Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
DOBRUŠSKÝ POHÁR OPĚT SE SLÁNSKOU ÚČASTÍ

DOBRUŠSKÝ POHÁR OPĚT SE SLÁNSKOU ÚČASTÍ

Jeden z největších u nás a mezi slánskými celky asi nejpopulárnější letní futsalový turnaj se i letos odehraje ve východočeské Dobrušce. A chybět na něm pochopitelně nebudou ani tři slánské celky, které budou chtít navázat na úspěchy svých předchůdců – dvě druhá místa Sebranky (2004) a Alpiny (dnes MCE, 2005) a třetí místo 1. DFK (2007).

Základní část letošního Dobrušského poháru se odehraje v sobotu 21. července 2012, finálová část bude na programu o den později. Všechny duely se uskuteční ve sportovním areálu pořadatelského týmu FC Santus Dobruška, který nabízí celkem sedm kvalitních travnatých hřišť, pět náhradních hracích ploch, zázemí k ubytování účastníků akce,  parkování. Samozřejmostí je možnost bohatého občerstvení účastníků turnaje přímo v areálu či v některé z restaurací v Dobrušce, hned vedle místa konání turnaje je letní koupaliště či krytý plavecký bazén, ve večerních hodinách budou v areálu turnaje probíhat kulturní akce.

Všichni zástupci slánského futsalu se představí v sobotních dopoledních základních skupinách, z kterých by se měli dostat do nedělních bojů. Do těch postupují první dva celky každé se sedmi dopoledních základních skupin a  tři nejlepší celky ze třetích míst. Z našich týmů se ve skupině „E“ představí celek Futsal Slaný, jehož základ tvoří borci divizního 1. DFK, doplněni o některé další slánské futsalisty. Ti budou mít za soupeře velice silné celky Hokejky Trutnov a White Brother Hradec Králové, v roce 2010 finalista turnaje. Menšími rivaly by pak měly být celky AC Dobruška a Tunder boys Liberec. Ve skupině „F“ se představí West Ham Slaný, složený především z hráčů Fobozu. Favoritem této skupiny by měl být hradecký celek Flamengo, dalšími účastníky této skupiny jsou celky Fans Dobruška, AC Derby Ostrava a BAK Team Ledce.

V poslední dopolední skupině „G“ se představí borci divizního MCE Slaný, ti by měli mít vážnějšího soupeře v exdivizním týmu Závodní Česká Ves. Ostatní účastníci skupiny – AP Jaroměř, Living Legends Dobruška a Drink Ostrava by měli být překonatelní.

Pro úplnost dodejme, že v rámci letošního Dobrušského poháru je pořádán i 1. ročník turnaje ženských týmů, kterého se účastní šest celků. Nejznámějším z nich je AC Gamaspol Jeseník, účastník finálového turnaje Mistrovství ČR ve futsalu žen.