Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ OKRESNÍCH SOUTĚŽÍ PŘINESLO I INFORMACE O NASTÁVAJÍCÍ SEZÓNĚ

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ OKRESNÍCH SOUTĚŽÍ PŘINESLO I INFORMACE O NASTÁVAJÍCÍ SEZÓNĚ

V úterý 9. dubna 2024 se v salonku Restaurace Zimák ve Slaném uskutečnilo vyhodnocení právě uplynulé soutěžní sezóny kladenských futsalových soutěží, ocenění nejlepších celků a střelců a zároveň byly všem účastníkům podány informace o přípravě nové sezóny okresních soutěží v ročníku 2024/2025.

Na jednání měli povinnou účast pouze zástupci celků, umístěných na medailových pozicích, účast zástupců celků na dalších příčkách a nejlepších střelců každé soutěže byla dobrovolná. I tak byl salonek velice slušně zaplněn a slavnostní vyhlášení tak mělo důstojný průběh.

Přítomní si v úvodu jednání vyslechli zhodnocení právě uplynulé sezóny ze strany předsedy Okresního svazu futsalu Kladno pana Pavla Nepila, jehož celkové hodnocení právě skončeného soutěžního ročníku bylo veskrze pozitivní.

Hodnocení sportovní stránky a organizačního zabezpečení nepřineslo žádná negativa. V rámci všech tří soutěží bylo odehráno celkem 234 utkání, všechna se řádně dohrála, žádné utkání  nemuselo být kontumováno. Jejich sportovní úroveň byla především v okresním přeboru vysoká, pozadu však v tomto ohledu nezůstávaly ani obě nižší soutěže. Kvalitnímu průběhu soutěží pak dopomohl zodpovědný přístup funkcionářů i hráčů jejich účastníků.

Zpráva předsedy Komise rozhodčích OSF Kladno pana Martina Cílka přinesla především informaci o tom, že nebyla podána ani jedna stížnost na výkon funkce rozhodčího během celého soutěžního ročníku, nikdo nevyužil možnosti vetace. V průběhu sezóny bylo k utkáním delegováno celkem dvacet čtyři rozhodčích z listiny OSF Kladno, z nich pak čtyři s licencí „A“, tedy rozhodčí z listiny 1. a 2. ligy. Všechna utkání okresních soutěží odřídili kvalifikovaní a řádně delegovaní rozhodčí, nestalo se, že by k utkání některý rozhodčí nedorazil, či by dorazil později.

Disciplinární komise OSF Kladno neřešila v tomto soutěžním ročníku žádné závažné kausy, řešeny byly pouze běžné záležitosti, informovanost týmů o rozhodnutích komise bylo okamžité.

Po stránce medializace okresního futsalu je možno konstatovat zájem tištěných médií, články o okresním futsalu lze dohledat např. v  Kladenském deníku, nově pak ve Slánské radnici a Stochovských listech. Druhým médiem, věnujícímu se okresnímu futsalu, je internet, kde především stránka www.okfkladno.cz je důležitým faktorem v informovanosti o okresním futsalovém dění, svůj pohled na toto dění pak přinášejí internetové stránky některých účastníků soutěží.

Pozitivní je stav ekonomického zabezpečení okresních soutěží. To bude uzavřeno až s ukončením letošního soutěžního ročníku k 30.6.2024, ale již nyní je možno konstatovat, že hospodaření skončí s mírným přebytkem. Z toho pak vyplývá pro účastníky soutěží v novém ročníku fakt, že startovné zůstane ve výši 9.000,- Kč.

Příprava nového ročníku okresních soutěží pomalu začíná, když byl stanoven harmonogram postupných kroků, a to:

  • do 10. května 2024 bude rozeslán účastníkům úvodní informační dopis + návrh nového RMS + tiskopis přihlášky
  • do 30. června 2024 musí zájemci o start v okresních soutěžích uhradit  startovné ve výši 9.000,- Kč  a zaslat vyplněnou přihlášku
  • začátkem září 2024 bude rozeslán druhý informační dopis
  • poté budou přihlášeným celkům rozeslány RMS a především rozlosování soutěží
  • koncem října 2024 proběhne grémium týmů okresních soutěží a seminář rozhodčích OS, povinný pro RO z listiny (B a C licence)

Účastníci jednání byli dále seznámeni se systémem postupů a sestupů na základě výsledků právě skončené sezóny a s organizačními záležitostmi té připravované. Okresní přebor se bude hrát  v nové Multifunkční sportovní hale ve Slaném na Hájích, a to za účasti nejlépe deseti celků systémem každý s každým dvakrát, hracími dny bude nově neděle. Nižší dvě okresní soutěže se budou hrát ve SH Stochov, Okresní soutěž I. třídy rovněž za účasti nejlépe deseti celků stejným systémem jako přebor, herní systém nejnižší okresní soutěže bude zvolen na základě počtu přihlášených celků. Nepředpokládá se však nijak zásadní rozdíl v počtu účastníků oproti letošku, herní systém však bude respektovat odehrání maximálně tří utkání jednoho celku v průběhu jednoho hracího dne. V případě složení všech okresních soutěží bude jasno počátkem  července.

Na závěr celého večera byli oceněni nejlepší střelci a kolektivy. V okresním přeboru se z prvenství radovali borci celku R.S.C. Čechie Slaný, pohár za druhé místo převzali futsalisté týmu PK Třebusice, třetí místo brali futsalisté celku FC Foboz Slaný. Korunu krále střelců si nasadil za 25 nastřílených branek Jaroslav Hink (PK Třebusice),  druhou příčku si vystřílel s 18 zásahy Václav Bažo (FC Foboz Slaný), o třetí se pak dělili se 13 zásahy dva střelci, a to Jindřich Hlůže (SK Omask Kovo Kladno) a Martin Šerák (PK Třebusice).

Okresní soutěži I. třídy kralovali již potřetí v řadě futsalisté  celku FC Arvato Stochov, druhou příčku zaujal jejich městský rival  FC Stochov, třetí místo obsadil tým FK Slavoj Kladno. Střelcům kralovali hned tři kanonýři, 20 branek vstřelili shodně  Matouš Hrubý (FK Slavoj Kladno), Karel Lupák (FC Arvato Stochov) a Jindřich Novotný (FC Stochov).

Nejnižší soutěž ovládl podruhé v řadě celek FC Atletico Slaný, druhý skočil FC Brazil Kladno „B“, třetí příčku uhájili borci  týmu RB Vinařice. Tabulku střelců ovládl s 19 přesnými zásahy Mykhailo Sbitniev, o dvě branky méně má na svém kontě druhý v pořadí Vasyl Yatsura (oba FC Atletico Slaný), třetí v pořadí Filip Dejčmar (RB Vinařice) se trefil v 15 případech.