Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Divizní soutěži žen kralují hráčky rakovnického FK

Divizní soutěži žen kralují hráčky rakovnického FK

Historie futsalu žen není až tak zmapovaná, jako historie futsalu jejich mužských protějšků, což je dozajista škoda. První organizované futsalové soutěže žen se zřejmě hrály v Praze, jako druhý se v této oblasti futsalu pak zapojil náš region. Stalo se tak v roce 2002, kdy byl rozehrán první ročník tzv. Ragionálního přeboru žen. Toho se pravidelně zúčastňovalo 5 – 8 celků a od úvodního ročníku v něm kralovaly bělečské futsalistky, které v roce 2007 přešly pod hlavičku SK Kladno. Ty měly největší soupeřky zpočátku v kačických ženách, v závěru této soutěže se jejich největším rivalem pak stal celek SK Rakovník.  Bělečská, potažmo kladenská, děvčata si v deseti ročnících této soutěže připsala hned šest titulů, třikrát se z prvenství radovaly rakovnické ženy, jedenkrát kačické. Logicky jsou tyto celky i nejvýše v historické tabulce soutěže, první místo patří celku SK Kladno (založen jako SK Běleč), druhé Rakovníku, třetí Kačici.

Medailisté Regionálního přeboru žen 2003 – 2012 zde.

Historická tabulka Regionálního přeboru žen 2002 – 2012 zde.

V roce 2012 byla výše uvedená regionální soutěž reorganizována na divizní, v níž mají možnost hrát ženské celky z regionu oblasti „A“, tzn. z Prahy, Středočeského, Ústeckého a Libereckého kraje. Od úvodního soutěžního ročníku divizi kralují futsalistky rakovnického FK, pro které byly v úvodních ročnících největšími soupeřkami hráčky celků FC Betis Kadaň a SK Kladno, v posledních dvou sezónách to pak jsou týmy FC Démoni Česká Lípa a městské rivalky z SK Olympie Rakovník. Jejich hegemonii však ještě žádné soupeřky narušit nedokázaly.

Medailisté Divize „A“ žen 2013 – 2017 zde.

Historická tabulka Divize „A“ žen 2012 – 2017 zde.

V roce 2003 vznikla myšlenka utkat se o neoficiální titul Mistra ČR ve futsalu žen, a tak se po čtyři roky střetávaly nejlepší celky pražské soutěže s těmi z regionálního přeboru v tzv. Poháru ČMFS ve futsalu žen. Nutno říci, že pražské celky v těchto kláních jasně dominovaly, když naši zástupci dokázali dosáhnout vždy pouze na třetí příčku. Až v roce 2006 zvítězily kačické futsalistky, nutno však podotknout, že tentokrát se pražské týmy soutěže nezúčastnily.

Medailisté Poháru ČMFS ve futsalu žen 2003 – 2006 zde.

Od roku 2007 se hraje regulérní Mistrovství ČR ve futsalu žen, i zde od úvodního ročníku kralují pražské týmy, jejichž převahu zatím nedokázaly žádné soupeřky narušit. Ovšem i naši zástupci získali na této špičkové akci několik úspěchů – druhé místo v roce 2010 vybojovaly futsalistky SK Kladno, které se mohly těšit rok před tím i z bronzové příčky. Tu vybojovaly třikrát i futsalistky FK Rakovník (v letech 2013 – 2015), jedenkrát se to podařilo jejich rivalkám z celku SK Olympie Rakovník (2017). Snad se jednou dočká náš zástupce i mistrovského titulu ….

Medailisté Mistrovství ČR ve futsalu žen 2007 – 2017 zde.