Přímo do druhého kola pak postoupilo druholigové Kladno, které je zařazeno do západočeské skupiny, v níž je na rozdíl od zbylých pěti regionálních skupin pouze sedm účastníků. Právě středočeské účastníky rozdělil nový formát soutěže hned do tří skupin.

V té severní do čtvrtfinále postoupili prvoligový Olympik Mělník, druholigové Malibu a také poslední celek nedávno skončené okresní soutěže Mladoboleslavska Sporting. Ten se postaral v úvodním kole poháru asi o největší překvapení napříč celou republikou, když doma po penaltovém dramatu zdolal druholigového favorita Tiradores z Ústí na Labem.

A bez šance nakonec nebude ani ve čtvrtfinále. V zápase proti Oldřichovu, který hraje krajský přebor Ústecka, opět nebude favoritem, ale svého soupeře přivítá v domácím prostředí. „Já jsem si Oldřichov přál a los nám ho nakonec přihrál. Už jednou se ukázalo, že v poháru se může stát cokoliv, tak uvidíme,“ sní o dalším postupu místopředseda boleslavského oddílu Matěj Povšík. Ten si pochvaloval i živý přenos losu poháru: „Pro malé oddíly jako jsme my, je to naprosto skvělý způsob propagace. Většina kluků od nás z týmu los sledovala.“

Pokud sledovali los i v Mělníku a boleslavském Malibu, tolik radosti jako Sporting s jeho výsledkem asi neměli. Ve druhém kole, na rozdíl od prvního, už nebylo osudí rozděleno na nasazené a nenasazené celky, a tak mohl narazit v rámci skupiny každý na každého.

A tak se stalo, že čtyři týmy, které by nasazené byly, půjdou už ve čtvrtfinále proti sobě. Mělník si tak zahraje proti ústeckému Rapidu, se kterým se potkává pravidelně v první lize. Zápas navíc odehraje na palubovce soupeře. Druholigové Malibu sice bude hrát před domácím publikem, soupeřem mu ale bude FTZS Liberec.

„Chtěli jsme se vyhnout prvoligovému Mělníku i Liberci, tedy týmům, s nimiž hrajeme tradičně v letní přípravě, a které nám pravidelně ukazují, jaký je rozdíl mezi první a druhou nejvyšší českou soutěží,“ nebyl s přiděleným soupeřem spokojený trenér Malibu Michal Bílek. „Hrajeme ale doma, a tak zbraně rozhodně neskládáme,“ dodal.

 Benešovské celky Arsenal a Tenisáci letos nastupují v jihočesko-pražské skupině 3. Na oba čeká ve čtvrtfinále hodně zajímavý souboj s pražským celkem. Arsenal pojede na hřiště nevyzpytatelné Sapy Praha.

Tenisáci se mohou chystat na futsalový svátek. Los jim do cesty postavil slavné jméno s nejistou přítomností. Pražská Sparta se totiž v letošní sezoně topí ve vlastních problémech a s několik odečtenými body je jistým sestupujícím z druhé ligy.

V úvodu zmiňované Kladno odehraje svůj čtvrtfinálový zápas na palubovce Termitů z Lokte, s kterými se utká na jejich palubovce dnes.

Výsledky a další program Poháru SFČR zde.