Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Další zmínka o záměru výstavby nové sportovní haly ve Slaném

Další zmínka o záměru výstavby nové sportovní haly ve Slaném

Na oficiálních internetových stránkách města byl zveřejněn článek o záměru prodeje stavebních parcel v lokalitě Slaný – Háje, sever. Ve druhém odstavci tohoto článku je jako bonus této lokality zmíněn i záměr výstavby nové sportovní haly, když je zde potvrzeno zahájení této akce na podzim letošního roku:

Aktuálně k prodeji pozemků na Hájích

Vzhledem ke zvýšeným požadavkům na bezpečnost ze strany provozovatele zařízení pro rozvod plynu, které se městu podařilo vyřešit, se posunul termín pro vydání územního rozhodnutí. Z tohoto důvodu se bohužel oddálí i prodej pozemků, který měl začít letos v  létě. Přibližný termín bude nastaven až po vydání územního rozhodnutí, kdy bude také aktualizován harmonogram činností souvisejících s  prodejem. Pokud se nevyskytnou další komplikace, předpokládáme zahájení prodeje ještě letos na podzim. O  zahájení prodeje pozemků budeme informovat přes komunikační zdroje města a  dále tyto informace budou uvedeny na webové stránce projektu na www.prodejpozemkuslany.cz . Zájemce, kteří jsou vedeni v  naší databázi, obešleme s  informací na jejich e -mail. Výčet často kladených dotazů uvádíme. Kompletní dotazy a  odpovědi naleznete na výše uvedených webových stránkách projektu.

Na ploše 10,8 ha (cca 108 000 m2), vznikne postupně celkem 67 stavebních parcel, každá o výměře 800-1100 m2, určených pro nízkopodlažní rodinnou zástavbu. Lesopark Háje patří mezi největší zelenou plochu ve Slaném, kam místní rádi chodí za relaxací a sportem. Za poslední rok došlo v oblasti k realizaci několika projektů, které celý lesopark příjemně oživily. Vzniklo zde např. lanové centrum Pavouček, tréninkové fotbalové hřiště pro děti, dětské hřiště, bike park a pump track pro cyklisty. Oblastí prochází část cyklostezky, která je součástí regionální cyklotrasy 202 propojující Louny, Slaný a Kralupy nad Vltavou. V této severní části města chystá město také výstavbu nové sportovní haly. Ta je připravována v souladu s prodejem stavebních parcel a její základy budou položeny pravděpodobně na konci roku 2021.

Zdroj: Ing. Markéta Růtová a Odbor správy majetku, Městský úřad Slaný