Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
ZNÁME OBSAZENÍ REGIONÁLNÍCH SOUTĚŽÍ – DIVIZE „A“ A STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU

ZNÁME OBSAZENÍ REGIONÁLNÍCH SOUTĚŽÍ – DIVIZE „A“ A STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU

Příslušné řídící svazy regionálních soutěží v těchto dnech zveřejnily složení divizní skupiny „A“ a Středočeského krajského přeboru, a tak je možno s nimi seznámit i futsalové příznivce.

Začneme u té vyšší soutěže, a to Divize „A“. Tu bude hrát v následujícím mistrovském ročníku 2024/2025 pouhých osm celků, když z loňské sezóny zůstala pětice účastníků, a to TJFC Dalmach Turnov, Pampuch Liberec, Liberecké Gazely, Tenisáci Benešov a jediný zástupce našeho regionu v této soutěži F.C. Brandýsek. Hned tři celky ukončily činnost, a to Reas Česká Lípa a dost překvapivě SK Olympik Mělník „B“ a ještě překvapivěji FC Brazil Kladno (uvidíme, zda tento celek skončil úplně, či se přihlásí alespoň do okresních soutěží). Další dva celky doplnily 2. ligu – západ, a to vítěz soutěže SK Roudnice n.L. a pátý tým loňského divizního pořadí FC Sapa Praha. Naopak na osm účastníků pak divizi doplnila trojice FC Baník Chomutov „B“, ČAFC Praha a Děčín NOTA.

Zásadně se změní i hrací systém soutěže, když se bude hrát dvoukolová základní část a následně pak nástavba o konečné umístění ve skupinách o 1. až 4. místo a 5. až 8. místo. Ze soutěže pak nebude nikdo sestupovat, zahájí se úvodním kolem 11.10.2024, končit bude 15.3.2025.

Jak jsme již uváděli, Středočeský krajský přebor bude letos pouze pětičlenný za účasti celků loňské sezóny Hrasl Slaný, MCE Slaný, Sokol Dobřichovice a AFC Kralupy n.Vl., nováčkem a pátým účastníkem přeboru je pak vítěz okresu Kladno R.S.C. Čechie Slaný. Z  loňských účastníků činnost ukončily celky Legie Příbram a SK Slavie Praha „B“, vítěz mladoboleslavského přeboru nesehnal finanční zajištění pro tuto vyšší soutěž.

Hrací systém krajského přeboru bude obdobný jako v loňské sezóně, hrát bude každý s každým čtyřikrát. Soutěž bude zahajovat 11.10.2024, poslední kolo je pak na programu 7.3.2025. Vedení soutěže pak stále dle svých slov zajišťuje šestého účastníka.