Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
DOBRUŠSKÝ POHÁR – MCE SLANÝ OPĚT BLÍZKO MEDAILÍM

DOBRUŠSKÝ POHÁR – MCE SLANÝ OPĚT BLÍZKO MEDAILÍM

Ve východočeské Dobrušce se minulý víkend konal již 22. ročník jednoho z největších a nejpopulárnějších letních futsalových turnajů – Dobrušský pohár. Mezi 65 účastníky tradičně nechyběli ani zástupci slánského futsalu, pro které je účast na této akci již kultovní záležitostí. V rodišti F.L. Věka se představily celkem tři slánské celky, které zde rozhodně ostudu neudělaly. Divizní MCE dokonce sahalo po medailích, nakonec se borci tohoto celku museli spokojit s pohárem za čtvrté místo a zopakovali tak předloňské umístění Modrého baletu Slaný.

Dva celky – MCE a Futsal Slaný (což byl v podstatě divizní 1. DFK) – přicestovaly ladit formu již v pátečních večerních hodinách. Své si tak užily především noční podniky v Náchodě (Futsal Slaný) a v Novém Městě n.M. (MCE Slaný). Jak se pak druhý den ukázalo, na boje v základních skupinách lépe naladili borci divizního MCE. Futsalisté třetího slánského celku – West Ham (tvořili ho borci Fobozu) – pak do místa konání dorazili v  ranních sobotních hodinách, ani tento brzký příjezd se na nich překvapivě nijak negativně nepodepsal.

 

ZÁKLADNÍ SKUPINY

 Sobota byla vyhrazena soubojům v základních skupinách, kterých bylo celkem třináct, v každé pak o postup do nedělní finálové části bojovalo pět celků. Postup si pak zajistily první dva nejlepší celky každé skupiny a tři nejlepší třetí týmy ranní a odpolední části.

Všichni tři naši zástupci se představili v dopoledních skupinách, v té s označením „E“ hráli borci Futsalu (hráči 1. DFK posíleni o T. Zímu, futsalistu MCE, dále zde přihlíželi zranění B. Mrština a L. Kuhn). První utkání našemu celku vyšlo nad očekávání, když přehrál Thunderboys Liberec 3 : 0 (1 : 0, branky Kubenka Pe. 2, Zíma). Druhé utkání bylo obrovskou bitvou, bohužel se šťastnějším koncem pro domácí ACh Dobruška  po výsledku 0 : 1 (0 : 0). Naději na postup dal třetí duel, v němž vojáci remizovali s trutnovskými Hokejkami 2 : 2 (2 : 1, Kubenka Pe., Hlůže). V tomto duelu byli naši borci lepším celkem, vytvořili si řadu brankových příležitostí, ty však nedokázali využít. Rozhodnout tak muselo poslední utkání, ve kterém se hrálo o druhou příčku. Vojáci dokázali ještě odpovědět na vedoucí zásah královéhradeckých futsalistů, ti však v závěru duelu přidali další dva zásahy. Výsledek 1 : 3 (1 : 1, Hlůže) tak znamenal postup soupeře, našemu celku pak přinesl trochu překvapivé vyřazení z nedělních finálových soubojů. Vojáci bohužel doplatili na úzký kádr, když byl vinou zranění na střídání připraven stabilně pouze jeden hráč – sestava: Cílek – Kubenka Pe., Švásta O. – Tauš D., Zíma – Hlůže, občas zaskočil i trenér Hovorka.

V „F“ skupině bojovali o postup futsalisté West Hamu, kteří se rekrutovali ze slánského Fobozu. I oni vstoupili do bojů ve skupině velice dobře, když přehráli domácí Fans 3 : 0 (2 : 0, Svítek 3).  Pak  však  následovaly  dvě prohry,  se silným  hradeckým Flamengem se očekávala  – 1 : 4 (1 : 2, Svítek), s ostravským AC Derby to bylo o smůle, když příležitosti minimálně na remízu byly – nakonec 1 : 2 (1 : 1, Svítek). Vše pak rozhodla vysoká výhra 7 : 0 (5 : 0, Dlouhý 4, Kratina 2, Svítek) nad zdeptaným celkem BAK Team Ledce, která umožnila Fobozákům postoupit ze třetího místa jako poslednímu celku sobotních dopoledních skupin, a to o jedinou branku v rozdílu skóre.

Na rozdíl od předchozích slánských celků, MCE svou skupinou projel jako nůž máslem. Do pohody slánské borce dostala hned úvodní výhra nad exdivizní Závodní Nová Ves v poměru 9 : 1 (4 : 0, Volf 3, Eichler 3, Husárek, Šíma, Snovický). Následoval nejtěžší sobotní soupeř, Drink Ostrava, i s ním si však slánští borci poradili, byť to bylo díky jednobrankové výhře 3 : 2 (1 : 1, Husárek 2, Šíma). A následovala opět spanilá jízda v podobě dvou výher, kdy naši borci předváděli rychlou, kombinační hru, kterou chodilo sledovat vždy několik desítek diváků. Nejdříve aktivní hru slánských borců odnesl celek AP Jaroměř v poměru 0 : 2 (0 : 2, Volf 2), v posledním duelu skupiny  si pak ještě vyšší porážku připsali borci Libiny Legends Dobruška – 1 : 4(1 : 2, Volf 2, Havelka, Trsek). Slánští borci se tak díky suverénnímu postupu do nedělní části rázem zařadili mezi favority celého klání.

Jenže po těžkých dopoledních  duelech následoval pro všechny naše účastníky stejně náročný odpolední a hlavně večerní program, který mohl notně ovlivnit výkonnost našich borců druhý den. Naštěstí se tak nestalo, byť  o zajímavé historky by nouze opět nebyla.

 

FINÁLOVÉ SKUPINY

Do nedělní finálové části postoupilo nejlepších 32 celků, které byly rozděleny do osmi skupin po čtyřech účastnících. Z nich pak do dalších vyřazovacích soubojů postupovaly pouze první dva týmy.

V „Bílé“ skupině se představili borci West Hamu a příliš se s nimi nepočítalo. Po sobotních soubojích z důvodu zranění odstoupil T. Oblazný, naši borci tak celou neděli odehráli s jediným hráčem na střídání. Přesto nezklamali. A to přes porážku 0 : 3 (0 : 1) v prvním duelu s favoritem skupiny, celkem Louka Košťany, který nakonec získal celkové druhé místo. Své síly soustředili slánští borci na další dva duely a vyplatilo se.  Celek ACh Dobruška, se kterým den předtím prohráli vojáci, dokázali Fobozáci porazit 2 :  1 (1 : 0, Kratina, Svítek), když vedli již o dvě branky. V posledním duelu museli slánští zvítězit, což se také stalo. A to přesto, že se jako první prosadil ostravský Cobra tým, nakonec duel skončil pro naše borce v poměru 3 : 1 (2 : 1, Dlouhý 2, Svítek). Což znamenalo zcela nečekaný postup do osmifinále ze druhého místa. West Ham tak již zdaleka překonal svůj předturnajový plán.

Pro MCE vypadala nedělní finálová skupina hrozivě, shodou okolností sem byly nalosovány oba celky zde velice úspěšného AC Gamaspol Jeseník, trojnásobného vítěze turnaje a účastníka 2. ligy – východ. Naši borci se však nezalekli, hned v prvním utkání bezproblémově přehráli čtvrtého účastníka skupiny Czech Team Ostrava 3 : 0 (1 : 0, Eichler 2, Husárek) a pak přišla pravá zkouška ohněm v soubojích s jesenickými celky. S „B“ týmem borci MCE remizovali 0 : 0, ačkoliv měli územní převahu, brankové příležitosti, chybělo však více štěstí.  Pravé finále skupiny pak odehráli slánští borci s jesenickým „A“ týmem, když oběma šlo stále ještě o postup. Borci MCE mohli prohrát o jednu branku, pokud by to bylo o dvě, postupoval by soupeř. Hra byla nahoru dolů, přilákala mnoho diváků, kteří oběma celkům vyjadřovali sympatie. Vše spělo k bezbrankové remíze, když se v poslední minutě  při power-play trefil do odkryté jesenické branky z půlicí čáry Maliňák a bylo rozhodnuto. Nakonec se v této skupině zrodilo asi největší překvapení celého turnaje, když z ní nepostoupil ani jeden jesenický tým.

 

OSMIFINÁLE

1. FC Květnice Tišnov – West Ham Slaný 1 : 0 (1 : 0)

Tato část turnaje byla konečnou pro slánský West Ham, který narazil na obhájce trofeje, druholigovou 1. FC Květnice Tišnov. Svou kůži však slánští borci neprodali lacino, když dlouho vzdorovali silnějšímu soupeři. Hra byla překvapivě vyrovnaná, tišnovští se prosadili až v 6. minutě po signálu po autovém kopu. Fobozáci pak mohli situaci zdramatizovat, když Kratina svou dalekonosnou ranou orazítkoval naráz obě tyče branky soupeře. I nadále byla hra vyrovnaná, ovšem s minimem příležitostí, a to na obou stranách. Naši borci si svou otevřenou hrou a snahou o vyrovnání zasloužili potlesk přítomných diváků.

Sestava West Ham Slaný: Duda – Kratina, Červenka – Dlouhý, Svítek – Čermák, Oblazný.

 

MCE Slaný – Waynes Nahořany 2 : 0 (1 : 0)          

Borci MCE, posílení o v neděli dorazivší posily L. Maliňáka a O. Zelenku si v horšícím počasí bez problémů poradili se sympaticky působícím celkem vesničky, vzdálené několik kilometrů od místa konání. V první půli se hrál vyrovnaný futsal, přesto se slánští borci dostali do vedení, ve druhé části hry pak borci MCE získávali viditelnou převahu. Z množství brankových příležitostí pak dokázali jednu proměnit, čímž potvrdili svůj postup do čtvrtfinále.

Branky MCE: Volf, Zelenka.

 

ČTVRTFINÁLE

MCE Slaný – TK Rumpál Prachatice 1 : 0 (1 : 0)

Ve čtvrtfinále čekala na naše futsalisty legenda českého futsalu v podobě kdysi prvoligového celku, v jehož dresu nadále hraje jeden z prvních velikánů našeho futsalu, exreprezentant Václav Wimberský. Před utkáním samotným se spustila obrovská průtrž mračen, která úvod duelu znatelně ovlivnila. A již ve 4. minutě nařídili rozhodčí ve prospěch soupeře pokutový kop, který však po celý turnaj skvělým způsobem chytající Martin Havelka zlikvidoval. A tím položil základní kámen k postupovému úspěchu, neboť o dvě minuty později se trefil Husárek a jak se později ukázalo, byl tento zásah rozhodující.

Branka MCE: Husárek.

 

SEMIFINÁLE

MCE Slaný – Louka Košťany 1 : 4 (1 : 2) 

V neustávajícím lijáku předvedly oba celky kvalitní futsal, s brankovými příležitostmi na obou stranách. Soupeř se dostal do vedení střelou z přímého kopu, slánští stačili ještě vyrovnat. To však bylo z jejich strany vše. Při dalším přímém kopu opět propadla zeď a Košťany šly do vedení. Naši borci otevřeli ve druhém poločase hru, což byla voda ( a to vzhledem k vytrvalému dešti i doslova) na mlýn soupeři. Ten se dokázal ještě dvakrát brankově prosadit a po závěrečném hvizdu se mohl radovat z postupu do finále.

Branka MCE: Volf.

 

UTKÁNÍ O 3. MÍSTO

MCE Slaný – 1. FC Květnice Tišnov 0 : 0, 5 : 6 na p.k.          

I duel dvou zklamaných přinesl kvalitní podívanou, k tomu pak přispělo i čím dál tím více hřející sluníčko. Oba celky byly kvalitativně na stejné úrovni, oba si vytvářely příležitosti, ty však nedokázaly zužitkovat. Proto musel po závěrečném hvizdu přijít ke slovu penaltový rozstřel, v něm pak měli pevnější nervy hosté. Na naše borce tak zbyla symbolická  bramborová medaile, ve skutečnosti si odváželi krásný pohár a hodnotné ceny. Být čtvrtý mezi 65 celky rozhodně není ostudou, futsalisté MCE Slaný tak navázali na úspěchy svých předchůdců, a to:

– 2. místo Sebranky Slaný v roce 2004

– 2. místo Alpiny Slaný (dnes právě MCE) v roce 2005

– 3. místo 1. DFK Slaný v roce 2007

– 4. místo Modrého baletu Slaný v roce 2010.

Sestava MCE Slaný: Havelka – Snovický, Volf – Eichler, Husárek – Trsek, Šíma, Zelenka, Maliňák.  

 

Pro úplnost dodejme, že vítězem 22. ročníku Dobrušského poháru se stal celek United Frýdek – Místek po vítězství 4 : 1 nad Loukou Košťany. V premiérovém 1. ročníku ženské části Dobrušského poháru se v konkurenci sedmi týmů radovaly z vítězství futsalistky celku FC Hradec Králové „B“.

Můžeme si jen přát, aby při příštím ročníku Dobrušského poháru bylo více slunce a některý ze slánských celků došel alespoň tam, kam letos MCE.