Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Slánský Zimní pohár má nového vítěze, raduje se Realvestav Slatina

Slánský Zimní pohár má nového vítěze, raduje se Realvestav Slatina

AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE – Šestý ročník Zimního poháru, který se hraje tradičně v průběhu vánočních svátků ve slánské sportovní hale BIOS, je již historií. Ze svého premiérového vítězství při své premiéře v tomto turnaji se může radovat účastník Středočeského krajského přeboru, celek Realvestav Slatina.

Osm týmů se v sobotu 26.12.2015 střetlo ve dvou čtyřčlenných skupinách o postup do vyřazovacích duelů. Ve skupině „A“ dominoval trochu překvapivě slánský Foboz, který své řady posílil o další kvalitní slánské futsalisty. Slánští si s přehledem poradili s černým koněm nejnižší okresní soutěže FC Brazil Kladno, třináct branek nastříleli nejslabšímu účastníku turnaje – fotbalistům Vinařic. V rozhodujícím duelu o prvenství pak přehráli svého soupeře z krajského přeboru Slatinu. Ta si pak postup vybojovala díky lepšímu celkovému skóre, když v důležitém souboji o druhé postupové místo pouze remizovala s kladenskými Brazilci. Ty může hřát nejen zisk tohoto bodu, ale i vysoká výhra nad vinařickými fotbalisty.

Tabulka skupiny „A“:

1. FC Foboz Slaný 3 3 0 0  21 : 5 9
2. Realvestav Slatina 3 1 1 1  23 : 7 4
3. FC Brazil Kladno 3 1 1 1  25 : 16 4
4. Vyhaslé hvězdy Vinařice 3 0 0 3   9 : 50 0

To vývoj ve druhé skupině byl o poznání zamotanější. Tři družstva získala šest bodů, když shodně dokázala porazit vždy rezervní celek pořádajícího MCE, následně ve vzájemných duelech si vždy jednou připsala výhru a prohru. O pořadí tak rozhodlo trochu zvláštní kritérium, a to celkové skóre ze všech duelů. A to přiřklo první místo juniorům mělnického Olympiku (notně posíleného hráči kladenského FC O.K.), druhou postupovou příčku získal slánský Union. Oči pro pláč tak zbyly oběma pořadatelským celkům, u prvního týmu MCE to pak bylo vzhledem ke kvalitě jeho kádru asi největší překvapení turnaje.

Tabulka skupiny „B“

1. SK Olympik Mělník U-19 3 2 0 1  12 : 6 6
2. FK Union Slaný 3 2 0 1  10 : 7 6
3. MCE Slaný 3 2 0 1 10 : 10 6
4. MCE Slaný „B“ 3 0 0 3   3 : 12 0

V prvním semifinálovém duelu, slánském derby, se od úvodního dějství lépe vedlo Fobozu. Jeho borci měli více ze hry, měli i více brankových příležitostí, brzy šli i do vedení. Unionisté se však nevzdávali a několik vteřin před přestávkou dokázali vyrovnat. Druhý poločas pak byl již zcela v režii Fobozu, který přidal dva přesné zásahy a po výhře 3 : 1 (2 : 0) se mohl radovat z postupu do finále.

Ve druhém semifinále se utkaly celky mělnických juniorů a Slatiny. Mělničtí se brzy dostali do dvoubrankového vedení, slatinští se však nevzdávali a s přibývajícím časem získávali navrch a po zásluze dokázali skóre otočit ve svůj prospěch. Nevzdávali se ani mělničtí, byť jim evidentně docházely síly, několik vteřin před koncem dokázali vyrovnat na konečných 3 : 3 (2 : 1). O postupujícím tak musela rozhodnout penaltová loterie, šťastnějším pak byli futsalisté Slatiny.

V duelu o třetí místo se tedy střetli futsalisté slánského Unionu a mělničtí junioři. Těm evidentně již scházely síly, slánští na hřišti dominovali a po zásluze došli k dvoubrankovému vítězství a ke třetímu místu v turnaji.

Finálový duel nabídl velice kvalitní futsal, hrála se naprosto vyrovnaná partie. Přesto byli v prvním dějství střelecky úspěšnější slánští futsalisté, kteří ji vyhráli rozdílem dvou branek. Jenže ve druhé části ukázala Slatina svou sílu, slánským začal evidentně docházet dech a slatinský Realvestav dokázal výsledek otočit ve svůj prospěch, když se mohl radovat z konečné výhry 4 : 2 (0 : 2).

Konečné pořadí:

  1. Realvestav Slatina                         Stč. KP
  2. FC Foboz Slaný                              Stč. KP
  3. FK Union Slaný                             OS I. třídy
  4. SK Olympúik Mělník U-19               1.liga U-19
  5. MCE Slaný                                       Stč. KP
  6. FC Brazil Kladno                           OS II. třídy
  7. MCE Slaný „B“                               OS I. třídy
  8. Vyhaslé Hvězdy Vinařice              fotbal

Nejlepší brankář:   Dominik Hnízdil (SK Olympik Mělník U-19)

Nejlepší střelec:    Josef Průcha     (FC Foboz Slaný)

Nejlepší hráč:        Lukáš Paluka    (Realvestav Slatina)

Fotogalerie z turnaje zde.

MEDAILISTÉ ZIMNÍHO POHÁRU MĚSTA SLANÝ

2010   1. FK Union Slaný                    2. SK Olympik Mělník  U-18         3. RSC Čechie Slaný

2011   1. FC Mělník JS Agency           2. MCE Slaný                               3. 1. DFK Slaný

2012   1. FC Mělník JS Agency           2. FK Union Slaný                        3. F.C. Brandýsek

2013   1. F.C. Brandýsek                     2. MCE Slaný                               3. RSC Čechie Slaný

2014   1. FK Union Slaný                    2. Hrasl Slaný                               3. MCE Slaný

2015   1. Realvestav Slatina               2. FC Foboz Slaný                        3. FK Union Slaný