Do utkání vstupoval jako velký favorit plzeňský Interobal. Helas navíc postrádal zraněného brankáře Mykytjuka a do branky se tak postavil Podhajeczký. Západočeši čekali na první branku do deváté minuty. Na útočnou polovinu se vysunul Ondřej Vahala a přízemní střelou ke vzdálenější tyči otevřel gólový účet zápasu.

Vahala byl ústřední postavou i u druhé branky. Parádním pasem vybídl v desáté minutě k zakončení z velkého úhlu Michala Holého, jenž dokázal najít skulinku pod brankářem Podhájeczkým.

Trenér Helasu Tomáš Galia si vzal oddechový čas, aby probudil své svěřence. To se ale příliš nepodařilo. Po ztrátě na útočné polovině Brna pláchl středem hřiště Kaká a po jeho pasu naprosto přesně obstřelem zavěsil Francisco Mikuš. Navíc ve čtrnácté minutě se podruhé v utkání střelecky prosadil Michal Holý.

I po pauze byli aktivnější futsalisté Plzně. Dvakrát se prosadil Tomáš Vnuk, který se nejprve prosadil po standardní situaci, a následně přímo z rohového kopu, kdy svou střelu otřel o bránícího Perinu.

Helas zaznamenal pouze jednu trefu, která však byla velice pohledná. Tomáš Poul si na pravé straně palubovky pohrál s Mikušem a křižnou ranou o tyč překonal brankáře Vahalu. Kaňkou zápasu bylo následné počínání Davida Cupáka, ten nejprve jasně fauloval Ricka, a poté nepochopitelně nakopl míč přímo do rozhodčího Čepa, který bryskně tasil červenou kartu.

Početní výhodu proměnil záhy Vnuk, který zkompletoval hattrick. Jasnou výhru Interobalu pečetil v závěru Peter Kozár, který tak po vítězství 8:1 mohl se svými spoluhráči rozjet velké oslavy.

David Cupák (kapitán, Helas Brno): „Je to trochu mikulášská nadílka od Plzně. Věděli jsme před utkáním, kdo je favorit, ale přesto jsme chtěli podat dobrý výkon, abychom se za něj nemuseli stydět. Stydět se nejvíc musím já po mém vyloučení. S druhým místem jsme spokojeni, ale musíme se podívat na naší cestu, kdy jsme v osmifinále a čtvrtfinále postoupili přes druholigové celky, a v semifinále nás potrápily České Budějovice z krajského přeboru. Při vší úctě k soupeřům jsme museli postoupit a ve finále jsme na Plzeň jednoznačně nestačili.”

Ondřej Vahala (brankář, Interobal Plzeň): „Čekali jsme, že soupeř bude více vzdorovat. Měli jsme v hlavách zápas, který jsme odehráli na palubovce Helasu v minulé sezoně, kdy jsme se hodně trápili. Tentokrát to tam velice rychle napadalo a odehráli jsme klidný zápas. Z vítězství jsme všichni nadšení. Byl to náš předsezonní cíl, který se podařilo splnit.”

SK Interobal Plzeň vs. Helas Brno 8:1 (4:0)

Branky: 9. Vahala (Vnuk), 10. Holý (Vahala), 11. Mikuš (Kaká), 14. Holý (Kozár), 26. Vnuk, 28. vlastní, 35. Vnuk (Vitinho). 40. Kozár (Vnuk) – 29. Poul (Cupák).
Rozhodčí: Gasnárek, Čep.
ŽK: Holý – Směřička, Matejov.
ČK: 34. Cupák (HEL).
Diváci: 300.
Plzeň: Vahala (37. Fořt) – Rick, Rešetár, Buchta, Kozár, Vnuk, Kaká, Holý, Mikuš, Křivánek, Vitinho, Knobloch. Trenér Marek Kopecký.
Brno: Podhajeczký (14. Klímek) – Cupák, Svoboda, Směřička, Perina, Havlík, Danko, Poul, Mužík, Zdráhal, Benda, Matejov. Trenér Tomáš Galia.

Autor: Martin Kameník