Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Právní subjektivita účastníků kladenských okresních soutěží

Právní subjektivita účastníků kladenských okresních soutěží

Jak jsme již informovali, v souladu s transformací futsalového hnutí si musí všechny členské kluby Svazu futsalu ČR do 31.12.2020 zřídit právní subjektivitu (více o problematice v článku zde). Na nejnižší – okresní úrovni to znamená pro klub jediné, a to aby byl ve veřejném rejstříku zapsán jako spolek. V reakci na výše uvedené rozhodnutí VV SF ČR jsme již uvedli, že je to krok správný a pro budoucnost futsalu zcela nezbytný (článek zde).

V rámci kladenských soutěží by výše uvedené nemělo být až takovým problémem. Většina celků již ve veřejném rejstříku zapsána je, ostatní obdržely návod, jak na to (viz. odkaz zde). V případě potřeby je připraven pomoci se založením spolku i VV OSF Kladno. V současnosti se tento problém týká pouze týmů Blevice 73, 1. FC Horní Bezděkov, SK Jarpice, Ceresit Hvězda Kladno, 1. FC Slavoj Kladno, Jiko Kralupy n.Vl., AFK Rozdělov, FC Stochov a FC Arvato Stochov. Je nutné, aby si tyto celky zřídily právní subjektivitu do konce roku, v opačném případě budou k 1.1.2021 vyřazeny z registračního systému FUTis. Rozehrané okresní soutěže budou sice moci dohrát, nicméně bude tu hrozit to, že kterýkoliv hráč z takového klubu může být zaregistrován v případě svého zájmu za jakýkoliv jiný klub, mající právní subjektivitu, a to bez jakékoliv náhrady.

I proto doporučuji na nic nečekat a spolek založit co nejdříve. Žádné velké papírování to není, nic to nestojí a pro klub s právní subjektivitou bude snazší dosáhnout na jakoukoli dotaci. V případě potřeby je možno mne kontaktovat na tel.č. 774 777 477.

Pavel Nepil,  předseda OSF Kladno