Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Memoriál dotaci ze slánských grantů neobdržel

Memoriál dotaci ze slánských grantů neobdržel

Ačkoliv se letošní 28. ročník Memoriálu Petra Slance po sportovní stránce jednoznačně vydařil (viz. článek o jeho průběhu zde), finanční podpory ze slánských grantů pro jednorázové sportovní aktivity se letos poprvé nedočkal.

Většina členů Sportovní komise, poradního orgánu Rady města Slaný, stejně jako v loňském roku usoudila, že pořádání turnaje neodpovídá žádnému vyhlášenému programu grantového řízení. Zatímco loni ještě členové rady alespoň minimální dotaci ve prospěch memoriálu odhlasovali, letos již proti názoru svého poradního orgánu nešli. A to přesto, že hlasování o přiznání dotace bylo v radě těsné a pan starosta Mgr. Martin Hrabánek, stejně jako další členové rady včetně předsedy slánské Čechie Sváti Švába by turnaj finančně rádi podpořili.

Bohužel, Sportovní komise sice dotaci na akci, kterou pořádá slánská sportovní organizace ve slánském tělovýchovném zařízení především pro slánské sportovní kluby, nedoporučila, nicméně nijak dále problematiku neřešila. I z toho důvodu vedení Asociace futsalu Slaný zaslalo předsedovi a místopředsedovi této komise podnět k doplnění grantových programů, aby i takové turnaje, jako je memoriál, mohly být ze strany města finančně podporovány. Podnět je zatím bez odezvy, nicméně náš zástupce v komisi slíbil, že návrh asociace na nejbližším jednání komise otevře.

Uvidíme tedy, zda již příští rok budeme moci čerpat dotaci na tradiční futsalový turnaj, který se ve Slaném bude pořádat již po devětadvacáté, a to bez jakéhokoliv omezení. Futsal by si to jistě za svou aktivitu zasloužil.