Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
UFL: To nejdůležitější z aktuálního dění na Akademickém mistrovství světa

UFL: To nejdůležitější z aktuálního dění na Akademickém mistrovství světa

Český futsalový tým má za sebou premiéru na Akademickém MS 2024 v Šanghaji. Favorizované Brazílii nakonec i přes bojovný výkon podlehl 1:4. Co vše má výprava České asociace univerzitního sportu a SFČR za sebou se dočtete v našem přehledu.

Sobota – 8. června

Letadlo českého týmu přistálo v čínské metropoli v odpoledních hodinách a od té doby měli futsalisté napilno. Po ubytování se odebrali na první trénink, který byl, vzhledem k dlouhému letu, zaměřený převážně na seznámení s tamní halou a celkové zotavení po náročném cestování.

Neděle – 9. června

Druhý den byl na programu úvodní meeting s FISU (Mezinárodní federace univerzitního sportu), kde českou výpravu zastupoval vedoucí týmu Jan Kresta, který byl také zvolen do Mezinárodní technické komise MS. Na tomto setkání byly sděleny veškeré podstatné informace, ať už organizačního, tak technického rázu. Mimo jiné byla také představena trofej pro vítěze turnaje. Ve večerních hodinách už se ale veškerá pozornost upínala pouze na slavnostní zahájení. Pro každého ze zúčastněných se jednalo bezpochyby o zážitek na celý život, neboť byla k vidění neskutečná show s celou řadou vystupujících.

Pondělí – 10. června

Plán třetího dne byl jasný, a to úvodní duel letošního šampionátu proti Brazílii. Do zápasu zasáhla i pětice hráčů, které můžeme znát z palubovek Univerzitní futsalové ligy, tzn. Blahuta, Novák, Hromek, Žežulka a Havrda. Kompletní souhrn utkání naleznete ZDE.

Podruhé se Česko představí ve středu 12.6. od 10:15 hodin proti Ománu. Souboj o postup můžete sledovat v přímém přenosu ZDE.