Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Okresní futsalové soutěže rozlosovány, zúčastní se jich 42 týmů

Okresní futsalové soutěže rozlosovány, zúčastní se jich 42 týmů

Pondělní zasedání Výkonného výboru Okresní komise futsalu FIFA Kladno rozhodlo s definitivní platností o podobě letošního ročníku okresních mistrovských soutěží. Ty budou mít opět tři výkonnostní stupně, s definitivní platností byla potvrzena změna konání – soutěže se tak budou hrát ve sportovních halách na Kladně a na Stochově, zahajuje se v sobotu 3. listopadu 2012, poslední kolo soutěží je na programu v sobotu 30. března 2013. Každá soutěž bude odehrána během deseti hracích dnů, výkop prvního utkání je vždy v 9.00 hodin.

Nejvyšší soutěží této úrovně je Okresní přebor, kterého se tradičně zúčastní dvanáct celků, ty se utkají systémem každý s každým dvakrát. Místem konání přeboru je Sportovní hala BIOS Kladno, jež disponuje hrací plochou s mezinárodními rozměry, dostatečným počtem míst pro diváky a moderním zázemím. Soutěže zahajuje prvním kolem v sobotu 10. listopadu 2012, končí nejpozději – v sobotu 30. března 2013 a představí se zde tři nováčkové – úplným je celek SK Slatina, po roční pauze se vrací rezervní tým vojáků, po dvou letech rezerva Brandýsku.

Okresní přebor: FC Brandýsek „B“, 1. FC Bresson Kladno, SK Omask Kovo Kladno, KLC Klobuky, Jiko Kralupy, 1. DFK Slaný „B“, RSC Čechie Slaný „B“, FC Foboz Slaný „B“, AC Sparta Slaný, SK Slatina, PK Třebusice „B“ a FC Tatran Zlonice.

Nižší soutěží je Okresní soutěž I. třídy, i ta má pro letošní sezónu dvanáct účastníků, kteří se rovněž střetnou systémem každý s každým dvakrát. Nově se tato soutěž představí v moderní Sportovní hale na Stochově, která rovněž disponuje mezinárodními rozměry a skvělým diváckým zázemím. Soutěž zahajuje nejdříve, již v sobotu 3. listopadu 2012, končí v sobotu 23. března 2013. Představí se zde celkem pětice nováčků – AFC Celtic Kladno „B“, FC Atraps Kladno, FC Stochov, FC Velká Buková a Rekrea Třtice.

Okresní soutěž I. třídy: SK Jarpice, FC Atraps Kladno, SK Hotel Kladno, AFC Celtic Kladno „B“, SK Omask Kovo Kladno „B“, FK Kročehlavy, SK Olympik Mělník „C“, MCE Slaný „B“, FC Stochov, F.C.B. Švermov, FC Velká Buková a Rekrea Třtice.

Nejnižší soutěží na úrovni okresu Kladno je Okresní soutěž II. třídy, která bude mít letos osmnáct účastníků. Ty se střetnou systémem každý s každým jednou, v posledním kole je pak čeká nadstavbová část o konečné umístění. Tato soutěž se tradičně hraje ve sportovní hale na Stochově, nejinak tomu bude i letos. Zahajuje se v neděli 4. listopadu 2012, posledním hracím dnem je pak neděle 24. března 2012. Nováčky soutěže jsou celky Ceresit Hvězda Kladno, Jafra FK Slaný, Meteor Stochov a TJ Slabce.

Okresní soutěž II. třídy: Blevice 73, 1. FC Horní Bezděkov, FK Kačice, Ceresit Hvězda Kladno, FC Krakovec, RSC Čechie Slaný „C“, European Transport Slaný, FC Foboz Slaný „C“, Jafra FK Slaný, FC Meiller Slaný, FK Union Slaný, SK Stehelčeves, FC Arvato Stochov, FK Stochov, FT Nové Strašecí, Meteor Stochov, TJ Slabce a PK Třebusice „C“.

Jen pro úplnost dodejme, že do Středočeského krajského přeboru postoupily celky 1. FC Slavoj Kladno a FC O.K. Kladno, činnost pak ukončily týmy Dynamo Kladno, AFC Rapid Páleček a rezervní celky FK Unionu Slaný a Tatranu Zlonice, pouze pražské futsalové soutěže bude hrát Tefal Bohemia Praha.

V uplynulých dnech byly všem účastníkům okresních soutěží rozeslány příslušné soutěžní dokumenty, především Rozpis mistrovských soutěží (zde) a Rozlosování mistrovských soutěží (zde). Spolu s těmito materiály jim byly dále rozeslány pozvánky na dvě důležité akce, a to Grémium týmů okresních soutěží a řádnou Valnou hromadu futsalu okresu Kladno. Obě tyto akce se uskuteční v pondělí 22. října 2012 v salonku Staročeské hospody Zimák ve Slaném, grémium od 18 hodin, valná hromada od 20 hodin. Účast pozvaných zástupců jednotlivých celků je povinná.

Příprava nového ročníku okresních soutěží pak bude vrcholit ve čtvrtek 25. října 2012, kdy se na stejném místě, jako grémium a valná hromada, uskuteční od 18 hodin seminář rozhodčích z listiny OkKF Kladno. Ten je povinný pro rozhodčí s licencí „B“ a „C“, rozhodčí s nejvyšší licencí mají účast dobrovolnou. Hlavními body programu semináře budou pochopitelně soutěžní normy, pravidla futsalu a výklad specifik okresních soutěží, znalosti rozhodčích z těchto materiálů pak prověří zkušební část semináře.