Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Po neobdržení licence v 1. Futsal lize byla Sparta vyloučena také z 2. Futsal ligy

Po neobdržení licence v 1. Futsal lize byla Sparta vyloučena také z 2. Futsal ligy

Problémy s platební morálkou Sparty Praha vůči Svazu futsalu ČR pokračovaly po neudělení licence pro působení v 1. Futsal lize také v letošním ročníku 2. Futsal ligy západ. Vše vyvrcholilo rozhodnutím Disciplinární komise SFČR, která 22. března 2024 vyloučila klub z již dohrané soutěže.

Spartě byly v letošním ročníku několikrát odebrány body za disciplinární přečiny „Neuhrazení splatných dluhů.“ Tím, že od začátku roku 2024 k úhradám už nedocházelo vůbec, ani se zpožděním, tresty se dle Disciplinárního řádu stupňovaly, až vyvrcholily pátečním rozhodnutím Disciplinární komise, ve kterém mimo jiné stojí:

Členskému klubu AC Sparta Praha futsal, z. s. uložila disciplinární trest vyloučení družstva ze soutěže 2. Futsal liga – Západ za disciplinární přečin Neuhrazení splatných dluhů. 

Celé znění rozhodnutí DK najdete v přiloženém dokumentu pod článkem. Klub dluží svazu aktuálně 58.660 Kč za faktury z 31. 12. 2023, 6. 2. 2024 a 5. 3. 2024.

Komentář předsedy SFČR Radka Loba:

„Jsem pochopitelně velmi zklamán a slušně řečeno naštvaný. Lidé ve vedení futsalové Sparty si prostě myslí, že dodržovat předpisy a pravidla nemusí. Neplatí závazky vůči hráčům, za což má Sparta od FIFA zákaz přestupů a registrací, a jejich kauzami se musel opakovaně zabývat i Sbor rozhodců SFČR. Rovněž řešení velkých dluhů vůči třetím stranám, například za pronájem haly, a v neposlední řadě vůči SFČR enormně zatěžuje sekretariát i zaměstnance FAČR. Jaké jméno dělají tito lidé Spartě a českému futsalu doma i v zahraničí asi nemusím rozvádět.

Částku, kterou momentálně dluží mimo jiné za rozhodčí a delegáty, jsme už museli uhradit, a to z peněz členské základny SFČR! Vrcholem je arogantní vystupování, osobní osočování a nulová snaha problémy opravdu vyřešit. Osobně jsem přesvědčen, že bez těchto lidí se futsal obejde a tento bezprecedentní krok, ke kterému musela DK přistoupit, je výsledkem dlouholetých neřešených problémů, a to bohužel i ze strany SFČR.“

Související dokumenty