Chrudim v Mělníce nedala domácím šanci, nastřílela Olympiku devět branek, čtyři z nich bratři Drozdové. „Začali jsme velmi dobře, brzy vedli 4:0 a hra byla jasně v naší moci. Pak jsme ale vyrobili šestý faul a inkasovali, krátce na to podruhé. Trenér, kterému se náš výpadek nelíbil, nám o přestávce důrazně domluvil a my jsme se opět vrátili k své hře a naprosto jednoznačně zvítězili,“ popsal cestu ke třem bodům brankář Jackson.

Se stejnou suverenitou zvládla roli favorita také Plzeň v Liberci. „Zápas splnil očekávání, měli jsme ho celou dobu ve své režii. Nechali jsme vyniknout brankáře domácích Jerasova, když jsme přehrávali situace v zakončení. Jsem rád, že kluci po Lize mistrů přistoupili k zápasu velmi dobře,“ pochvaloval si výhru 6:2 trenér Marek Kopecký. Tomáš Vnuk vstoupil díky svým brankám do prestižního Klubu 250.

Stoprocentní bilanci doma drží Inter Kadaň, který přehrál 8:3 Žabiňské Vlky Brno. Hattrickem se blýskl Caio. První bod si do boje o záchranu připsala SKUP Olomouc za domácí remízu 4:4 s Rapidem Ústí nad Labem.

Kolo uzavřel pondělní dramatický duel v Brně. Helas se Slavií prohrával 0:1 a 1:2, ale v závěru měl blízko k výhře za stavu 3:2. Sešívaní ale dotáhli svoji pětiminutovou power play do vyrovnání, když svůj druhý gól vstřelil v poslední minutě Antonín Hrdina.

„Dostali jsme góly po našich taktických chybách, kdy jsme chtěli bránit standardní situace blízko u sebe, abychom je donutili hrát okolo, bohužel jsme ale dvakrát vypadli z koncentrace a soupeř nás z tohoto přísně potrestal. O konci utkání je škoda mluvit, ale myslím si, že remíza nakonec utkání sluší,“ řekl za asi za všechny aktéry Lukáš Perina.

Zdroj: www.futsalliga.cz