Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Pohár přepíše v úterý svou historii. Poprvé ho získá Plzeň nebo Helas

Pohár přepíše v úterý svou historii. Poprvé ho získá Plzeň nebo Helas

Kdo se stane třináctým klubem, který bude zapsán do tabulky historických vítězů Poháru SFČR? Odpověď se dozvíme dnes v Ostravě. V tamním City Campusu rozehraje svou bitvu SK Interobal Plzeň a Helas Brno. Utkání startuje v 17 hodin a živě ho vysílá ČT sport.

Západočeši v letošní pohárové cestě vyřadili silné prvoligové soupeře. Postupně porazili Mělník, Chrudim a Slavii. Podruhé v klubové historii si tak zahrají finále poháru. „Jako jeden z předsezonních cílů pro náš tým bylo finále poháru, za což jsem rád, že tým splnil. Naše cesta do finále byla velice těžká. Očekávám kvalitní utkání. Helas Brno před sezónou kvalitně doplnil tým,“ upozornil předseda Plzně Jakub Hodek.

Brněnský Helas zažije svou premiéru ve finále poháru. Už nyní dosáhl svého historického maxima, a ještě ho může povýšit. Jihomoravané letos vyřadili druholigové Hlinsko a Jeseník. V semifinále svedli dramatickou bitvu na půdě Český Budějovic, které hrají krajský přebor. Zápas rozhodlo až prodloužení.

„Na finále se těšíme, už postup do něj je pro náš klub historický úspěch,“ těšilo předsedu Helasu Jana Loupa. „Jasným favoritem je Plzeň, která momentálně válcuje celou ligu. Od zápasu v Budějovicích, kde jsme se přizpůsobili tempu domácích, mi připadá, že naše mužstvo nenašlo způsob, jak opět přepnout zpět. Děláme hodně individuálních chyb, jsme bez pohybu, chybí dynamika, ale pevně doufám, že trenér hráče probudí a připraví na finále, tak abychom se porvali o pohár,“ přeje si šéf klubu.

A jak zápas vidí oba trenéři? Plzeňský Marek Kopecký vybízí k stoprocentní koncentraci: „Helas se během podzimu prezentuje zlepšenými výkony, dává hodně gólů, na druhou stranu i hodně gólů inkasuje. Musíme k zápasu přistoupit se vší vážností a potvrdit roli favorita.“

Brněnský Tomáš Galia věří, že týmu prospěje role outsidera zápasu: „Cesta do finále pro nás byla velmi náročná zejména z pohledu cestování, a proto si dvojnásob vážíme tohoto historického klubového milníku. Všichni jsme si vědomi, komu budeme v poslední překážce poháru čelit, a tudíž jdeme do finále s naprosto čistou hlavou. Role, se kterou do utkání vstupujeme, by nám mohla dopomoci k výkonu, jakým se chceme v úterní podvečer v Ostravě prezentovat.“

Finále Poháru SFČR je součástí Final four Univerzitní futsalové ligy. Univerzitní mistr bude znám po skočení finále futsalového poháru.

Program finálového dne Poháru SFČR a Univerzitní futsalové ligy
Úterý 5. prosince | City Campus Ostrava
Zápas o 3. místo UFL poražený SF 1 – poražený SF 2 13:00 h.
Finále Poháru SFČR SK Interobal Plzeň – Helas Brno 17:00 h.
Finále UFL vítěz SF 1 – vítěz SF 2 20:30 h.