Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Nejvyšší a regionální soutěže definitivně uzavřeny, v okresních se ještě očekávají posuny

Nejvyšší a regionální soutěže definitivně uzavřeny, v okresních se ještě očekávají posuny

Složení nejvyšších a regionálních futsalových soutěží je konečně definitivní, když se podařilo doplnit 2. ligu – skupinu západ. Nejdéle zná své složení nejvyšší soutěž – Chance futsal liga. Již 9. června 2012 proběhlo v sídle FAČR v Praze na Strahově licenční řízení s účastníky 1. ligy, které všem přihlášeným celkům dalo jistotu účasti.

Nás může těšit, že licenčním řízením prošel i zástupce našeho okresu SAT-AN Kladno. Dalšími účastníky Chance futsal ligy pak jsou celky FK Era – Pack Chrudim, FC Benago Zruč nad Sázavou, Bohemians 1905 Praha, FC Tango Brno, 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto, SK Slavia Praha, FC Balticflora Teplice, SK Indoss Plzeň, FC Torf Pardubice a nováčkové FC Démoni Česká Lípa a Kajot Helas Brno. A protože po licenčním řízení následovalo hned grémium klubů nejvyšší soutěže spojené s losem, víme, že se v úvodním kole střetnou kladenští na domácí palubovce s pražskou Slavií, a to v pátek 14.9.2012 od 20 hodin.

Své složení zná již i druhá nejvyšší soutěž, kde se dvanáctým účastníkem stal poté, co na postup nereflektovaly celky z divizí, ambiciózní účastník středočeského krajského přeboru Sokol Dobřichovice. Ten bude svá domácí utkání hrát v moderní sportovní hale v Praze – Radotíně a ve druhé lize rozhodně není bez šancí na udržení. Druholigová skupina západ tak bude mít toto složení: FC Radobýl Litoměřice, F.A. Zole Česká Lípa, SK Olympik Mělník, TJ FC Dalmach Turnov, FC Betis Kadaň, UFA Hradec Králové, Slavia TU Liberec, FK Boca Chotěboř, FC Arsenal Benešov, Goll Běloves a nováčkové F.C. Brandýsek a Sokol Dobřichovice.

Stejně jako v nejvyšší soutěži, i v divizní skupině „A“ jsou několik týdnů známi její účastníci. Poté, co nikdo z jejích účastníků nereflektoval na nabídku postupu do druhé nejvyšší soutěže bude mít v nadcházející sezóně toto složení: 1. DFK Slaný, FC Centurions Teplice, PK Třebusice, MCE Slaný, Hrasl Slaný, Legie Příbram, Atmos FK Bělá p.B., FC Malibu Mladá Boleslav, SAT-AN Kladno „B“, Combix Ústí n.L, AFC Kralupy n.Vl. a Relax Ústí n.L.

Po přesunu Dobřichovic do druhé nejvyšší soutěže byl Středočeský krajský přebor doplněn kladenským Slavojem, své definitivní složení tak má i čtvrtá nejvyšší soutěž: HFK Příbram, SC Veltěž, SK Olympik Mělník „B“, FC Foboz Slaný, MBV Mladá Boleslav, RSC Čechie Slaný, Tenisáci Benešov, TJTZ Atlantic Rakovník, AFC Celtic Kladno, SKP Kolín, 1. FC Slavoj Kladno a TJ Bystřice.

V sobotu 30. června 2012 byl termín uzávěrky úvodních přihlašovacích náležitostí do okresních futsalových soutěží. K tomuto datu se řádně přihlásilo celkem čtyřicet jedna týmů. 1. FC Slavoj Kladno postoupil do Středočeského přeboru, čtyři celky ohlásily ukončení činnosti – Dynamo Kladno, AFC Rapid Páleček a rezervní celky zlonického Tatranu a slánského Unionu. Svou účast v soutěžích zatím zvažuje Tefal Bohemia Praha, přihlašovací náležitosti zatím nesplnil celek FT Nové Strašecí. Nováčky v nejnižší okresní soutěži pak budou týmy Ceresit Hvězda Kladno, Jafra FK Slaný a Meteor Stochov, svou účast ještě zvažuje rezervní celek kralupského Jika.

Pokud tedy splní všechny celky druhou část přihlašovacích náležitostí (což znamená uhradit do 28. září 2012 doplatek startovného ve výši 7.000,- Kč, příp. nováčci celých 8.000,- Kč), budou mít okresní soutěže toto složení – Okresní přebor (hrát se bude ve SH BIOS Kladno): FC Brandýsek „B“, 1. FC Bresson Kladno, SK Omask Kovo Kladno, KLC Klobuky, Jiko Kralupy, 1. DFK Slaný „B“, RSC Čechie Slaný „B“, FC Foboz Slaný „B“, AC Sparta Slaný, SK Slatina, PK Třebusice „B“ a FC Tatran Zlonice.

Okresní soutěž I. třídy má jistých jedenáct účastníků, své působení zde zvažuje FK Stochov, náhradníkem je pak FC Velká Buková. Soutěže by se tak měly zúčastnit tyto celky, jež se představí ve Sportovní hale na Stochově: SK Jarpice, FC Atraps Kladno, SK Hotel Kladno, FC O.K. Kladno, SK Omask Kovo Kladno „B“, FK Kročehlavy, SK Olympik Mělník „C“, MCE Slaný „B“, FC Stochov, F.C.B. Švermov a Rekrea Třtice.

Jako poslední bude uzavřena nejnižší Okresní soutěž II. třídy (i ta se odehraje ve SH Stochov), neboť právě sem se mohou až do zmiňovaného 28. září 2012 ještě hlásit potencionální zájemci o účast v této soutěži. O postupu do vyšší soutěže se rozhodnou zástupci celků FK Stochov nebo FC Velká Buková, jistotu startu v nejnižší soutěži mají již tyto celky: Blevice 73, 1. FC Horní Bezděkov, FK Kačice, AFC Celtic Kladno „B“, Ceresit Hvězda Kladno, FC Krakovec, RSC Čechie Slaný „C“, European Transport Slaný, FC Foboz Slaný „C“, Jafra FK Slaný, FC Meiller Slaný, FK Union Slaný (dle svého uvážení se loňský účastník KP rozhodl startovat v nejnižší okresní soutěži), SK Stehelčeves, FC Arvato Stochov, Meteor Stochov a PK Třebusice „C“. Definitivní podobu však získá nejnižší okresní soutěž až koncem září.

V plných přípravách je i organizace nového modelu soutěže žen, která se bude odehrávat turnajovým systémem za společné účasti celků z krajů Středočeského, Libereckého a Ústeckého, svou účast zvažuje ještě jeden pražský zástupce. Zatím je v tomto novém modelu ženské soutěže přihlášena sedmička týmů, bohužel bez účasti nějakého kladenského celku: FC Démoni Česká Lípa, SK Rakovník, SK Rakovník „B“ (bývalý SK Kladno), FC Balticflora Teplice, Combix Ústí nad Labem, AC Uragan Ústí nad Labem a ŠT ZOO Ústí nad Labem. Svou účast v soutěži ještě zvažují celky DFC Mnichovo Hradiště, FK Baumit Jablonec a Chemcomex Sokol Vysočany. Jasno o složení soutěže žen bude rovněž nejpozději koncem září.