Hodinu před zápasem poslal nemocný kapitán Východočechů Matěj Slováček svému týmu na jeho whatsappovou skupinu zdravici s přáním, že kvůli této chvíli celý rok pilně trénovali, tak ať zápas úspěšně zvládnou, že jim věří. A tato slova očividně dopadla na úrodnou půdu. Druhá finálová bitva sice začala velkou šancí Künstnera, ale jinak byli nebezpečnější hosté a již ve 4. minutě je mohl poslat do vedení David Drozd, jeho tečovaná střela ale skončila na břevně. Pak se dostával dvakrát do šance Vincenzo a zejména ta druhá příležitost byla z řad gólových, brankářem Vahalou ztlumený míč však odkopl z brankové čáry Vnuk. Ze zaslouženého vedení se tak hosté radovali v 8. minutě, kdy Koudelkou rozehraný rohový kop usměrnil do sítě Pavel Drozd. Trenér Plzně Marek Kopecký reagoval na nepříznivý vývoj oddechovým časem, po němž mohl vyrovnat Kaká, jeho štiplavou střela však Victor zneškodnil.

Místo domácího tlaku vyrazil ve 12. minutě k průniku přes celé hřiště Everton a míč uklidil přesně k tyči – 0:2. O chvíli později pak Východočeši sáhli k nečekané variantě hry a začali s power play, při níž vteřiny krásně a v poklidu ubíhaly. V 16. minutě, když již byli hosté opět v normálním rozestavení, vyrazil Victor míč rukou na hranici vymezeného pokutového území a sudí po chvilce váhání pískli brazilskému brankáři ruku a udělili žlutou kartu. Bohužel již druhou v sérii, což značí, že Victor nebude moci do třetího souboje zasáhnout. Přitom ani z opakovaných televizních záběrů není zřejmé, že by se chyby dopustil… Z následného přímého kopu Vnuk hradbu těl před ním neprostřelil, nicméně hosté od té doby hráli pod hrozbou šestého akumulovaného faulu. Dlouhou čtyřminutovou pasáž se ale úspěšně bránili, i když jim jednou při střele Kaká pomohla tyč. Proto bylo obrovskou chybou, že se při posledním útoku Západočechů v prvním poločase bravurně uvolnil Kaká a naservíroval míč před prázdnou klec Vnukovi (1:2). Do poločasové sirény přitom scházelo pouhých 3,5 vteřiny.

Samozřejmě nevíme, co se dělo o přestávce v kabině Chrudimi, ale gól do šatny s hráči nezamával. Nástup do druhé půle znovu patřil jim a již po 50 vteřinách hry vrátil do sítě odražený míč David Drozd – 1:3. Po inkasované brance se Západočeši usadili na půlce hostů, ti ale pozorně bránili a Plzeňské do šancí nepouštěli. Když pak ve 25. minutě vystihl Everton chybnou rozehrávku Vahaly, zbyl na něm jen úkol dopravit míč do prázdné klece počtvrté. Interobal následně přistoupil k power play a za dvě minuty dokázal Kaká zužitkovat tuto variantu hry ke snížení (2:4). V dalším průběhu pokračovali Plzeňští ve hře bez brankáře, hosté ale usilovně bránili a čekali na svoji šanci. Ta přišla ve 33. minutě, kdy David Drozd vypíchl míč, jeho rychlý kontr ještě Vahala vyrazil, ale Záruba byl o odraženého balónu první a Chrudimští se radovali popáté.

Domácí pak nadále zkoušeli hru bez gólmana, Východočeši je však bojovností a nesmírnou obětavostí příliš do šancí nepouštěli. Přestože se závěrečné minuty táhly hrozně dlouho, bylo čím dám jasnější, že Chrudim druhé utkání finálové série vyhraje a vyrovná tak stav na 1:1. To se také stalo a hosty tak nemuselo ani mrzet, že André ještě nastřelil břevno a neproměnil prodlouženou penaltu.

Třetí utkání série je na programu v pondělí 20. května v Heřmanově Městci s výkopem v 19:00 hodin.

Ohlasy aktérů:

Marek Kopecký (trenér SK Interobal Plzeň): „Dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Přišli jsme si zahrát futsálek, Chrudim přijela hrát finále. Byli důraznější, chtěli víc, a to rozhodlo. My jsme hráli jako baletky. Chrudim není tak hloupá, abychom jim mohli dát tři, nebo čtyři góly při power play. Gól jsme sice dali, dostali jsme se do hry, ale další naše chyba přišla vzápětí, tohle nejde hrát do nekončna. Tahle nejde hrát finále, chyběl nám důraz, zklamali mě klíčoví hráči, kteří by tým měli táhnout.“

Tomáš Vnuk (SK Interobal Plzeň): „Myslím si, že jsme tentokrát byli slabší v zakončení, jejich gólman působil nervózně a vyrážel balony, my jsme toho nedokázali jsme využít. Góly na 1:3 a 2:4 byly zlomové.“

David Drozd (FK Chrudim): „Bylo to vyrovnané jako první utkání. Už to tady padlo několikrát, rozhodují detaily, dnes jsme ti šťastnější byli my. Podle mne bylo klíčové, jak jsme odbránili power-play, kterou Plzeň hrála hrozně dlouho. Bylo důležité, že jsme odskakovali na dva a tři góly, protože soupeř má power play dobrou a může z ní kdykoliv udeřit.

Radim Záruba (FK Chrudim): „My jsme doma ztratili naší výhodu a do Plzně jsme jeli ji vrátit zpět na naši stranu. To se nám podařilo a musíme se připravit dobře na pondělí, abychom podruhé za sebou doma neprohráli. Dnes jsme byli mnohem disciplinovanější a plnili jsme pokyny trenéra od začátku do konce. Také jsme už začali proměňovat šance a dokázali jsme Plzni odkočit víc než na jeden gól.“

2. zápas: SK Interobal Plzeň vs. FK Chrudim 2:5 (1:2)