Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Pohár SFČR: Kladenští futsalisté postupují do finále skupiny

Pohár SFČR: Kladenští futsalisté postupují do finále skupiny

Překvapivě kvalitní utkání, vzhledem k pauze od posledního kola druhé ligy, mohlo včera v kladenské sportovní hale sledovat několik desítek diváků v rámci pohárového semifinále regionální skupiny 1. Domácí futsalisté měli od úvodního hvizdu více ze hry, jejich snaha však narážela na důslednou obranu hostí. Těm několikrát pomohla i branková konstrukce a skvělé zákroky gólmana. Nakonec to byli právě oni, kteří se překvapivě radovali v 15. minutě z vedoucí branky po jednom z nebezpečných brejků. Odpověď domácích byla však okamžitá, Havrda se během následujících minut dvakrát prosadil a do kabin tak šli s jednobrankovým náskokem domácí.

Druhý poločas byl již vyrovnanější, hosté srovnali hru a i oni si začali vytvářet brankové příležitosti. Byli to však domácí, kteří ve 35. minutě po krásné individuální akci Sopa zvýšili své vedení. Hosté však nesložili zbraně a k překvapení všech dokázali dvěma přesnými zásahy vyrovnat. Utkání tak začalo od nuly, aktivita se však opět přelila na stranu domácích. A ta pak byla korunována vítěznou brankou nejlepšího hráče domácích Havrdy tři minuty před koncem utkání.

Postup domácích futsalistů je zasloužený, přeci jenom o ten jeden gól byli lepší než hosté. Nyní se tedy mohou těšit na finále své regionální skupiny, které odehrají s prvoligovým FC Oxyworld Baník Chomutov, a to do 29. září. Závěrem je nutno se zmínit  i o velmi dobrém výkonu obou rozhodčích tohoto duelu Davidu Lafkovi a Alici Vévodové – svým výkonem rozhodně přispěli ke kvalitě utkání.

SF1 FK Kladno vs. FC Betis Kadaň 4:3 (2:1)

Branky: 16. Havrda (Čurda), 17. Havrda (Sop), 35. Sop (Kirov), 47. Havrda (Fichtner) – 15. Kardos (Skopal), 38. Hrdinka, 44. Hrdinka (Myšička).
Městská sportovní hala Kladno, ÚT 22. května 2024 od 20 hodin.
Rozhodčí: David Lafek, Alice Vévodová.

Více o Poháru SFČR zde.