Děti si vyzkoušely základní futsalové dovednosti, které jim mohou pomoci i ve fotbalovém tréninku. Antonín Plachý si vzal na starost primárně nejmenší děti a trenéry přípravek, kteří s nimi pracují. Zdeněk Sláma ukázal větším dětem praktická cvičení, která byla nejzajímavější pro trenéry žáků a dorostu. Tomáš Neumann se zaměřil na základní tréninkové prvky, ze kterých je pak možné vycházet pro složitější drilová cvičení.

Seminář trval tři hodiny, začal teoretickou přednáškou a pak se přešlo ven. „Už první seminář ukázal, jak důležité je o propojování futsalu a fotbalu diskutovat. Otázek od trenérů bylo nespočet, proto je potřeba v seminářích pokračovat. Pomůže to vzniku více projektů, jakým je právě tady v Řečkovicích Futsalovo-fotbalová akademie, kde se futsalové prvky dostávají do tréninku fotbalistů ve všech věkových kategoriích. Samotné rozdělování tréninkových cvičení podle sportů není vhodné, všechno je kopání do balónu na malém prostoru a pomocí všech možných tréninkových prvků hledáme zdokonalování hráčů pro nejrůznější herní situace bez ohledu na typ kopaček, velikosti balónu či typ povrchu,“ řekl po skončení semináře Tomáš Neumann.

„Máme radost, že první seminář toho tohoto typu mohl proběhnout zrovna v naší mládežnické futsalové baště Orel Řečkovice. Využívání futsalu ve fotbalovém tréninku je pro nás velké téma a nemohlo nás potkat nic lepšího než ukázkový trénink od těch nejlepších,“ uvedl Petr Bořecký, předseda futsalového klubu Orel Řečkovice.

Semináře se zúčastnili také amatérští mládežničtí trenéři, kteří velmi často na dětské futsalové turnaje přihlašují fotbalové týmy. „Pro ně jsou podobné semináře nejcennější, protože budou schopni začlenit základní futsalové prvky do celoročního tréninkového procesu svých hráčů a zlepšovat jim tím jejich dovednosti pro hru na malém prostoru. Všechny načerpané vědomosti ze semináře samozřejmě předáme i těm trenérům, kteří se nemohli zúčastnit osobně,“ doplnil Petr Lesenský, předseda spolku Dětský futsal, který pořádá mládežnické turnaje ve futsalu každý měsíc už od roku 2016.