Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Zimní pohár města Slaného ovládli českolipští futsalisté

Zimní pohár města Slaného ovládli českolipští futsalisté

Sedmý ročník Zimního poháru města Slaný, který se hraje tradičně v průběhu vánočních svátků ve slánské sportovní hale BIOS, je již historií. Z vítězství se radoval velice kvalitní účastník okresního přeboru Jokers Česká Lípa.

Osm týmů se v poslední den roku střetlo ve dvou čtyřčlenných skupinách o postup do vyřazovacích duelů. Ve skupině „A“ byl nejlepším celkem podle předpokladů divizní Hrasl Slaný, který s přehledem přehrál všechny své soupeře. Druhé postupové místo obsadil účastník OS I. třídy FC Brazil Kladno, když rozhodujícím bylo jeho vítězství nad juniory pořadatelského celku MCE Slaný. Pro ty bylo úspěchem třetí místo ve skupině, které jim přineslo vítězství nad dalším slánským celkem Jafra FK.

Tabulka skupiny „A“:

1. Hrasl Slaný 3 3 0 0  16 : 3 9
2. FC Brazil Kladno 3 2 0 1  14 : 5 6
3. MCE Slaný junioři 3 1 0 2  10 : 13 3
4. Jafra FK Slaný 3 0 0 3    7 : 26 0

I ve druhé skupině zvítězil favorizovaný celek, a to výběr Chance futsal ligy a FK Kladno, jehož borci – Veselý, Fujdiar, Kaválek, Abrham a další – si byť po bitvách, ale se svými soupeři poradili. Druhé místo obsadil celek, který se stal překvapením celého turnaje, a to českolipský Jokers. V ouboji o druhé místo v tabulce pak s přehledem porazili pořadatelský MCE Slaný. Tomu pak alespoň třetí místo zajistilo vítězství ve slánském derby s Unionem.

Tabulka skupiny „B“

1. Výběr CHFL a FK Kladno 3 3 0 0  12 : 5 9
2. Jokers Česká Lípa 3 2 0 1  21 : 7 6
3. MCE Slaný 3 1 0 2  12 : 15 3
4. FK Union Slaný 3 0 0 3    5 : 23 0

 

V prvním semifinálovém duelu se střetl domácí Hrasl, posílený borci dalšího slánského celku Foboz Dlouhým a Hrubikem a českolipským Jokersem. Po úchvatné bitvě se z vítězství radovali hostující borci, kteří si díky výhře 4 : 3 (2 : 1) zajistili postup do finále.

Ve druhém semifinále na sebe narazili v podstatě dva kladenské celky, a to FC Brazil a Výběr CHFL a FK Kladno. Opět se hrál kvalitní futsal, šance se střídaly na obou stranách, gól však nepadl. A tak o vítězi musel rozhodnout penaltový rozstřel, úspěšnější v něm byli Brazilci.

V duelu o třetí místo se tak střetli futsalisté slánského Hraslu s Výběrem CHFL a FK Kladno, jehož kádr však již několik borců opustilo. I to bylo vodou na mlýn domácích hráčů, kteří tento duel ovládli a po výhře 4 : 1 (2 : 0) získali alespoň bronzové medaile.

Finálový duel nabídl velice kvalitní futsal, hrála se naprosto vyrovnaná partie. Oba celky – kladenský FC Brazil i českolipský Jokers – disponovali mladými, rychlými, zároveň však velice dobře technicky vybavenými borci, kteří svou hrou bavili několik desítek spokojených příznivců. O krok napřed byli vždy českolipští hosté, kladenští však několikrát dokázali jejich náskok vyrovnat. Nakonec se z výhry přeci jen radovali hosté, a to v poměru 5 : 3 (2 : 2).

Konečné pořadí:

  1. Jokers Česká Lípa OP
  2. FC Brazil Kladno OS I. třídy
  3. Hrasl Slaný Divize „A“
  4. Výběr CHFL a FK Kladno 1. a 2. liga
  5. MCE Slaný                                       Stč. KP
  6. MCE Slaný junioři OP
  7. FK Union Slaný OP
  8. Jafra FK Slaný OS II. třídy

 

MEDAILISTÉ ZIMNÍHO POHÁRU MĚSTA SLANÝ

2010   1. FK Union Slaný                  2. SK Olympik Mělník  U-18         3. RSC Čechie Slaný

2011   1. FC Mělník JS Agency           2. MCE Slaný                               3. 1. DFK Slaný

2012   1. FC Mělník JS Agency           2. FK Union Slaný                        3. F.C. Brandýsek

2013   1. F.C. Brandýsek                     2. MCE Slaný                               3. RSC Čechie Slaný

2014   1. FK Union Slaný                    2. Hrasl Slaný                               3. MCE Slaný

2015   1. Realvestav Slatina               2. FC Foboz Slaný                        3. FK Union Slaný

2016   1. Jokers Česká Lípa               2. FC Brazil Kladno                       3. Hrasl Slaný