Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Češi letí do Finska. Předtím se dozví jméno futsalisty roku

Češi letí do Finska. Předtím se dozví jméno futsalisty roku

Praha – Česká futsalová reprezentace se poprvé v novém roce sejde v neděli odpoledne v Praze. V podvečer ji pak čeká vyhlášení futsalových anket na Žofíně a v pondělí pak odlet do Finska ke dvěma přátelským zápasům s tamním reprezentačním výběrem.

Reprezentační trenér Tomáš Neumann byl před srazem potěšen. Nikdo se mu neomlouval. „Nominace platí,“ říkal s úsměvem. Do Finska se podívá i brankář brněnského Helasu David Šimon, který dostal přednost před Jakubem Žďánským z ERA-PACKu. „Důvodem nominace byl fakt, že Kuba Žďánský toho na podzim moc neodchytal. Potřebujeme dalšího brankáře. David Šimon je zkušený gólman a na podzim podával velmi dobré výkony, proto ho chci vyzkoušet v mezistátním zápase,“ vysvětlil svůj krok Neumann.

Reprezentace hrála naposledy v září, kdy vyhrála Turnaj 4 zemí v Maďarsku s plným počtem bodů. „S hráči jsme se dlouho neviděli. Chceme hrát na pohodu a vyzkoušet si různé herní varianty. Nejde mi ani tak o výsledek jako o to, abych viděl, v jaké formě jsou někteří hráči, které si potřebuji vyzkoušet. Věřím, že se o Evropu poperou hráči jako Petr Oliva, Marcel Rodek, Michal Holý, David Šimon a další,“ vyjmenoval reprezentační kouč a navázal: „Chci si udělat obrázek nad momentální formou některých hráčů. Hlavní však bude lednové soustředění v Kadani.“

O Marešovi bude jasno v Kadani

V nominaci se neobjevila česká futsalová ikona Michal Mareš, který se stále nezotavil ze zranění, které si způsobil v základní části UEFA Futsal Cupu na Kypru. „Michal se pomalu dává do kupy. Uvidíme, jak rychlá bude jeho rekonvalescence. Jsme domluvení, že se potkáme na soustředění v Kadani, kde se definitivně rozhodneme, zda Michal pojede nebo ne,“ informoval Tomáš Neumann.

S finským výběrem mají Češi zatím parádní bilanci. Třikrát je dokázali porazit, ovšem na domácí palubovce. V roce 2001 v přátelských zápasech 4:2 a 5:0. V roce 2008 narazili Češi na Finy v kvalifikaci o mistrovství světa a výběr trenéra Neumanna zvítězil jasně 6:1. „Finové hrají velmi důrazný a fyzicky náročný futsal. V minulosti jsme s nimi hráli několik bitev, které byly velice těžké. Očekávám opět hodně gólů. Rozhodně nás nečeká nic lehkého,“ upozornil kouč.

Neumann: Futsalista roku Rešetár nebo Seidler

Ještě před odletem se však futsalisté podívají na Žofín, kde se bude vyhlašovat anketa Futsalista roku 2013. Do první trojice se abecedně dostali Roman Mareš, Lukáš Rešetár a Michal Seidler. „Co se týká futsalisty roku, tak tipuji souboj mezi Lukášem Rešetárem a Michalem Seidlerem. První tři kluci, co tam jsou, byli letos velmi vyrovnaní a může to vyhrát opravdu každý,“ myslí si Neumann, který je hlavním favoritem na vítězství v anketě Futsalový trenér roku.

Nominace ČR na dvojutkání ve Finsku

Brankáři:

Libor Gerčák (Nejzbach V. Mýto)

David Šimon (Helas Brno)

Hráči do pole:

Michal Belej (Tango Brno)

Jan Janovský (Rekord Bielsko-Biala)

Marcel Rodek (Benago Praha)

Michal Seidler (Tango Brno)

Zdeněk Sláma (Balticflora Teplice)

Lukáš Rešetár (ERA-PACK Chrudim)

David Cupák (Helas Brno)

Roman Mareš (ERA-PACK Chrudim)

Matěj Slováček (ERA-PACK Chrudim)

Michal Holý (Balticflora Teplice)

Petr Oliva (Slavia Praha)

Jiří Novotný (Balticflora Teplice)

Program reprezentace

Neděle 5. ledna 2014

Galavečer neprofesionálního fotbalu (Praha – Žofín, 17.00 h.)

Úterý 7. ledna 2014

Finsko – Česká republika (Hyvinkää, 18.30 h.)

Středa 8. ledna 2014

Finsko – Česká republika (Tammisaaren, 18.30 h.)