Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Třebusice po osmé vítězem slánského memoriálu

Třebusice po osmé vítězem slánského memoriálu

Devětadvacátý ročník slánského memoriálu, hraného na památku jednoho ze zakladatelů kladenského futsalu Ing. Petra Slance, je již minulostí. V nové slánské sportovní hale se o prvenství utkaly čtyři celky.

Turnaj byl velice vyrovnaný, o čemž svědčí úvodní dvě remízy. V té první dosáhl na bod v duelu s účastníkem nejvyšší okresní soutěže slánským Unionem nováček OS I. třídy FC Atletico Slaný. V tom druhém pak účastník nejnižší soutěže RB Vinařice notně potrápil druhý celek okresního přeboru PK Třebusice, když i zde došlo k dělbě bodů.

Až v duelu loňských účastníků nejnižší soutěže se radoval přece jenom mírný slánský favorit se zisku prvních tří bodů, v dalším utkání jednobrankovou výhru v duelu účastníků okresního přeboru vybojovali borci Třebusic.

V předposledním utkání již unavení vinařičtí futsalisté nestačili na silný slánský Union, ten si tak vysokou výhrou uchoval naděje na medailové pozice. O konečném pořadí na nich se pak rozhodovalo v úplném závěru turnaje, v němž se utkaly Třebusice se slánským Atleticem. Slánským k prvenství v turnaji stačila remíza, třebusičtí museli bezpodmínečně zvítězit. Utkání bylo velice dramatické, třebusičtí šli v první půli do vedení, čímž vedli v průběžné tabulce turnaje, hosté však ve druhém poločase vyrovnali, čímž šli do čela tabulky oni. Závěr utkání však patřil třebusickým, kteří si dvěma přesnými zásahy připsali vítězství nejen v tomto utkání, ale i v celém turnaji. A to již po osmé v jeho historii. Na jejich soupeře pak zbyla v turnaji až třetí příčka, když z druhé se radovali borci Unionu.

Výsledky Memoriálu Petra Slance 2024:

FC Atletico Slaný – FK Union Slaný 1 : 1 (0 :0)
Branky: Sbitniev – Štugel.
Rozhodčí: Říha, Hartig. ŽK: Pauk – Hudousek M. 30 diváků.

PK Třebusice – RB Vinařice 2 : 2 (1 : 0)
Branky: Hora 2 – Dejčmar, Šulc.
Rozhodčí: Laštovička, Hartig. 40 diváků.

RB Vinařice – FC Atletico Slaný 1 : 3 (1 : 2)
Branky: Cikánek – Sbitniev, Yatsura, Schapochka.
Rozhodčí: Laštovička, Říha. ŽK: Pauk, Yatsura (oba Atletico). ČK: Kubát – Sbitniev. 40 diváků.

FK Union Slaný – PK Třebusice 2 : 3 (1 : 3)
Branky: Müller, Ďurčanský – Pohořal, Hansl. Šerák M.
Rozhodčí: Říha, Hartig. 50 diváků.

RB Vinařice – FK Union Slaný 2 : 5 (0 : 3)
Branky: Došek 2 – Fanta 2, Hudousek Mat., Štugel, Štěrba.
Rozhodčí: Laštovička, Hartig. 30 diváků.

PK Třebusice – FC Atletico Slaný 3 : 1 (1 : 0)
Branky: Pohořal 2, Hansl – Yatsura.
Rozhodčí: Říha, Laštovička. 30 diváků.

Konečná tabulka 29. ročníku Memoriálu Petra Slance zde.

Nejlepším střelcem turnaje se se třemi přesným zásahy stal Martin Pohořal z celku PK Třebusice, dalších sedm futsalistů vsítilo po dvou brankách. Turnaj bezchybně odřídila trojice sudích ve složení Jaroslav Říha, Stanislav Laštovička a Libor Hartig. Úvod turnaje zhlédl jako host i sekretář SFČR pan Jan Novotný s rodinou.