Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Příprava nové divizní sezóny narušena rozhodnutím svazu

Příprava nové divizní sezóny narušena rozhodnutím svazu

Příprava nové mistrovské sezóny 2021/2022, která se doufejme již odehraje, probíhá v současnosti na všech úrovních, nejinak je tomu i v rámci oblasti. Místně příslušný oblastní svaz je tak v plné přípravě divizní skupiny „A“, bohužel s nečekanou překážkou.

Do termínu uzávěrky se přihlásilo do divize všech deset účastníků loňského neodehraného ročníku, kterými jsou Pampuch Liberec, FTZS Liberec „B“, FC Atletico Chomutov, Futsal Club Brandýsek, Reas Česká Lípa, FC Betis Kadaň, R.S.C. Čechie Slaný, SK Olympik Mělník „B“, Morgan Commando TepliceTJ Sokol Dobřichovice. Ze strany oblastního svazu byly provedeny všechny nezbytné přípravy nastávající sezóny, včetně vydání příslušných soutěžních dokumentů. Na účastnících pak bylo zajišťovat si pronájem sportovních hal na domácí utkání dle rozlosování soutěže.

Bohužel, do tohoto procesu zcela nepochopitelně vstoupil SFČR, který nedodržuje danou metodiku doplňování soutěží (v tomto případě 2. ligy – západ) a po termínu uzávěrky přihlášek do 2. ligy oslovil účastníky divize s nabídkou účasti v této soutěži. Více k tomu pak vyjádření předsedy ObSF „A“ Ing. J. Chaloupky:

„Do divize se přihlásilo všech 10 celků jako v loňské neodehrané sezóně. Bohužel opět do toho vstoupil SFČR, který si bez poskytnutí jakékoliv informace:
1. posunul uzávěrku na 15.6.2021, přitom nadále platí schválená metodika pro doplňování soutěží, kde je uzávěrka pro obě nejvyšší soutěžena 10.5., na které navazují naše uzávěrky, 17.5. Divize, 24.5. KP,
2. dále si o tom rozhodl VV SFČR až 29.4.2021, v době kdy jsme již dávno informovali kluby o uzávěrkách,
3. 18.5. v poledne mi p.Chyba napsal email, abych informoval kluby o možnosti doplnění 2.ligy-západ (opět na poslední chvíli) s tím, že to chce písemně od zájemců do 20.5.2021!!!!!!!!!!!  (takže na to mají zhruba necelé tři dny, přitom toto doplnění mohli realizovat daleko dříve, ALE TO BYCHOM OD NICH CHTĚLI MOC),
4. přes tento diletantský a šibeniční termín hned tři celky z naší divize začaly komunikovat se svazem o možném doplnění, a to Morgan Commando Teplice, FC Betis Kadaň a R.S.C. Čechie Slaný, o vybraném klubu snad rozhodne VV zítra 27.5.2021.
Takže závěrem Divize A 2021/2022 bude pravděpodobně pouze devítičlenná.“
Nakonec vše bylo trochu jinak. Zájem o účast ve 2. lize z divizních celků potvrdily jen Teplice a Slaný, navíc však zájem o druhou nejvyšší soutěž potvrdil i nově vytvořený subjekt Bohemians Praha 1905. A Výkonný výbor SFČR na svém posledním zasedání v této věci pak rozhodl velice prapodivně – o poslední volné místo ve 2. lize – západ bude sehrána kvalifikace za účasti výše zmiňovaných tří týmů. Tedy po sportovní stránce snad správné řešení, po té morální (jak tradiční v případě většiny členů tohoto VV) však v žádném případě. Navíc toto rozhodnutí citelně narušuje právě probíhající přípravy nového ročníku divize „A“, když stále ještě není jasné a do 12.6., kdy se kvalifikace odehraje, jasné nebude, kolik účastníků vlastně divize „A“ bude mít. A při tom řešení bylo tak jednoduché, po morální i sportovní stránce naprosto čisté a přípravy divize nijak nenarušující – baráž o účast ve 2. lize by sehrály pouze Teplice a Slaný (oba naposledy aktivně vystupující v krajských přeborech) a celku FC Bohemians Praha by bylo nabídnuto místo v divizi „A“, kam místně přísluší. Tím by divize měla potvrzený počet desíti účastníků, její příprava mohla nerušeně pokračovat a všichni by mohli být spokojeni … V tomto kontextu se tak není možno podivovat některým vůči svazu kritickým výrokům Ing. Chaloupky.