Souboj Interobalu s Kadaní vyzněl jednoznačně pro mistra uplynulého ročníku. Výhru 8:2 režírovali dvěma hattricky Vnuk a Mikuš. Nejproduktivnější hráč celé soutěže Cesar Caio se za Kadaň prosadil tentokrát pouze jednou asistencí. Plzeň tak stále udržuje kontakt s čelem tabulky.

Slávisté doma přetlačili v těsné bitvě Mělník 5:3. Olympik sice v Edenu třikrát vedl, ani to mu nestačilo k bodovém zisku. Sešívanému celku pomohl tříbrankový příspěvek kapitána Jana Homoly, které se prosadil dvakrát v oslabení po přísném vyloučení Hrdiny.

„Mělník po prvním poločase zaslouženě vedl, po přestávce jsme zápas otočili, přidali na pohybu, měli jsme šance. Nakonec jsme dali góly v situaci, kdy jsem to absolutně nečekal. V oslabení jsme dali dvě branky, k tomu není co říct, bylo to absolutně geniální, co v tu chvíli kluci předvedli. Klobouček i před tím, jak kapitán Honza Homola obě akce zakončil!“ pochválil své svěřence trenér Slavie Zdeněk Sláma.

Během pátku zaznamenali diváci v 1. Futsal lize tři hattricky. Ty nakonec ještě předčil Pavel Drozd, který nasázel v sobotu proti Liberci pět gólů a výraznou měrou přispěl k vítězství Východočechů 10:0. „Do utkání jsme dobře vstoupili, hráli jsme hodně aktivně a plynuly z toho pěkné branky. Druhý poločas již byl ospalejší, ale naše vedení bylo zasloužené. Jsem rád za naše vysoké vítězství, a hlavně čisté konto, které se nám podařilo udržet,” hodnotil utkání skromně pětibrankový střelec.

Neskutečný obrat se podařil v neděli futsalistům Ústí nad Labem. Rapid v poločase prohrával s Chomutovem 0:4, přesto se dokázal vzpamatovat a otočit zápas na svou stranu v poměru 6:4. Do ligy se vrátil jako velká voda bývalý reprezentant David Černý, který zaznamenal čtyři branky a podílel se na pěti trefách ústeckého týmu.

Futsalové pondělí na závěr kola přineslo další pětigólové představení. Dominik Havlín řídil důležitou výhru Žabinských Vlků v záchranářském souboji s Olomoucí, které brněnští futsalisté zvládli v poměru 11:5.

Zdroj: www.futsalliga.cz