Po třech zápasech ve skupině mají Češi nula bodů. „Místo, abychom jich při troše štěstí měli sedm a byli první ve skupině, jsme bez bodu poslední,“ litoval na pondělní tiskové konferenci trenér Tomáš Neumann. Narážel na fakt, že jeho tým dlouho držel remízu se Španěly, než ho načal vlastní gól. Ve Slovinsku Češi zahodili penaltu a mnoho tutovek, no a pak je tu ten poslední souboj v Itálii, kde Češi třikrát vedli a odjeli bez bodu.

„Šance na postup už moc velké nejsou. Je to prakticky nereálné. Na druhé místo ze všech pěti skupin už by zřejmě nestačilo ani devět bodů,“ uvědomoval si kouč a zároveň prohlásil: „To však neznamená, že nebudeme bojovat o zbylých devět bodů. Chceme vyhrát oba domácí zápasy proti Italům a Slovincům. A uvidíme, co se bude dít ve Španělsku. Stále hrajeme o koeficient!“

Rešetár promluvil o reprezentačním konci

Na tiskové konferenci poprvé veřejně promluvil o svém konci v reprezentaci kapitán Lukáš Rešetár, kterému bude v dubnu čtyřicet let. „Po prohře v Itálii a celkově před kvalifikačním cyklem jsem vnímal, že to bude můj poslední reprezentační cyklus. Vidím to, že po podzimu skončí moje reprezentační kariéra. Byť jsem před mistrovstvím světa v Litvě prohlásil, že bude moje poslední, tak jsem doufal, že postoupíme třeba do baráže a moje reprezentační kariéra se ještě protáhne,“ řekl Rešetár.

Pokud tedy Češi nepostoupí dál, v prosinci se kapitán před plzeňským publikem rozloučí s českým dresem. Do té doby by však rád zvládl ještě minimálně tři zápasy. Aktuálně má Lukáš Rešetár 164 reprezentačních startů, v nichž nastřílel 90 gólů. Mistrovství světa se účastnil třikrát!

Fan zóna také v Plzni

Pro fanoušky, kteří přijdou na utkání v Plzni, je ve středu od 17 hodin připravena vnitřní fan zóna. V ní najdete fan shop s produkty Hrdých lvů, game zónu od Play station, foto koutek, malování na obličej nebo dočasné tetování s futsalovými motivy.

Přijďte tedy do plzeňské Lokomotivy včas. Pokud byste nemohli dorazit, zápas vysílá od 19.10 hodin ČT sport.

Kvalifikace MS 2024

Tabulka skupiny D
Pořadí Tým OZ V R P Skóre B
1. Španělsko 3 2 1 0 5:1 7
2. Itálie 3 2 0 1 9:7 6
3. Slovinsko 3 1 1 1 4:5 4
4. Česko 3 0 0 3 6:11 0
Program kvalifikace MS – skupina D
ÚT 10. října 20:00 h. Španělsko Slovinsko Jaén
ST 11. října 19:10 h. Česko Itálie Plzeň
PÁ 15. prosince tbc Španělsko Česko tbc
PÁ 15. prosince tbc Slovinsko Itálie tbc
ST 20. prosince 18:00 h. Česko Slovinsko Plzeň
ST 20. prosince tbc Itálie Španělsko tbc

Zdroj: www.fotbal.cz