Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Příprava okresních soutěží 2024/2025 zahájena

Příprava okresních soutěží 2024/2025 zahájena

Ještě ani neskončil mistrovský ročník kladenských okresních soutěží 2023/2024, když je teprve v sobotu na programu poslední hrací den Okresní soutěže I. třídy, kladenský futsalový svaz však již v těchto dnech zahájil přípravu nového soutěžního ročníku 2024/2025. Do této nastávající sezóny bychom měli vstoupit s několika zásadními změnami.

Především bude snahou řídícího svazu doplnit obě vyšší soutěže – Okresní přebor a Okresní soutěž I. třídy na ideální počet deseti účastníků. Velkou změnou bude hrací den okresního přeboru, kterým budou v nastávající sezóně po více jak třiceti letech nově neděle. Jednání o pronájmech sportovních hal ve Slaném a na Stochově byly během minulého víkendu definitivně úspěšně dokončeny.

Okresní přebor

Jak jsme již výše uváděli, hracím dnem nejvyšší okresní soutěže bude nově neděle, přebor se odehraje nejpravděpodobněji v průběhu deseti hracích dnů v období od 10.11.2024 do 16.3.2025. Hrát se bude v nové Multifunkční sportovní hale ve Slaném na Hájích.

Snahou řídícího svazu bude soutěž doplnit na deset účastníků. Vítěz letošního ročníku R.S.C. Čechie Slaný deklaroval zájem o postup do vyšších regionálních soutěží, zbylých osm týmů by pak mohlo být doplněno nejlepšími celky OS I. třídy. Tady má zájem o postup vítězný celek FC Arvato Stochov, FK Sparta Doly Kladno či FK Slavoj Kladno. Druhý tým soutěže FC Stochov teprve možný postup zvažuje. Další variantou doplnění nejvyšší okresní soutěže může být přihláška celků z krajského přeboru, nad jehož pořádáním v následující sezóně se vznáší velký otazník. Pouze pokud by byl z této soutěže větší zájem o účast v okresním přeboru, může být reálná varianta sestupu posledních Klobuk do nižší okresní soutěže.

Okresní soutěž I. třídy

Hracími dny této soutěže zůstanou soboty, a to v období od 16.11.2024 do 29.3.2025, hrát by se mělo rovněž v deseti hracích dnech ve Sportovní hale Stochov. I tato soutěž by měla být doplněna na deset účastníků, zájem o postup z nejnižší soutěže projevily celky FC Brazil Kladno „B“ a RB Vinařice, vítěz soutěže FC Atletico Slaný svůj zájem o postup zvažuje.

Okresní soutěž II. třídy

Soutěž se bude hrát tradičně v neděli, a to v období od 17.11.2024 do 30.3.2025 v průběhu osmi až deseti hracích dnů (dle počtu účastníků) ve Sportovní hale Stochov. Soutěž by mohla být doplněna především nově vzniklými rezervními celky slánské Čechie, kladenského FK Slavoj či Vinařic. Uvidíme, zda se do nejnižší okresní soutěže přihlásí nějaký úplně nový celek, nezávazný zájem deklaroval jeden z fotbalových oddílů kladenského okresu.

Poslední pozitivní informací je ta o kompletní rekonstrukci stochovské sportovní haly. Ta je plánována od května do října letošního roku a bude zahrnovat především rekonstrukci hrací plochy, hala bude nově zateplena, opravena střecha, vstupní dveře budou vyměněny za automatické.

Poprvé v historii okresních soutěží si tak budou moci všichni jejich účastníci zahrát v moderních, pravidlům odpovídajícím sportovištích. I tento fakt by mohl být lákadlem pro případné nové zájemce o účast.