Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
REFERÁTY A STATISTIKY PO 18. KOLE DIVIZE „A“

18.kolo

Závěrečné kolo přineslo utkání mezi nejlepšími dvěma celky soutěže, Roudnice před skvělou diváckou kulisou přehrála dosud vedoucí Turnov a stala se celkovým vítězem o jediný bod. Liberecké Gazely uspěly na palubovce rezervy Olympiku Mělník (8.místo) a posunuly se na 6.pozici. Kladno potvrdilo roli v České Lípě a končí čtvrté. Brandýsek (9.místo) si rozdělil body s pražskou Sapou, která uhájila pátou příčku. Liberecký Pampuch zdolal Benešov (7.místo) a končí třetí. Aktivitu vyhrává s těsným bodovým náskokem Randák Matěj 39 (28+11) z Turnova před dvojicí Abrahám Radek (Lb Gazely) 38 (27+11) a Dlouhý Pavel (Kladno) 38 (21+17). Stejné pořadí je i ve střelcích. V soutěži Fair-play k určení vítěze nakonec pomohlo poslední možné pomocné kritérium, a to celkový počet faulů (v počtu karet byl také nerozhodný stav), Brandýsek docílil 91 AF, Pampuch Liberec 106 AF, takže vítězem Fair-play se stal nakonec Brandýsek.

Statistiky: v posledním kole dopadl na palubovkách souboj domácí – hosté opět naprosto nerozhodně v poměru 2 1 2, na svých palubovkách naplno bodovaly jen Roudnice a Pampuch Liberec. Toto kolo nenabídlo ani jeden dvouciferný výsledek. Nejvíce branek padlo v utkáních Roudnice s Turnove a Pampuchu Liberec s Benešovem, a to celkem po 8. K pěti utkáním nastoupilo celkem 93 hráčů, nejvíce jich nominovaly Roudnice a Turnov, a to po 12, nejméně naopak Kladno a Benešov, jen po 7. Celkem bylo vstřeleno 33 branek, zatím nejméně (průměr na zápas 6,60), domácí jich vstřelili 18 (průměr na zápas 3,60), hosté se trefili 15x (průměr na zápas 3,00). Toto kolo navštívilo celkem 303 diváků, nejvíce jich našlo cestu do vědomické haly na Roudnici, a to 200 (nový rekord). Výhodu zahrávání PVK6AF dostal 2x Turnov, proměnil jen jeden. Uděleno bylo celkem 8 žlutých karet, hned 5 jich nabídl šlágr kola Roudnice – Turnov. Hrálo se slušně bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbírala Roudnice, a to 11, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Brandýsek, jen se 2 fauly.

Až poslední kolo rozhodlo o celkovém vítězi, Roudnice před skvělou diváckou kulisou porazila Turnov a slavila prvenství, aktivita, obětavost, bojovnost i přesnější zakončení na straně Roudnice, zasloužená výhra. Utkání přineslo kvalitní podívanou, druholigové úrovně. Hosté vědomi si toho, že jim k celkovému prvenství stačí i remíza, začali hrát ze zabezpečené obrany, z které vyráželi do nebezpečných rychlých brejků. V 9 minutě jeden takový proměnili ve vedoucí branku, trefil se Randák Matěj. Z vedení se a hosté neradovali dlouho, v té samé minutě srovnávají domácí Výborným Petrem (Mešič Muamer) po nádherné akci na jeden dotek. Tato branka domácí povzbudila a do konce poločasu byli za svou aktivitu odměněni dalšími 3 góly, vedení na domácí stranu překlopil Mešič Muamer (Marič Matěj) a pojistky přidali Macháček Martin (Hrdý Radek) a Šlegl Petr (Hrdý Radek). Druhý poločas začal výměnou rolí, kdy hostitel se stáhl do obrany a hosté začali dobývat domácí branku. Tento tlak hostů přinesl pouze to, že domácí již ve 30 minutě měli 5 AF. Když domácí ve 33 minutě navýšili vedení gólem Šlegla Petra (Čámský Milan). Zdálo se rozhodnuto, zvláště když hosté neproměnili PVK6AF. Naději na zdramatizování přinesla 37 minuta, kdy hosté proměnili po faulu v PÚ klasickou penaltu Randákem Matějem. To bylo ale z jejich strany vše a k velké radosti domácích diváků v poslední minutě potvrdili své zasloužené vítězství šestou brankou, kterou vstřelil Šlegl Petr (Hrdý Radek potřetí), čistý hattrick. Ke cti obou mužstev bylo utkání odehráno bez projevů nesportovního chování a udělené ŽK, které udělili velmi dobře rozhodující rozhodčí, vyplynuli ze hry a sportovní bojovnosti obou mužstev. Roudnice má domácí bilanci 7 1 1, šestý v celkové aktivitě skončil Pokorný Vojtěch 31 (14+17). Turnov venku neuspěl podruhé, má v elitní pětce dva hráče, vyhrál ji Randák Matěj 39 (28+11), pátý skončil Novák Daniel 31 (18+13).

Liberecké gazely vyhráli nejtěsnějším rozdílem u rezervy mělnického Olympiku, rozhodlo vedení z první půle, dlouhá power-play hostitele přinesla jen snížení. Jako první se trefili domácí Durdoněm Erikem (Vokoun Jiří) po 4 minutách hry, ale hosté převzali iniciativu a za minutu bylo srovnáno Abrahámem Radkem (Sluťák Josef). Po chvilce hry se hosté dostávají i do vedení, to trefuje Moc Jaroslav (Abrahám Radek) a Abrahám Radek střílí svoji druhou branku. Do poločasové pauzy jdou tak spokojenější hosté s dvoubrankovým náskokem, domácí působili trochu bezradným dojmem. Po změně stran hosté vedení ještě navýšili, čtvrtou branku vsítil Vávra Lukáš (Tomášek Radek). Domácí si vzali time – out a od 30 minuty začali hrát power-play. Chvíli to trvalo, ale domácí 6 minut před koncem snížili Křížkem Filipem (Bangha Michal). Čas ale plynul rychleji, než by si domácí přáli a další branka přišla až v poslední minutě od Banghy Michala (Durdoň Erik). Víc již mělničtí nestihli, a tak jim rozlučka nevyšla podle představ. Hosté si náskok pohlídali a vezou si domů všechny body. Gazely Lb mají venkovní bilanci zápornou 3 1 5 a stačilo to na celkové 6.místo, mají druhého hráče celkové aktivity Abraháma Radka 38 (27+11). Mělník B má domácí bilanci 2 1 6 a devátého hráče celkové aktivity Gabča Josefa ml. 28 (20+8).

Kladenský Brazil si veze zaslouženou výhru z České Lípy, rozhodnuto bylo do přestávky (4 branky během 4 minut), hattrickem přispěl Dlouhý Pavel. Úvod utkání domácím absolutně nevyšel, soupeř rychle skóroval Neumannem Radislavem (Dlouhý Pavel). Pal přišla snová čtyřminutovka kladenských, během které získali rozhodující náskok, pojistky trefili 2x Dlouhý Pavel (2x Neumann Radislav), Nesládek Aleš (Čampulka David) a Neumann Radislav podruhé (Ćampulka David). Domácí byli bezzubí, pokud si vytvořili nějakou šanci, tak si vylámali zuby na kladenském brankáři Vojtíškovi Jakubovi. Ten přišel o neprůstřelnost až v závěru poločasu, čestnou branku 1 půle trefil za domácí Kučera Petr (Sedláček Václav). Druhá část utkání se odehrávala v přátelském duchu a již padly pouze dvě branky, na každé straně jedna. Dlouhý Pavel si zkompletoval hattrick (Zelenka Martin), skóre uzavřeli domácí 5 minut před koncem Sedláčkem Václavem. Kladno skončilo s venkovní bilancí 5 0 4 čtvrté, třetí v celkové aktivitě skončil Dlouhý Pavel 38 (21+17). Česká Lípa s 10 body skončila desátá, nejlepší v klubové aktivitě byl Kliment Dan 21 (13+8).

Brandýsek si na své kladenské palubovce rozdělil body s pražskou Sapou, dva rozdílné poločasy poslední změna skóre přišla již ve 23 minutě hry, spravedlivá remíza. V první poločase byli herně lepší hosté, ale brankově to nedokázali potvrdit, vstřelili jen úvodní branku po 10 minutách hry Trajhanem Jáchymem (Le Tuan Anh). Po čtvrthodině hry domácí srovnali stav Erakovičem Aleksandrem (Dvořák Pavel). Po přestávce zase byla aktivita pro změnu na domácí straně a Tesař Tomáš (Vokoun Martin) zařídil vedení hostiteli. To však trvalo jen minutu, za hosty trefil vyrovnávací branku Tran Huy Anh (Nguyen Dinh Nam). Další šance domácí nedokázali využít. Zápas se hrál v klidné atmosféře a velmi slušně, v duchu fair-play. Brandýsek s domácí bilancí 2 1 6 zakončil soutěž na 9.místě, sedmým hráčem celkové aktivity je Tesař Tomáš 30 (10+20). Pražská Sapa, král remíz, s venkovní bilancí 1 5 3 skončila pátá, nejlepším v klubové aktivitě byl Duong Thanh Tung 21 (12+9).

Liberecký Pampuch na své palubovce přehrál benešovské Tenisáky, hosté dohrávali sezónu bez řady opor, příležitost dostali i hráči rezervního celku, vstřelili jen čestný úspěch. Oboustranně slušně hrané utkání, kdy domácí byli herně lepším mužstvem a v poklidu si dokráčeli pro výhru. Soupeř jim to trochu usnadnil hodně kombinovanou a nekompletní sestavou. Převahu hostitele zúročil po 8 minutách hry Čermák Lukáš (Lochman David), po čtvrthodině hry připojil pojistku Lochman David (Hybner Jan). Hosté kontrovali v samém závěru první půle, čestný úspěch vstřelil Mareš Václav (Rabiňák Ondřej). Převaha hostitele pokračovala i po přestávce, své zasloužené vedení potvrdili v závěrečné čtvrtině hry další góly, třetí branku Pampuchu zařídil Hybner Jan (Lochman David), dalšími střelci se stali Barac Vojtěch a Hybner Jan. Pampuch Liberec doma neprohrál, s bilancí 7 2 0 skončil třetí, desítku aktivity uzavírá Lochman David 24 (13+11). Benešov s venkovní bilancí 2 1 6 skončil nakonec sedmý, osmým hráčem aktivity je Sklenička Martin 29 (21+8).

Střelci kola se stali se 3 góly Šlegl Petr z Roudnice a Dlouhý Pavel z Kladna. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 3 branky, byl Hrdý Radek také z Roudnice.

Sestava 18.kola:

Dvořák Pavel (Brandýsek) – Šlegl Petr (Roudnice, Neuman Radislav (Kladno), Hybner Jan (Pampuch Lb), Dlouhý Pavel (Kladno)

O1A1801 SK Roudnice n/L – TJ FC Dalmach Turnov 6 : 2 (4 : 1)

Rozhodčí: Ježek Ondřej (8,5), Horák Matěj (8,5) Delegát: Gryc Leoš Diváků: 200 Místo konání: SH Vědomice Datum konání: 2.3.2024 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Sviták Aleš Časoměřič: Poncer Vladimír Zdravotník: Neudeker Jakub AF (akumul. fauly): D 4/7 – H 4/3 Fair-play: D 35 – H 36
Branky (asistence): 9. Výborný Petr (Mešič Muamer), 12. Mešič Muamer (Marič Matěj), 15. Macháček Martin (Hrdý Radek), 21. Šlegl Petr (Hrdý Radek), 33. Šlegl Petr (Čámský Milan), 40. Šlegl Petr (Hrdý Radek) – 9. Randák Matěj, 37. Randák Matěj
ŽK: Mešič Muamer, Čámský Milan, Frank Filip – Mätzelt Petr, Schmeiler Tomáš
SK Roudnice n/L: Čížek Václav, Marič Matěj, Rieger Pavel, Mešič Muamer, Výborný Petr, Pešek Dominik, Tajč Tomáš, Macháček Martin, Čámský Milan, Frank Filip, Hrdý Radek, Šlegl Petr
TJ FC Dalmach Turnov: Semenský Martin, Randák Matěj, Vítek Pavel, Perger Tomáš, Veber Štěpán, Mätzelt Petr, Novák Daniel, Fedorko Jan, Svoboda Petr, Schmeiler Tomáš, Špína Marcel, Tvrdý Vojtěch Nejlepší hráči: Šlegl Petr, Hrdý Radek (oba Roudnice), Randák Matěj (Turnov)

O1A1802 SK Olympik Mělník B – Liberecké Gazely 3 : 4 (1 : 3)

Rozhodčí: Zlatník Jakub (8,4), Prágl Martin (8,4) Delegát: Trlida Zdeněk Diváků: 25 Místo konání: SH Mělník Datum konání: 2.3.2024 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Šuba Pavel Časoměřič: Šubová Veronika Zdravotník: Hamáček Stanislav AF (akumul. fauly): D 5/4 – H 4/0 Fair-play: D 37 – H 36
Branky (asistence): 4. Durdoň Erik (Vokoun Jiří), 34. Křížek Filip (Banga Michal), 40. Banga Michal (Durdoň Erik) – 5. Abrahám Radek (Sluťák Josef), 9. Moc Jaroslav (Abrahám Radek), 12. Abrahám Radek, 26. Vávra Lukáš (Tomášek Radek)
ŽK: Banga Michal – Kordík Jakub
SK Olympik Mělník B: Bouška Martin, Šuba Pavel ml., Banga Michal, Bačinský Štěpán, Durdoň Erik, Křížek Filip, Suchý Lukáš, Vokoun Jiří
Liberecké Gazely: Lukeš Jan, Abrahám Radek, Vávra Lukáš, Kordík Jakub, Moc Jaroslav, Rajchman Michal, Tomášek Radek, Kowalík Martin, Sluťák Josef Nejlepší hráči: Kordík Jakub (Liberec), Vokoun Jiří (Mělník B), Lukeš Jan (Liberec)

O1A1803 Reas Česká Lípa – FC Brazil Kladno 2 : 6 (1 : 5)

Rozhodčí: Lutka Josef (8,4), Macháček Jiří (8,4) Delegát: Milner Michal Diváků: 50 Místo konání: SH Nový Bor Datum konání: 2.3.2024 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Duman Aydin Časoměřič: Polák Miroslav Josef Zdravotník: Vlasák Štěpán AF (akumul. fauly): D 3/3 – H 0/5 Fair-play: D 38 – H 38
Branky (asistence): 18. Kučera Petr (Sedláček Václav), 35. Sedláček Václav – 3. Neumann Radislav (Dlouhý Pavel), 13. Dlouhý Pavel (Neumann Radislav), 14. Dlouhý Pavel (Neumann Radislav), 15. Nesládek Aleš (Čampulka David), 16. Neumann Radislav (Čampulka David), 28. Dlouhý Pavel (Zelenka Martin)
Reas Česká Lípa: Neuman René, Kliment Dan, Nevrlý Ladislav, Hrdlička Ondřej, Konečný Petr, Kapitán Miroslav, Švec Martin, Sedláček Václav, Kučera Petr
FC Brazil Kladno: Vojtíšek Jakub, Zelenka Martin, Neumann Radislav, Dlouhý Pavel, Čampulka David, Nesládek Aleš, Havlena Tomáš Nejlepší hráči: Neumann Radislav, Čampulka David (oba Kladno), Sedláček Václav (Česká Lípa)

O1A1804 Futsal Club Brandýsek – FC Sapa Praha 2 : 2 (1 : 1)

Rozhodčí: Polák Ivo (8,4), Orálek Kamil (8,4) Delegát: Kalík Michal Diváků: 8 Místo konání: SH Stochov Datum konání: 2.3.2024 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Ciniburg Miroslav Časoměřič: Kroc Lukáš Zdravotník: Hroudová Natálie AF (akumul. fauly): D 2/0 – H 2/3 Fair-play: D 38 – H 38
Branky (asistence): 16. Eraković Aleksandar (Dvořák Pavel), 22. Tesař Tomáš (Vokoun Martin) – 10. Trajhan Jáchym (Le Tuan Anh), 23. Tran Huy Anh (Nguyen Dinh Nam)
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Kala Jakub, Kroc Patrik, Eraković Aleksandar, Vokoun Martin, Zíka Jan, Toman Matěj
FC Sapa Praha: Le Xuan Trung Kien, Tran Huy Anh, Duong Thanh Tung, Le Tuan Anh, Nguyen Dinh Nam, Nguyen Tung Anh, Nguyen Xuan Huy, Trajhan Jáchym, Ngueyen Khac Viet, Luong Nguyen Bao Nejlepší hráči: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš (oba Brandýsek), Nguyen Xuan Huy (Praha)

O1A1805 Pampuch Liberec – Tenisáci Benešov 5 : 1 (2 : 1)

Rozhodčí: Nagy Zdeněk (8,3), Nagy Lukáš (8,3) Delegát: Milner Michal Diváků: 50 Místo konání: SH Aréna Liberec Datum konání: 2.3.2024 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Halama Petr Časoměřič: Čeřovský Lukáš Zdravotník: Moravec Dalibor AF (akumul. fauly): D 3/4 – H 2/1 Fair-play: D 38 – H 37
Branky (asistence): 8. Čermák Lukáš (Lochman David), 15. Lochman David (Hybner Jan), 28. Hybner Jan (Lochman David), 33. Barac Vojtěch, 36. Hybner Jan – 20. Mareš Václav (Rabiňák Ondra)
ŽK: 0 – Rabiňák Ondra
Pampuch Liberec: Vik Tadeáš, Hybner Jan, Pitloun Stanislav, Gazquez Joaquín, Průcha Michal, Mazánek Milan, Lochman David, Barac Vojtěch, Čermák Lukáš, Mazánek Tomáš, Dvorský Michal
Tenisáci Benešov: Dvořák Jiří, Mareš Václav, Dumský Adam, Verner David, Průcha Štěpán, Pěkný Petr, Rabiňák Ondra Nejlepší hráči: Lochman David, Hybner Jan (oba Liberec), Dumský Adam (Benešov)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“