Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
MCE Slaný vítězem 28. ročníku Memoriálu Petra Slance

MCE Slaný vítězem 28. ročníku Memoriálu Petra Slance

Pět celků bojovalo včera na hřišti s umělým povrchem v areálu SH BIOS Slaný o prvenství ve 28. ročníku Memoriálu Petra Slance. Za krásného počasí a před početnou diváckou návštěvou se utkaly systémem každý s každým, k vidění pak byly kvalitní a napínavé duely.

FC Atletico Slaný – MCE Slaný 2 : 2 (2 : 0)
Branky: Yatsura 2 – Snovický, Vašák.
A hned úvodní utkání mělo překvapivý průběh, když vítěz nejnižší okresní soutěže FC Atletico Slaný vedl o dvě branky nad největším favoritem turnaje, celkem MCE Slaný. Ten pak stačil ve druhém poločase alespoň vyrovnat a jak se později ukázalo, byla to jediná ztráta tohoto týmu během turnaje.

PK Třebusice – FC Foboz Slaný 3 : 5 (1 : 3)
Branky: Hora, Kinský, Hanzl – Bažo V. 4, Fitko.
Druhé utkání mělo dramatičtější průběh, střetly se v něm nejlepší dva celky letošního okresního přeboru. A lépe v utkání začal slánský Foboz, který se ujal vedení, třebusičtí však brzy srovnali. Slánští však měli otěže hry ve svých rukou, neustále měli dvoubrankové vedení, které udrželi až do konce duelu. Toto jejich vítězství pak rozhodlo o celkovém pořadí na druhém a třetím místě. Čtyřmi zásahy se v tomto utkání blýskl Václav Bažo (Foboz), když tak položil základ ke svému titulu nejlepšího střelce turnaje.

FK Union Slaný – FC Atletico Slaný 2 : 4 (2 : 2)
Branky: Fanta, vlastní – Sbitniev 3, Yatsura.
Borci slánského Atletica se i ve svém druhém vystoupení postarali o překvapení, když dokázali porazit účastníka nejvyšší okresní soutěže. A to Union vstoupil do utkání mnohem lépe, když v 8. minutě vedl již o dvě branky. Pak však začali úřadovat hostující střelci Sbitniev a Yatsura a za podpory svých spoluhráčů skóre dokázali otočit.

MCE Slaný – PK Třebusice 3 : 0 (1 : 0)
Branky: Marek 2, Nykl.
Favorit musel napravovat svou pošramocenou pověst z prvního duelu a povedlo se mu to na výbornou. Zkušené třebusické borce téměř k ničemu slánští nepustili, dvěma zásahy Marka a jedním zkušeného Nykla si pak došli pro zasloužené vítězství.

FC Foboz Slaný – FK Union Slaný 1 : 2 (1 : 2)
Branky: Bažo V. – Gil, Ďurčanský.
A další velké překvapení turnaje, když ve slánském derby účastníků okresního přeboru tahal za kratší konec jeho vítěz. Hosté již v osmé minutě vedli o dvě branky, domácí pak dotahovali. Vše pro ně vypadalo nadějně, když V. Bažo snížil již v 10. minutě. Jejich narůstající převaha a téměř exhibice ve druhém poločase však díky skvělé obranné činnosti hráčů Unionu a zákrokům jejich gólmana Augustina však alespoň vyrovnání nepřineslo.

FC Atletico Slaný – PK Třebusice 3 : 5 (2 : 3)
Branky: Chumachenko, Sinkovsky, Yatsura – Kinský 2, Šerák R., Hora, Měkota.
Domácí opět bojovali a opět sahali po překvapení, když ještě ve druhém poločase drželi se zkušeným favoritem nerozhodný výsledek. Závěr utkání však patřil hostům, kteří dvěma zásahy rozhodli o zisku svých prvních bodů v turnaji.

FK Union Slaný – MCE Slaný 0 : 4 (0 : 3)
Branky: Marek 2, Volf, Nykl.
Favorit se již rozjel na plné obrátky, tentokrát jeho soukolí semlelo v dalším slánském derby Union. Domácí se sice snažili, bojovali, proti účastníku krajského přeboru, posíleného dvěma druholigovými borci, však šanci neměli. Již své druhé čisté konto vychytal Adam Cimrman , později vyhlášený nejlepším brankářem turnaje.

FC Foboz Slaný – FC Atletico Slaný 9 : 1 (2 : 1)
Branky: V. Bažo 6, Bažo P., Suda, Hudousek – Sbitniev.
Nejvyšší výsledek turnaje, přitom v poločase prohrávali hosté pouze o jedinou branku. Ve druhém jim pak evidentně došly síly a ten se tak stal exhibicí Fobozu, především pak jeho střelce V. Baža. Ten se v utkání trefil celkem šestkrát a již nikdo tak nemohl ohrozit jeho postavení nejlepšího střelce turnaje.

PK Třebusice – FK Union Slaný 3 : 1 (2 : 0)
Branky: Kinský 2, Holub – Paluka.
Utkání, které již rozhodovalo o celkovém pořadí. V případě vítězství Unionu si jeho borci mohli myslet až na druhé místo v turnaji, výhra Třebusic by jim vynesla bronz. A vše se vyvíjelo příznivě právě pro třebusické, kteří si vytvořili tříbrankový náskok. Hosté se trefili až v předposlední minutě a to bylo již pozdě. Z nadějí na druhé místo jim tak zbyl pocit hořkosti z místa posledního, tak byl turnaj vyrovnaný.

MCE Slaný – FC Foboz Slaný 6 : 3 (4 : 1)
Branky: Jaráb 2, Marek 2, Volf, Nykl – Hudousek 2, Bažo V.
Poslední utkání přineslo opravdové finále turnaje, když se v něm hrálo o umístění na prvních dvou příčkách. Jednodušší to měli domácí, kterým k prvenství stačila i remíza. Těm možná zatrnulo po vedoucí brance Fobozu ze 2. minuty, brzy se však oklepali a v poločase již vedli o tři zásahy. Za stavu 6:1 pak domácí ukázali gesto fair-play, když nechali hostům vstřelit branku po nepřesném výroku sudích. Symbolickou tečku dal turnaji svým posledním zásahem jeho nejlepší střelec V. Bažo.

Konečná tabulka 28. ročníku Memoriálu Petra Slance

1. MCE Slaný 4 3 1 0 15 : 5 10
 2. FC Foboz Slaný 4 2 0 2 18 : 12   6
 3. PK Třebusice 4 2 0 2 11 : 12   6
 4. FC Atletico Slaný 4 1 1 2 10 : 18   4
 5. FK Union Slaný 4 1 0 3   5 : 12   3

 

28. ročník Memoriálu Petra Slance byl zakončen vyhlášením a oceněním nejlepších celků a jednotlivců, které provedl předseda Okresního svazu futsalu Kladno Pavel Nepil. Nejlepším střelcem turnaje se stal s dvanácti přesnými zásahy Václav Bažo (FC Foboz Slaný), šest branek vstřelil druhý v pořadí Matyáš Marek (MCE Slaný), pětkrát se trefil bronzový Lukáš Kinský (PK Třebusice). Cenu pro nejlepšího brankáře turnaje obdržel Adam Cimrman (MCE Slaný).

Turnaj v jeho úvodu sledoval i Ing. Zdeněk Bydžovský, doyen mezi delegáty SFČR, někdejší předseda Komise delegátů SFČR a dnes předseda KD divize „A“. Byla to pro nás veliká čest.

Na závěr se sluší poděkovat všem, kteří se podíleli na skvělém chodu celého turnaje. Všech deset utkání bez výraznější chyby a v dobré náladě odřídila trojice sudích ve složení Stanislav Laštovička, Jiří Bázler a Michal Kalík. Role zapisovatelky se tradičně zhostila bezchybně Mgr. Zuzana Nepilová a o občerstvení účastníků turnaje se obětavě postarala Eliška Provazníková. Skvělé momentky z průběhu turnaje pak dodal Ladislav Staněk. Jim a také všem účastníkům turnaje a jeho divákům patří poděkování za to, že tak vzdali hold jednomu ze zakladatelů kladenského a třebusického futsalu, Ing. Petru Slancovi. Za rok tak opět na shledanou.

Sestavy účastníků turnaje:

MCE Slaný: Adam Cimrman, Filip Novotný, Marek Vašák, Michal Jaráb, Matyáš Marek, Jan Snovický, Libor Volf, Michal Nykl. Vše pak z pozadí jistil Jiří Kostelecký.

FC Foboz Slaný: David Král, Matěj Hudousek, Václav Bažo, Patrik Bažo, Michal Kratina, Martin Kratina, Zdeněk Mucha, Martin Fitko, Jan Suda.

PK Třebusice: Tomáš Holub, Pavel Kubín, Radek Šerák, Václav Dráb, Petr Hora, Pndřej Měkota, Martin Pohořal, Václav Hanzl, Lukáš Kinský.

FC Atletico Slaný: Ihor Pauk, Mikhailo Sbitniev, Vladimir Chumachenko, Anton Yefimenko, Adryi Kalynychenko, Evgen Sinkovsky, Dmytro Matvieiev, Vasyl Yatsura.

FK Union Slaný: Martin Augustin, Lukáš Fanta, Matěj Richter, Josef Pechar, Daniel Hovorka, Erik Rezek, Jan Paluka, Tomáš Formáček, Martin Gil, Jaroslav Malec.