V domácí brance naskočil za distancovaného Victora Espindolu devatenáctiletý gólman Michal Špánik a nevedl si vůbec špatně. Hned v úvodu předvedl několik jistých zákroků. Proti dvěma střelám Kaká mu pomohla tyč jeho branky. Stejně jako v prvním utkání šla Chrudim v domácí hale do vedení. V desáté minutě po ubráněném rohu putoval míč po ose André – Ewerton – Igor a posledně jmenovaný zblízka otevřel skóre: 1:0 pro Chrudim. Svěřenci Marka Kopeckého ale do poločasu vyrovnali, když se po Rešetárově střele dostal míč ke Kaká, který ho levačkou přesně namířil za Špánikova záda – 1:1.

Po přestávce nasadila Chrudim hned od začátku power play s Radimem Zárubou jako brankářem v poli, ale Interobal dokázal tuto herní variantu velice dobře ubránit a nepouštěl domácí do nebezpečných situací. Rozhodující moment třetího finále tak přišel ve 25. minutě, kdy Špánik skvěle zlikvidoval Vnukovu šanci, po následném souboji ale přišla penalta. Kaká, který v prvním zápase penaltu neproměnil střelou přes nohu, tentokrát namířil na pravou stranu a zvýšil na 2:1 pro Plzeň. V následujícím emotivním průběhu už další branka nepadla, domácí navíc přišli o trenéra Josého Alessia, který dostal za nesportovní chování ve 34. minutě červenou kartu. Zbytek zápasu tak dokoučoval Max. Plzeň si soustředěným a disciplinovaným výkonem došla pro druhý bod v sérii.

Finálová série pokračuje v pátek na palubovce Interobalu Plzeň, výkop je v 18 hodin. Obhájci titulu budu mít první možnost sérii ukončit a získat svůj třetí titul.

Ohlasy aktérů:

Radim Záruba (FK Chrudim): „Těžko se hledají slova, vedli jsme, dost to připomínalo ten první zápas. Bohužel to nevyšlo, co se dá dělat. Musíme se připravit na pátek, abychom sérii vrátili zpátky a pak už to tady doma zlomili. Power play nebyla špatná, ale zakončení jsme neměli z ideálních pozic. Bohužel to byly nástřely a střely z úhlu, které si obrana zvládla uhlídat a nedostali jsme se k žádné tutovce. Už jsme ukázali, že sílu na to, abychom to v Plzni zvládli máme, takže věřím, že to zvládneme a vrátíme sérii sem zpět.“

Marek Kopecký (trenér Interobalu Plzeň): „Začali jsme velice dobře, šli jsme do Chrudimi velice dobře, měli jsme šance a závary, pak jsme bohužel dostali po našem rohu z brejku jeden gól. My jsme si ale před zápasem s klukama něco řekli a šli jsme si za tím. Chrudim samozřejmě reagovala s power play a klobouk dolů před klukama, jak jsme to vydrželi a ubránili. Klukům jsem říkal, že musíme být maximálně koncentrovaní a myslím si, že jsme to zvládli hlavně v našich hlavách. Máme druhý bod a přesouvá se to k nám, máme teď trochu delší čas na regeneraci.“

3. zápas: FK Chrudim vs. SK Interobal Plzeň 1:2 (1:1)

Statistiky utkání zde.

Další program finále play-off 1. FUTSAL ligy:

4. zápas: SK Interobal Plzeň vs. FK Chrudim PÁ 24. 5. 2024 | 18:00 h.

5. zápas: FK Chrudim vs. SK Interobal Plzeň NE 26. 5. 2024 | 18:00 h.