Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Sen o medaili překazila futsalovým akademikům Francie

Sen o medaili překazila futsalovým akademikům Francie

Čeští akademičtí futsalisté prohráli páteční čtvrtfinále mistrovství světa proti Francii 2:7. Do bojů o medaile tak nepostoupili. Turnaj dohrají o víkendu v bojích o konečné 5. až 8. místo.

Souboj o postup mezi nejlepší čtyřku nezačali Češi ideálně. Po necelých 5 minutách prohrávali už o 2 góly a sen o medaili se začal pomalu vzdalovat. Nepovedený vstup do utkání korunoval v 9. minutě Koné, který tvrdou ranou na vzdálenější tyč zvýšil už na 3:0. Český tým tak začal přistupovat ke hře bez brankáře, což přineslo své ovoce. Ve 12. minutě si chytře přebral míč Daniel Klíma a jako správný kapitán zavelel k obratu. Scénář pro druhé dějství začal vypadat ještě pozitivněji, když se 48 vteřin před pauzou prosadil Tomáš Kuchta, pro něhož se jednalo o 3. branku na šampionátu.

Po změně stran střelný prach na obou stranách lehce zvlhnul. To se ovšem změnilo ve 27. minutě, kdy dal klid na bedra francouzských futsalistů Abdoul N’diaye, jenž využil šťastného odrazu a upravil průběžné skóre. Češi se nadále snažili přehrávat svého soupeře v početní výhodě, ale nedařilo se jim najít recept na vzorně bránící hradbu modrých dresů. Vítězové skupiny A tak hrozili převážně z rychlých protiútoků a jeden z nich se ujal ve 29. minutě, kdy po nepřesné rozehrávce českého týmu skóroval do odkryté brány Diaoune. Průběh dalších okamžiků byl v podstatě totožný, Salákovi svěřenci se snažili najít skulinku v soupeřově obraně, ten si ale vzorně plnil defenzivní povinnosti. 5 minut před koncem přišel další gól z francouzské dílny, tentokrát po střele Issama Ahssena. Efektivita ze strany Les Bleus byla dnes zkrátka obdivuhodná. Diváci v hale si naposledy zakřičeli po krásné individuální akci Faupina, který se z pozice posledního hráče proháčkoval až před Adama Vondráčka a předložil míč před prázdnou branku Duboisovi, pro něhož už se jednalo o jednoduchý úkol.

Dveře semifinále zůstaly sice pro české futsalisty zavřené, nicméně Michal Salák dokázal i přesto ocenit výkon svého týmu. „Hráči na hřišti nechali všechno, ale zápas nám bohužel ukázal tvrdou realitu. Momentálně je Francie zkrátka jinde. Ve hře 5 na 5 jsme neměli absolutně žádnou šanci, naopak při útočné power play jsme dokázali být nebezpeční. Hráčům jsem poděkoval, vím, že je to pro ně těžké a každý si přál postoupit. Turnaj pro nás ale ještě nekončí a zítra budeme bojovat, abychom se dostali až k souboji o konečné 5. místo,“ zhodnotil čtvrtfinálový duel reprezentační trenér.

Česko nastoupí dnes v 8 hodin ráno našeho času k utkání proti Saúdské Arábii. Přímý přenos můžete sledovat ZDE.

Francie vs. Česko 7:2 (3:2)

Branky Česka: 12. Klíma, 20. Kuchta.
Česko: Žežulka (15. Vondráček) – Klíma, Schreiner, Havrda, Kuchta – Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Nečas, Balog, Hromek, Novák, Klaban. Trenér Michal Salák.