Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Memoriál Petra Slance: Prvním přihlášeným celkem FC Atletico Slaný

Memoriál Petra Slance: Prvním přihlášeným celkem FC Atletico Slaný

Futsalová sezóna stále nekončí, na celostátní úrovni je před námi finálová série play-of 1. FUTSAL ligy (program zde, blíže k němu v nejbližších dnech) či semifinále regionálních skupin Poháru SFČR (program zde). Na Kladensku, respektive ve Slaném, se odehraje v neděli 26.5 turnaj veteránů a na úplný závěr sezóny pak v červnu Memoriál Petra Slance.

Ten se hraje již od roku 1996 jako vzpomínka na jednoho ze zakladatelů futsalu na Kladensku a celku PK Třebusice pana Ing. Petra Slance, který v tomto roce zahynul při autonehodě. Letos se memoriál uskuteční v sobotu 29. června v nové Multifunkční sportovní hale Slaný – Háje a je určen maximálně pro osm účastníků.

Jako první se do turnaje přihlásil celek FC Atletico Slaný, vítěz nejnižší okresní soutěže a tedy nováček OS I. třídy. Tým je složen převážně z ukrajinských zaměstnanců slavného slánského podniku Linet, který činnost týmu rovněž sponzoruje. Futsalisté Atletika se turnaje premiérově zúčastnili v loňském roce, z pěti účastníků skončili na čtvrtém místě, když jako jediní dokázali vzít bod vítěznému MCE Slaný (průběh MPS 2023 zde).

Nejúspěšnějším týmem turnaje jsou PK Třebusice, když se jeho borci radovali z prvenství sedmkrát, a to v letech 1996, 1997, 2004, 2014 – 2016 a naposledy pak v roce 2019. Čtyřikrát v turnaji zvítězil celek MCE Slaný, a to v letech 2009 (to ještě pod názvem Alpina) – 2011, na tento zlatý hattrick pak navázali slánští prvenstvím v loňském roce. Třikrát zvedali nad hlavu vítězný pohár futsalisté 1. DFK Slaný, když se tak stalo v letech 2000, 2006 a 2017.

Dvanáct týmů si vítězný pocit vychutnalo alespoň v jednom případě, mezi nimi několik dnes i slavných. Tak například v roce 2008 triumfoval v memoriálu celek FC Selp SV Mladá Boleslav – tento název asi nikomu již nic neříká, nicméně je to předchůdce dnes prvoligové pražské Slavie. O rok dříve se pak z trofeje radovali futsalisté SK Kladno, dnes druholigového kladenského FK. V roce 2001 prvenství vybojoval celek Bohemia Chips Praha, legenda populární pražské Hanspaulské ligy a někdejší účastník kladenských futsalových soutěží.

Následovat výše uvedené celky může v letošním turnaji kterýkoliv další zájemce, jedinou podmínkou účasti je úhrada startovného, které je stanoveno ve výši 1.500,- Kč, uhrazeno musí být nejpozději do 31.5.2024, a to na účet číslo 169372969/0600, případně po domluvě v hotovosti. Úhrada startovného do stanoveného termínu je zároveň potvrzením účasti celku v turnaji.   Po té bude všem přihlášeným účastníkům zasláno rozlosování turnaje s dalšími potřebnými informacemi. Další povinností účastníka turnaje je do 14.6. zaslat pořadateli vyplněnou soupisku týmu, kde splní předepsané náležitosti (více v článku zde).

MCE Slaný – vítěz Memoriálu Petra Slance 2023