Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
2. liga – západ: Na programu je už 15. kolo, hrát se bude jen pět zápasů

2. liga – západ: Na programu je už 15. kolo, hrát se bude jen pět zápasů

Jen pět zápasů čítá víkendové 15. kolo 2. ligy – západ. Poslední duel mezi Rapidem a libereckým Pampuchem se totiž bude dohrávat až 17. února. Většina duelů je na programu až v neděli. V tento den hrají i oba lídři soutěže, tedy českobudějovické Dynamo a Kladno. Zbývající zápas se uskuteční v pátek, poslední Legie v něm přivítá o záchranu bojující Wizards.

Příbramská Legie stále čeká na první bodový zisk vybojovaný na hřišti. Změnit se to bude snažit v pátečním domácím souboji s pražskými Wizards. Jediné tři body nováček získal za kontumační výhru duelu v Mělníku. Příbramští ale po Vánocích naznačili zlepšenou formu, když v zápasech doma s Jerigem i v Jablonci přišli alespoň o remízu až v koncovkách duelů. Wizardi však potřebují v Příbrami bodovat. Stále se totiž nacházejí jen těsně nad pásmem sestupu.

Zbylá dávka zápasů se odehraje až v neděli. Na půdu předposledního Mělníka B zajíždí druhé Kladno. To si v souboji s českobudějovickým Dynamem o čelo tabulky nemůže dovolit zaváhat. Olympik ale zase potřebuje každý bod v boji o záchranu a určitě nepůjde na hřiště předem poražen.

Zajímavou podívanou může přinést utkání mezi šestým Malibu a čtvrtým Jabloncem. Domácí nechytili začátek roku 2019 a po Vánocích prohráli oba souboje s týmy z horní části tabulky. Naposledy z haly plzeňského Jeriga dokonce odvezli vysokou prohru 2:9. Jablonec naopak vybojoval dvě těsné výhry s tabulkově slabšími týmy. Naposledy doma zdolal poslední Příbram 8:6, byť to jednu chvíli i vypadalo na senzaci v podobě bodového zisku Legie.

Vedoucí Dynamo bude hájit své postavení v duelu s chomutovským Baníkem. Jihočeši momentálně nemají v soutěži konkurenci, což potvrdili i povánoční výhrou nad do té doby vedoucím Kladnem, které tak na čele vystřídali. Forma Baníku však jde, po špatném startu do sezóny, přeci jen nahoru a severočeský tým se tak postupnými krůčky přibližuje k záchraně. Naposledy doma přehrál 6:4 libereckého nováčka.

V posledním utkání neúplného kola se utkají sedmá Boca Chotěboř a páté Jerigo Plzeň. Tým Boky umí v domácí havlíčkobrodské hale zahrát a Jerigo tak bude muset podat kvalitní výkon, aby si domů odvezlo nějaké body. Západočeši je samozřejmě potřebují, protože jejich ambice sahají výše, než je jejich současné umístění.

15. kolo 2. ligy – západ

Pátek 25.1. 2019:
20:15 Legie Příbram – Wizards Praha (SH Sedlčany, Gymnázium)

Neděle 27.1. 2019:
18:00 Olympik Mělník B – FK Kladno (SH Mělník, Gymnázium)
18:00 Malibu Ml. Boleslav – GMM Jablonec (MSH Ml.Boleslav, U Stadiónu)
18:30 Boca Chotěboř – Jerigo Plzeň (SH Jiskra Havl.Brod)
19:00 Dynamo Č. Budějovice – Baník Chomutov (SH TJ Lokomotiva ČB)

25. ledna 2019 – Martin Augustin