Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
REFERÁTY A STATISTIKY PO 2. KOLE DIVIZE „A“

REFERÁTY A STATISTIKY PO 2. KOLE DIVIZE „A“

Události 2.kola

Již jen tři celky zůstávají bez bodové ztráty, zatím je na čele benešovský nováček Tenisáci, dvě výhry mají také liberecký Pampuch a TJ FC Dalmach Turnov, také na druhé straně tabulky jsou tři celky, které prozatím nebodovaly, F.C. Brandýsek, Liberecké Gazely a SK Olympik Mělník B. Překvapením kola je zcela jistě nečekaný debakl a inkasovaná desítka bez vstřeleného gólu Libereckých Gazel na palubovce Roudnice ve Vědomicích. Také druhý nováček se činil, totožným výsledkem sestřelil na domácí neveklovské palubovce Reas Českou Lípu. Pražská Sapa si poradila s velmi mladou rezervou mělnického Olympiku lepší koncovkou po přestávce. Liberecký Pampuch neměl problém s torzem Brandýsku. Vyrovnaný duel Kladna s Turnovem rozhodla velká minela kladenských, po níž inkasovali rozhodující branku v poslední vteřině zápasu. Aktivitu vede benešovský Lukáš Rozsypal 9 (5+4).

Statistiky: ve druhém kole dopadl na palubovkách souboj domácí hosté mnohem lépe pro domácí celky v poměru 4 0 1, venku dokázal uspět jen Turnov, který velice šťastně vyhrál na Kladně. Toto kolo nabídlo dva totožné dvouciferné výsledky 10:0, Benešov tím pokořil Českou Lípu a Roudnice Liberecké Gazely, nejvíce branek padlo právě z těchto duelech, a to celkem 10. K pěti utkáním nastoupilo celkem hráčů 86 hráčů, nejvíce jich nominoval Liberecký Pampuch, a to 12, nejméně naopak Brandýsek, jen 5. Celkem bylo vstřeleno 42 branek (průměr na zápas 8,40), domácí jich vstřelili 36 (průměr na zápas 7,20), hosté se trefili jen 6x (průměr na zápas 1,20). Toto kolo navštívilo celkem 189 diváků, nejvíce jich našlo cestu do vědomické haly na Roudnici, a to 80. Jeden celek dostal výhodu PVK6AF, Mělník B ho proměnil ve snižovací branku. Uděleno bylo celkem 9 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíraly Praha a Česká Lípa, a to po 9, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Brandýsek, jen se 2 fauly.

Roudnický nováček deklasoval liberecké Gazely desítkou a sám udržel nulu, díky výbornému gólmanovi Václavu Čížkovi, tvrdá lekce z produktivity, hattrick Martina Macháčka, 5 asistencí Vojtěcha Pokorného, liberečtí totálně propadli v koncovce. Domácí měli od začátku mírnou převahu, kterou v úvodu potvrdili i střelecky, v rozmezí tří minut hned třikrát překonali libereckého gólmana Jana Lukeše, skóre otevřel v 6´minutě kapitán Petr Výborný po asistenci Martina Macháčka, o minutu později přidal první pojistku Martin Macháček, kterému přihrával Karel Nebeský a zanedlouho přidal svoji druhou branku Petr Výborný po příhře Vojtěcha Pokorného. Hosté měli také několik slibných šancí, ale ztroskotávali na výborně chytajícím brankáři Václavu Čížkovi, který držel čisté konto. Po deseti minutách hry již domácí vedli o čtyři branky, trefil se David Bláža, kterému nahrával Matěj Marič. Domácí stihli do poločasu i pátý zářez, také Martin Macháček se trefil podruhé, asistenci si připsal Vojtěch Pokorný. Ani po změně stran hostů nelze upřít snahu zvrátit nepříznivý stav, ale domácí svatyně pro ně byla doslova zakletá, roudnický čaroděj v brance udržel čisté konto až do konce utkání. Hostitel si i ve druhém dějství připravil pro soupeře dalších pět branek a připravil mu nečekanou a krutou porážku 10:0. Ve 24´se podruhé prosadil David Bláža, zanedlouho si Martin Macháček dokonal svůj hattrick + 3 asistence Vojtěcha Pokorného, v závěrečném desetiminutovce se dvakrát za sebou prosadil Lukáš Marič, kterému asistoval klubový nahrávač Vojtěch Pokorný a ten si po 5 nahrávkách připsal i branku šest minut koncem, trefil desítku po příhře Petra Výborného.

Turnovský Dalmach vyhrál s velkým štěstím duel u kladenského Brazilu, darovaným gólem z poslední vteřiny, obraty ve skóre, domácí ještě 5 minut před koncem drželi těsné vedení, spravedlivou dělbu bodů zhatila chyba domácího brankáře. Na výkop se muselo čekat celých 25 minut z důvodu volejbalu, který se časově protáhl. Utkání průměrné úrovně, ve kterém oba celky sváděly mnoho osobních soubojů o míč, bylo poměrně vyrovnané. Jako první se z vedení radovali hosté, v 6´se trefil Daniel Novák po asistenci Matěje Randáka. Zanedlouho se domácím podařilo vyrovnat brankářem Janem Doležalem, kterému přihrával Pavel Dlouhý. To bylo na dlouhou dobu v útočné fázi vše. Další změna skóre přišla až 8´před koncem, vedoucí branku Brazilu vstřelil Aleš Nesládek. Byli to pro změnu hosté, kteří poměrně brzy vyrovnali Matějem Randákem. Konečnou remízu ale odmítl domácí brankář Jan Doležal, který daroval soupeři vítěznou branku v poslední vteřině zápasu, hostům tři body vystřelil Daniel Novák po příhře Matěje Randák (ten byl u všech branek svého celku). Domácí gólman si svou frustraci ještě vybil po utkání, když míčem sestřelil stropní desku.

Pražská Sapa si v celkem v poklidu poradila s mladou rezervou mělnického Olympiku, dobře zachytali oba gólmani, hosté drželi krok jen v úvodu čtvrthodinu, hostitel potvrdil svou převahu hlavně góly po přestávce, vítězství mohlo být i vyšší. Hosté přijeli se čtyřmi novými mladými hráči, kteří byli schopni konkurovat domácím jen v úvodní části hry. Domácí si postupně vynutili převahu a jen díky tomu, že neproměnili hodně šancí, tak utkání neskončilo dvouciferným vítězstvím. Podíl na tom má i mělnický gólman Martin Šanda. Výborný byl v domácí svatyni Kien Trung Le Xuan, kterého soupeř překonal jen jednou, a to v závěru z PVK6AF. Domácí vykročili za výhrou v 7´, kde se prosadil Anh Huy Tran (Tung Thanh Duong). Do přestávky se vešla jen jedna další přesná střela, domácí si pojistili vedení trefou Tunga Thanha Duonga v 16´. Domácí byli i pohybově lepší i silovější a měli navíc neprůstřelného gólmana. Po přestávce si domácí po 27´hry navýšili vedení Thunhem Le Hoangem, kterému přihrával Hiep Le Huy. Další branky si hostitel schoval do závěrečné sedmiminutovky, podruhé se trefil Anh Huy Tran, za asistence Nama Dinh Nguyena. Domácí soupeři nabídli možnost zahrávání PVK6AF, ze kterého Vít Sýkora střelil čestný úspěch svého celku a odčaroval neprůstřelnost domácí strážce svatyně. V posledních minutách domácí stihli ještě dvakrát překonat mělnického gólmana, trefili se Ahn Tung Nguyen a vše uzavřel Bao Nguyen Luong po příhře Nama Dinha Nguyena.

Benešovští Tenisáci nadělili českolipskému Reasu nepopulární desítku, aniž by sami inkasovali, domácí měli utkání plně ve své režii a vítězství mohlo být ještě výraznější vzhledem vytvořeným šancím, hattricky si vystřelili Lukáš Rozsypal a Jakub Šlejmar, hosté toho v útočné fázi moc nepředvedli, druhý poločas se odehrával prakticky jen na jejich obranné polovině. Utkání dvou neporažených celků dopadlo zcela jednoznačně lépe pro domácí Tenisáky Benešov. Oba celky měly k dispozici dva náhradníky. Od za začátku si hostitel vynutil převahu, českolipský gólman Matyáš Bláha si připsal celkem 7 zásahů, odolával až do 9´ kdy ho zblízka dorážkou překonal kapitán Václav Mareš. Hosté hrozili jen Miroslavem Kapitánem, který 2x prověřil pozornost domácího brankáře Michala Fraňka. Po čtvrthodině hry přišla zasloužená pojistka domácích, po asistenci Davida Vernera se před brankáře dostal Martin Sklenička a střelou po zemi mu nedal šanci. Hosté nasbírali v 19´pátý AF. Vedení domácích mohlo být vyšší, řadu dobrých šancí neproměnili. Po změně stran se více méně hrálo před brankou hostů, převahu domácí potvrdili třetím gólem po 24´hry, kdy se po dobré kombinaci a obléhání českolipské branky prosadil z brankoviště podruhé kapitán Václav Mareš (asistence Jakub Šlejmar). Zanedlouho se mezi domácí střelce zapsal i Lukáš Rozsypal střelou z boku po zemi po příhře brankáře Michala Fraňka. Za další minutu se před hostujícím gólmanem objevil osamocený Jakub Šlejmar a zužitkoval přihrávku Lukáše Rozsypala. Po půl hodině hry předvedl své futsalové umění Lukáš Rozsypal, který po příhře Davida Vernera přešel přes dva českolipské hráče a trefil se přesně po zemi k tyči. Hosté se dostali jen ke sporadickým výletům na útočnou polovinu, domácí brankář se musel nudit. Domácí si vytvářeli velké množství šancí, ale hodně je také neproměňovali, soupeř však již nedůsledně bránil, a i tak skóre narůstalo. Sedmou branku trefil po asistenci Štěpána Průchy zblízka do prázdné Jakub Šlejmar a zanedlouho si tu samou situaci zopakovali a 4´před koncem svítilo na ukazateli skóre 8:0 (Jakub Šlejmar si zkompletoval hattrick). Blízko k desítce měl Štěpán Průcha, ale hned 2x během dvou minut orazítkoval tyč českolipské branky. V předposlední minutě šli sami dva domácí hráči na brankáře a do prázdné míč dovezl Martin Sklenička po příhře Davida Vernera. Již se zdálo, že další změna skóre nepřijde, ale domácí v posledních vteřinách zahrávali roh a vteřinu před koncem se dočkali dvouciferné výhry, desítku a svůj hattrick trefil nejlepší hráč na hřišti Lukáš Rozsypal. Vzhledem k šancím mohlo být vítězství domácích i podstatně výraznější. Hosté toho v zakončení moc nepředvedli.

 

Liberecký Pampuch si došel pro pohodlné vítězství nad Brandýskem, hosté s minimálním počtem hráčů vzdorovali jen první poločas, poté již to byla jen otázka skóre, hattrick si vystřelil Joaguín Gazguez. Oboustranně slušně hrané utkání bez záludností, kdy domácí byli lepším mužstvem, které bylo pohyblivější a v zakončení aktivnější ve druhé půli. Brandýští s minimálním počtem hráčů bez možnosti střídání vstoupili do utkání lepé a hned po 2´hry je poslal do vedení Matěj Toman, jemuž asistoval kapitán Tomáš Tesař. Hostům vydrželo vedení jen pět minut, vyrovnání zařídil Joaguín Gazguez, po příhře Jana Hybnera. Poté se dlouhé minuty skóre neměnilo, až těsně před přestávkou poslala hostitelský celek do vedení nová posila Jan Kašpar. Lepší zakončení si domácí schovali do druhé části hry, brzy pojistili své vedení dvěma slepenými góly, Lukáš Čermák asistoval Janu Hybnerovi a pak se trefil Jan Mitáč, kterému nahrával Daniel Lochman. Hosté již fyzicky přestali stíhat a utkání se v poklidu dohrávalo. Další dva góly během jedné minuty vstřelil Jan Hybner (Jan Kašpar) a Joaguín Gazguez (Jan Hybner), který navíc po půlhodině hry si zkompletoval svůj hattrick, po příhře Lukáše Čermáka. Hosté dokázali kontrovat jednou trefou, podruhé se prosadil Matěj Toman, kterému opět asistoval Tomáš Tesař.

Střelcům kola opět stačili hattricky, trefili je Martin Macháček z Roudnice, Lukáš Rozsypal, Jakub Šlejmar (oba Benešov) a Joaguín Gazguez z Pampuchu Liberec. Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 5 branek, byl Vojtěch Pokorný z Roudnice.

Historické statistiky:

čekatelé: Liberecké Gazely – 6 branek do stovky, 3 sezóna, Brazil Kladno – 8 branek do stovky, 2 sezóna, Sapa Praha – 8 branek do stovky, 2 sezóna, Tesař Tomáš (Brandýsek) – 4 bodů do dvoustovky 196 (109+87), 11 sezóna

Sestava 2.kola:

Le Xuan Trung Kien (Praha) – Martin Macháček (Roudnice), Vojtěch Pokorný (Roudnice), Lukáš Rozsypal (Benešov) 2x, Joaguín Gazguez (Pampuch Liberec)

O1A0201 SK Roudnice n/L – Liberecké Gazely 10 : 0 (5 : 0)

Rozhodčí: Vlašič Jiří (8,4), Prágl Martin (8,4) Delegát: Vaněk Václav Diváků: 80 Místo konání: SH Vědomice Datum konání: 29.10.2023 Výkop: 19:15 Hlavní pořadatel: Hakl Martin Časoměřič: Poncer Vladimír Zdravotník: Hyťha Petr AF (akumul. fauly): D 4/2 – H 5/2 Fair-play: D 37 – H 38
Branky (asistence): 6. Výborný Petr (Macháček Martin), 7. Macháček Martin (Nebeský Karel), 9. Výborný Petr (Pokorný Vojtěch), 10. Bláža David (Marič Matěj), 16. Macháček Martin (Pokorný Vojtěch), 24. Bláža David, 26. Macháček Martin (Pokorný Vojtěch), 32. Marič Lukáš (Pokorný Vojtěch), 33. Marič Lukáš (Pokorný Vojtěch), 34. Pokorný Vojtěch (Výborný Petr)
ŽK: Marič Lukáš – 0
SK Roudnice n/L: Čížek Václav, Výborný Petr, Pokorný Vojtěch, Nebeský Karel, Marič Matěj, Bláža David, Tajč Tomáš, Macháček Martin, Čámský Milan, Marič Lukáš
Liberecké Gazely: Lukeš Jan, Kordík Jakub, Abrahám Radek, Gschwentner Roman, Henzl Pavel, Moc Jaroslav, Rajchman Michal, Tomášek Radek, Vávra Lukáš, Roth Adam, Kowalík Martin Nejlepší hráči: Pokorný Vojtěch, Martin Macháček, Výborný Petr (všichni Roudnice)

O1A0202 FC Brazil Kladno – TJ FC Dalmach Turnov 2 : 3 (1 : 1)

Rozhodčí: Svoboda Richard (8,4), Navrátilová Pavla (8,4) Delegát: Švagr Roman Diváků: 15 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 28.10.2023 Výkop: 20:40 Hlavní pořadatel: Zelenka Martin Časoměřič: Tygl David Zdravotník: Suchý Michael AF (akumul. fauly): D 1/2 – H 2/3 Fair-play: D 36 – H 38
Branky (asistence): 9. Doležal Jan (Dlouhý Pavel), 32. Nesládek Aleš – 6. Novák Daniel (Randák Matěj), 35. Randák Matěj, 40. Novák Daniel (Randák Matěj)
ŽK: Jungmann Štefan, Čičmanec Lukáš – 0
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Jungmann Štefan, Neumann Radislav, Čampulka David, Čičmanec Lukáš, Dlouhý Pavel, Havlíček Robin, Nesládek Aleš, Havlena Tomáš
TJ FC Dalmach Turnov: Semenský Martin, Randák Matěj, Hurt Daniel, Hurt Vojtěch, Špína Marcel, Tvrdý Vojtěch, Novák Daniel, Schmeiler Tomáš, Mencl Jaroslav Nejlepší hráči: Čičmanec Lukáš (Kladno), Hurt Vojtěch, Hurt Daniel (oba Turnov)

O1A0203 FC Sapa Praha – SK Olympik Mělník B 7 : 1 (2 : 0)

Rozhodčí: Horák Matěj (8,4), Orálek Kamil (8,4) Delegát: Čikara Petr Diváků: 20 Místo konání: SH Kunratice Datum konání: 28.10.2023 Výkop: 20:20 Hlavní pořadatel: Látalová Nataša Časoměřič: Nguyen Luan Zdravotník: Doležalová Zuzana AF (akumul. fauly): D 3/6 – H 3/5 Fair-play: D 38 – H 36
Branky (asistence): 7. Tran Huy Anh (Duong Thanh Tung), 16. Duong Thanh Tung, 27. Le Hoang Thanh (Le Huy Hiep), 33. Tran Huy Anh (Nguyen Dinh Nam), 38. Duong Thanh Tung (Nguyen Dinh Nam), 39. Nguyen Tung Anh, 40. Luong Nguyen Bao – 38. Sýkora Vít
ŽK: 0 – Šanda Martin, Sýkora Vít
FC Sapa Praha: Le Xuan Trung Kien, Tran Huy Anh, Duong Thanh Tung, Látal Marek, Le Hoang Thanh, Le Huy Hiep, Luong Nguyen Bao, Nguyen Dinh Nam, Nguyen Tung Anh
SK Olympik Mělník B: Šanda Martin, Babovák Jan, Křížek Filip, Charvát Vlastimil, Srch Jaroslav, Sýkora Vít, Beneš Lukáš Nejlepší hráči: Le Hoang Thunh, Le Xuan Trung Kien (oba Praha), Sýkora Vít (Mělník B)

O1A0204 Tenisáci Benešov – Reas Česká Lípa 10 : 0 (2 : 0)

Rozhodčí: Borek Alexandr (8,4), Maxián Libor (8,4) Delegát: Chaloupka Jiří Diváků: 14 Místo konání: SH Neveklov Datum konání: 22.10.2023 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Bára Lukáš Časoměřič: Pěkný Petr Zdravotník: Kaňková Tereza AF (akumul. fauly): D 2/1 – H 5/4 Fair-play: D 37 – H 36
Branky (asistence): 10. Mareš Václav, 16. Sklenička Martin (Verner David), 24. Mareš Václav (Šlejmar Jakub), 27. Rozsypal Lukáš (Franěk Michal), 28. Šlejmar Jakub (Rozsypal Lukáš), 31. Rozsypal Lukáš (Verner David), 35. Šlejmar Jakub (Průcha Štěpán), 36. Šlejmar Jakub (Průcha Štěpán), 39. Sklenička Martin (Verner David), 40. Rozsypal Lukáš (Sklenička Martin)
ŽK: Šlejmar Jakub – Nevrlý Ladislav, France Lukáš
Tenisáci Benešov: Franěk Michal, Mareš Václav, Průcha Štěpán, Verner David, Sklenička Martin, Šlejmar Jakub, Rozsypal Lukáš
Reas Česká Lípa: Bláha Matyáš, Nevrlý Ladislav, Kapitán Miroslav, Kučera Petr, Duman Aydin, France Lukáš, Pajkrt Dennis Nejlepší hráči: Rozsypal Lukáš, Šlejmar Jakub (oba Benešov), Kapitán Miroslav (Česká Lípa)

O1A0205 Pampuch Liberec – Futsal Club Brandýsek 7 : 2 (3 : 1)

Rozhodčí: Nagy Zdeněk (8,4), Šnýdl Radovan (8,4) Delegát: Poppr Zbyněk Diváků: 60 Místo konání: SH Arena Liberec Datum konání: 28.10.2023 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Halama Petr Časoměřič: Košteyn Petr Zdravotník: Žáčková Tina AF (akumul. fauly): D 4/1 – H 1/1 Fair-play: D 37 – H 38
Branky (asistence): 7. Gazquez Joaquín (Hybner Jan), 18. Kašpar Jan, 20. Hybner Jan (Čermák Lukáš), 21. Mitáč Jan (Lochman David), 24. Hybner Jan (Kašpar Jan), 25. Gazquez Joaquín (Hybner Jan), 31. Gazquez Joaquín (Čermák Lukáš) – 2. Toman Matěj (Tesař Tomáš), 32. Toman Matěj (Tesař Tomáš)
ŽK: Kašpar Jan – 0
Pampuch Liberec: Vik Tadeáš, Čeřovský Lukáš, Beňo Daniel, Mitáč Jan, Hybner Jan, Průcha Michal, Čermák Lukáš, Lochman David, Kašpar Jan, Barac Vojtěch, Gazquez Joaquín, Dvorský Michal
Futsal Club Brandýsek: Felis Tomáš, Tesař Tomáš, Toman Matěj, Nachtigal Ladislav, Eraković Aleksandar Nejlepší hráči: Gazguez Joaguín, Hybner Jan (oba Pampuch Liberec), Toman Matěj (Brandýsek)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“