Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Info k účetní závěrce spolků a k přípravě soutěžního ročníku 2023/2024

Info k účetní závěrce spolků a k přípravě soutěžního ročníku 2023/2024

Na základě dotazů ze strany některých účastníků kladenských okresních soutěží zasílám jednu zásadní informaci k plnění povinností spolků a několik informací k organizaci nového soutěžního ročníku kladenských okresních soutěží 2023/2024.
Přehled o majetku a závazcích
Jednou ze základních každoročních povinností spolků, jimiž jsou z rozhodnutí vedení SFČR všechny týmy – účastníci svazových soutěží, je zveřejnění Přehledu o majetku a závazcích  spolku za uplynulé účetní období ve spolkovém rejstříku. Vše potřebné, včetně příslušného formuláře (v něm je třeba změnit dataci z 2021 na 2022),  najdete v článku na odkazu http://www.okfkladno.cz/…233
 
Organizace nového soutěžního ročníku 2023/2024
Uzávěrka přihlášek a úhrada startovného
Jak jste již byli informováni, došlo ke změně konečného termínu k podávání přihlášek do okresních soutěží a úhrady startovného. Tímto termínem bude vždy 30. červen příslušného roku, do tohoto termínu musí zájemci o účast v kladenských okresních soutěží doručit na řídící svaz vyplněnou přihlášku a uhradit startovné. Vše bude podrobně vysvětleno v informačním dopise, který bude všem potencionálním zájemcům rozeslán během dubna 2023.
Výše startovného
I o této nemilé záležitosti jste již byli informováni, z důvodu razantního navýšení cen energií a s tím spojeným navýšením nájmů ve sportovních halách (a dá se očekávat další zvyšování energií i nájmů) a v souvislosti s určením výše nájmu v nové sportovní hale ve Slaném (měl by být do 1.000,- Kč), bylo rozhodnuto o zvýšení startovného na částku 9.000,- Kč.
Jen doufám, že navýšení startovného o 1.000,- Kč poprvé po čtrnácti letech neodradí žádný tým od účasti v soutěžích.
Místa konání soutěží
S souvislosti s výstavbou nové Multifunkční sportovní haly ve Slaném na Hájích (dále jen MSH) se počítá s přesunem Okresního přeboru (hraje se ve SH BIOS Slaný)  a Okresní soutěže I. třídy (hraje se ve SH Stochov) do této haly od termínu jejího zprovoznění.
Podle posledních informací, které padly na středeční schůzce se zástupci budoucího provozovatele haly, je reálný termín zprovoznění MSH v únoru 2024. Pokud se tak opravdu stane, do haly se přesune pouze příslušný počet závěrečných hracích dnů okresního přeboru ze SH BIOS Slaný.
Dále VV navrhnu, aby se v sezóně 2024/2025 do nové MSH přesunul z ekonomických důvodů opět pouze okresní přebor, obě okresní soutěže by se tak nadále hrály ve stochovské sportovní hale. Po vyhodnocení finančních nákladů na pořádání OP v nové MSH ve Slaném by se následně rozhodlo o případném přesunu OS I. třídy do této haly od sezóny 2025/2026.
Další informace naleznete na těchto stránkách, případně mě můžete kdykoliv kontaktovat.
Pavel Nepil, předseda OSF Kladno