Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Akademická reprezentace nestačila v souboji o umístění na Saúdskou Arábii

Akademická reprezentace nestačila v souboji o umístění na Saúdskou Arábii

Česko podlehlo v sobotním utkání Saúdské Arábii 2:5. Cestu na šampionátu uzavřou akademičtí futsalisté dnes duelem o konečné 7. místo.

Vstup do utkání měli čeští futsalisté aktivní. Vypracovali si nespočet příležitostí a bylo na nich vidět, že chtějí odčinit čtvrtfinálovou porážku. Po sérii nezdarů před saúdskoarabskou brankou se poprvé zadařilo ve 13. minutě. Po rohovém kopu Daniela Klímy se dostal ke střele Filip Havrda a přesnou ranou pod břevno nedal brankáři soupeře šanci. Vypadalo to, že během úvodní dvacetiminutovky se už nic podstatného nestane. Na časomíře běžela poslední minuta, konkrétně 5 vteřin do konce, když se po dlouhém výhozu gólmana dostal k míči jeden ze Saúdů a vyslal na Adama Vondráčka nechytatelný projektil. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal výběr Saúdské Arábie s velkou chutí. Odměněn byl už ve 24. minutě, kdy se opřel do míče Omar Al-Ghamdi a propálil kompletní českou hradbu, čímž poprvé v zápase dostal svůj tým do vedení. Češi začali praktikovat hru bez brankáře a dařilo se jim tlačit svého soupeře, ale nemohli najít recept na přesné zakončení, stejně jako tomu bylo proti Francii. Další tvrdá rána pro naše reprezentanty přišla ve 29. minutě. Tým z jihozápadní Asie měl k dispozici rohový kop, z něhož se povedlo Al-Shitimu zakroutit hrací předmět přímo do branky. Hráči v zeleném byli u vytržení a nadále slavili každý obranný zákrok nebo ofenzivní výpad. Odpověď z české dílny na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. Po precizně zahrané power play doklepával míč do odkryté brány Dominik Balog a saúdskoarabská výprava se musela strachovat o výsledek. Následující obraz hry vypadal v podstatě totožně, Češi bušili do defenzivy svého soupeře, ale vyrovnávací trefa stále nepřicházela. Zlomový okamžik nastal necelé 4 minuty před koncem. Během hry bez brankáře se český tým dopustil ztráty, čehož využil jeden z hráčů v zeleném a přesnou ranou z vlastní poloviny vrátil Saúdské Arábii dvougólový náskok. Poslední zářez si celek ze skupiny A připsal 80 sekund před koncem, kdy po pohledné akci dal utkání finální razítko Al-Ghamdi.

Akademické reprezentaci tak reparát za sedmigólový příděl od Francouzů nevyšel. Rozčarovaný byl po zápase samozřejmě i Michal Salák, který jen těžko hledal vhodná slova. „Obrovské zklamání s výkonem všech hráčů. Po první půli jsme měli vést o 3-4 branky, ale po individuální chybě skončil poločas 1:1. Udělali jsme příliš mnoho individuálních chyb. Největší odpovědnost nesu já, protože jsem si hráče vybíral a pravděpodobně ne vždy správně. Takto se v žádném sportu za národní tým nehraje,“ neskrýval po utkání emoce trenér českých futsalistů.

Česko vs. Saúdská Arábie 2:5 (1:1)

Branky Česka: 13. Havrda, 30. Balog

Česko: Vondráček – Klíma, Schreiner, Havrda, Kuchta – Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Nečas, Balog, Hromek, Novák, Klaban, Žežulka. Trenér Michal Salák.