: Zannola (ITA) – Bliadze (GEO). ŽK: Georgiou (CYP).
Kypr: Anastasiadis (Horozian) – Elkebbe, Ioannou, Georgiou, Andreou – Panayiotou, Vronti, Angelis, Nikiforou, Constantinou, Lamprou. Trenér Chrysostomos Chrysostomou.
Česko: Džudža (30. Jerasov) – Vaněk, Vik, Knobloch, Janouš – Vojtíšek, Habart, Perina, Ježek, Jiří Zápotocký, Jar. Zápotocký. Trenér Martin Brůna.

Řecko – Portugalsko 0:6 (0:3)

Další program:

Neděle 20. března 2022
17:00 | Řecko – Kypr
20:00 | Portugalsko – Česko

Zdroj: www.fotbal.cz