Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
REFERÁTY A STATISTIKY PO 11. KOLE DIVIZE „A“

Události 11.kola

Tři výhry o jedinou branku, čelo tabulky v jediném bodu, šest penalt pro Kladno. Souboj z čela tabulky zvládl o jednu branku lépe liberecký Pampuch než domácí benešovský Arsenal, který tak ztrácí pozici lídra soutěže. Na čelo se vrací pražští Wizardi, kteří zvládli pražské derby se Sapou až v závěrečných minutách. Přímý souboj o čtvrté místo vyzněl šťastněji pro liberecké Gazely, které porazili ve vyrovnaném souboji Ústí gólem minutu před koncem. Také rezerva Olympiku vyhrála o jedinou branku nad Brandýskem. Kladno přehrálo Českou Lípu po přestávce díky nabídnutým PVK6AF. Na čele aktivity i ve střelcích zůstává nejvýše benešovský kanonýr Haas P. 26 (20+6), ke kterému se nyní přiblížil kapitán libereckých Gazel Henzl F. 24 (15+9). Na čele soutěže Fair-play jsou nyní hned dva celky pražští Wizardi a Česká Lípa.

Statistiky: v dalším kole dopadl souboj domácí hosté lépe pro domácí celky v poměru 3 0 2, domů dokázali přivézt všechny body jen liberecký Pampuch od Benešova a Kladno z České Lípy. Žádné střelecké hody se tentokrát nekonaly, nejvíce branek padlo ve dvou utkáních Lb Gazely – Ústí a Benešov – Pampuch Lb, a to po 9, K pěti utkáním nastoupilo 91 hráčů, nejvíce jich nominovaly opět Ústí, a i Česká Lípa, a to po 11, nejméně naopak Brandýsek a Kladno, jen po 7. Celkem bylo vstřeleno jen 35 branek, zatím nejméně (průměr na zápas 7,00), domácí jich vstřelili jen 18 (průměr na zápas 3,60), hosté se trefili jen 17x (průměr na zápas 3,40). Toto kolo navštívilo celkem 160 diváků, nejvíce jich našlo cestu do liberecké haly na Gazely, a to 60. Jeden celek, Kladno, zahrával hned pět PVK6AF, ale proměnil jen dva. Celkem bylo uděleno 7 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbírala Česká Lípa, a to 14, nejslušnějším celkem v této činnosti byl liberecký Pampuch, jen se 2 fauly.

Liberecké Gazely urvali na své palubovce šťastnou výhru nad ústeckým Tiradores minutu před koncem, obraty ve skóre, hosty držel ve hře svým hattrickem Dvořák D., ale nakonec to na bodový zisk nestačilo. Od úvodu bojovné utkání bez futsalové krásy. Již v úvodní minutě trefil vedení hostitelského celku Beníšek T. K dalším ohrožením branek docházelo velice sporadicky, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale bez patřičné koncovky. Na další změnu skóre se muselo čekat až do 19 minuty, ve které se podařilo ústeckým vyrovnat Dvořákem D. a tak šly oba celky do poločasové přestávky za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase se obraz hry změnil a začalo padat více branek. Hosté se z prvního a jak se později ukázalo i jediného vedení radovali po 26 minutách hry, kdy se trefil Štengel Z. Domácí však brzy kontrovali a kapitán Henzl F. zařizuje druhý nerozhodný stav tohoto klání. Zanedlouho vracím libereckým vedení Abrahám R. Závěrečná čtyřminutovka nabídla hned čtyři branky, po dvou na obou stranách. Ve 36 minutě hosté díky druhé trefě Dvořáka D. srovnávají stav, ale v téže minutě strhává třetí vedení domácímu celku Gschwentner R. Dvě minuty před koncem si ústecký Dvořák D. dokonává svůj hattrick, kterým opět srovnává stav. Štěstěna se ale nakonec přiklonila na domácí stranu, minutu před závěrečným hvizdem trefuje tři body svoji druhou brankou Henzl F. Soupeř ještě zkouší hru bez brankáře, ale ta změnu skóre již nepřinesla. Liberecké Gazely se šestou výhrou v soutěži posunuli na čtvrté místo tabulky, mají druhého hráče celkové aktivity Henzla F. 24 (15+9), který zůstává jako jediný v soutěži 100 % v bodové i střelecké aktivitě. Ústí má nyní venkovní bilanci zápornou 2 1 3 a je v tabulce páté, čtvrtým hráčem celkové aktivity je již Dvořák D. 20 (17+3).

Rezerva mělnického Olympiku porazila hostující Futsal Club Brandýsek tím nejtěsnějším rozdílem, vše podstatné se odehrálo v první polovině druhého dějství. Utkání dobré úrovně bylo dlouho vyrovnané. První změna skóre přišla až po 10 minutách hry, kdy se prosadil domácí Ciolek Z. Toto vedení také vydrželo ve zbytku první půle. Střelecké probuzení nastalo brzy po přestávce, hostitel trefil dvě slepené pojistky Svobodou D. a Machytkou P. Hosty však tříbrankové manko nepoložilo a odpovědělo také dvěma góly v rychlém sledu, první snížení zařídil Kroc L., a kontaktní branku Kroc P. V další fázi hry si střelci opět dali pauzu. Hosté se usilovně snažili o vyrovnání i hrou power-play, ale další branky se již nedočkali. Domácí těsné vedení udrželi, a nakonec si zaslouženě připsalo další výhru v soutěži. Mělník B si čtvrtou výhrou v soutěži udržel šestou příčku tabulky, v klubové aktivitě je nyní nejlepší Machytka P. 11 (6+5). Brandýsek na cizích palubovkách zůstává na nule a s 5 pěti body je na devátém, předposledním místě, klubovou aktivitu nadále ovládá kapitán Tesař T. 12 (5+7).

Pražské derby mezi Wizardy a Sapou nakonec vyhrál domácí favorit, ale nadřel se, statečný vzdor Sapy zlomil až v závěrečné čtvrtině zápasu, hostům nepomohla ani pětiminutová hra bez brankáře, v poslední minutě neproměnili ani klasickou penaltu. Oboustranně slušné utkání hrané bez záludností bylo i poměrně dlouho vyrovnané, a i dlouho svítil na ukazateli skóre stav 0:0. První udeřili hosté ze Sapy až v 16 minutě kapitánem Tranem H.A. Po této brance ale převzali iniciativu Wizardi, ze které docílili jen šťastného vyrovnání těsně před přestávkou Hodžičem D. Druhé dějství začali lépe opět hosté a brzy si vrátili vedení trefou Látala M. Hostitel ale brzy podruhé srovnává stav brankou Nováka T. V dalších minutách dokázali hosté držet Wizardy od své branky, domácí se prosadili až po 29 minutých hry, do prvního vedení je poslal kapitán Vácha Z. Optická převaha najednou byla na straně hostitelského favorita, který 5 minut před koncem přidává pojistku Pospíšilem M. Soupeř zkouší přivodit zvrat hrou bez brankáře, ale tato činnost se jim nedaří, domácí náskok usilovně brání. 30 vteřin před koncem měli hosté ještě možnost utkání trochu zdramatizovat, ale nabídnutou penaltu nařízenou za podražení hráče v PÚ neproměňují. Domácí z následné akce stihli vstřelit pátou branku opět Hodžičem D. Pražští Wizardi se sedmou výhrou v soutěži vrátili na čelo tabulky, mají sedmého a osmého hráče celkové aktivity Hodžiče D. a Váchu Z., oba mají 17 (12+5). Sapa Praha má na cizích palubovkách zápornou bilanci 2 0 4 (je ale lepší než ta domácí) a se 9 bodů jí patří nadále 8 místo tabulky, nejlepším v klubové aktivitě je stále kapitán Tran H.A. 13 (8+5).

Kladenský Brazil si veze zaslouženou výhru od českolipského Reasu, hosté sice proměnili ze 6 penalt (1 klasická, 5 PVK6AF) jen dvě ze značky 10 metrů, ale na výhru to bohatě stačilo, domácí od těžší porážky ještě uchránil gólman Neuman R. Hra byla celkem vyrovnaná jen první poločas, dlouho hráli prim oba gólmani, kteří drželi čistá konta polovinu hrací doby. První velkou šanci měli hosté po 10 minutách hry, ale z nařízené klasické penalty za ruku v PÚ trefili jen břevno hostitelské branky. Překonat výborného domácího gólmana Neumana R. se podařilo až v 18 minutě jmenovcem, Neumanem R. Toto nejtěsnější vedení si také přenesli do druhé části hry. Hned v úvodu kladenští přidali pojistku Santlerem D., ale domácí v té samé minutě kontrovali kontaktní brankou Halbicha D. Českolipští hráči však vydatně sbírali AF, které často byli i zbytečné a soupeři tak poskytly hned 5x výhodu PVK6AF. Hosté se z nich trefili jen ve dvou případech, dvakrát se prosadil Čičmanec L., který jimi stvrdil zaslouženou výhru svého celku. Kladno na cizích palubovkách po 4 remízách a jedné porážce zabralo plným počtem bodů, které ho udržují na sedmé pozici, pátým hráčem celkové aktivity je Havlíček R. 19 (11+8). Česká Lípa nadále čeká na výhru v soutěži a se dvěma remízami uzavírá tabulku, nejlepším v klubové aktivitě je stále kapitán Kliment D. 10 (5+5).

Šlágr kola se odehrával na neveklovské palubovce, kde vedoucí benešovský Arsenal přivítal třetí celek soutěže liberecký Pampuch, v kvalitním utkání nakonec slavili nejtěsnější výhru liberečtí, kteří se prezentovali pozornou obranou a hrou na brejky položili základ svému úspěchu, domácí byli aktivnější, ale nabídli soupeři několik chyb, které byly potrestány, měli i trochu smůly v podobě dvou nastřelených břeven a neuznané vyrovnávací branky v závěru utkání. Hosté od prvních minut spoléhali na pozornou obranu a spolehlivého gólmana Bukhvaka V., který v úvodní desetiminutovce zlikvidoval 5 šancí hostitelského celku a jednou ho zachránilo i břevno. Domácí gólman Dřevojan F. který se často vysouval i na útočnou polovinu měl do té doby jen dva zákroky. Poprvé udeřilo až v 11 minutě, kdy se ze střední vzdálenosti po zemi prosadila nová posila domácích Rataj O. Radost z vedení ale trvala jen krátce, hosté po další své rychlé akci vyrovnali Gazquezem J., který u brankové čáry usměrnil střílený centr Průchy M. od rohu do benešovské branky. Domácí pokračují v aktivní hře, blízko k opětovnému vedení byl Matoušek L., ale jeho sólo nájezd likviduje liberecký gólman. Domácí svou nátlakovou hrou dovolují soupeři po chybách chodit do rychlých kontrů a jeden z nich proměňují před poločasem Wanackim A., který se trefuje z opakované střely mířenou k tyči. V posledních minutách 1 poločasu domácí obléhají libereckou branku, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Druhé dějství začali lépe hosté, nejprve promarnili přečíslení 3 na 2, ale brzy přišla další zbytečná domácí ztráta v polovině hřiště a Wanacki A. se trefuje podruhé se sólo nájezdu. Další benešovské šance likviduje liberecký gólman, domácí se dočkali přece jen kontaktní branky ve 27, kdy z opakované střely se v pádu trefuje k tyči Januška J. ml. Po půlhodině hry předvádí své umění i domácí gólman Dřevojan F. který z pozice ležícího brankáře rukou nad hlavou vyráží míč směřující do branky od Andrše M. Aktivita domácích naráží na neprostupnou obranu, chybí moment překvapení. 7 minut před koncem trefují hosté čtvrtou branku, z otočky míří přesně k tyči Firmanem L. Vzápětí domácí trefují podruhé břevno Senftem T. V té samé minutě domácí zahrávají roh Ratajem, k míči se dostane Matoušek L. a volejem ze střední vzdálenosti trefuje další kontaktní branku. Domácí často hrají power-play s gólmanem v poli, ale po ztrátě na útočné polovině trefuje ve 39 minutě prázdnou benešovskou branku z velké dálky kapitán Průcha M. Domácí bojují dále a v té samé minutě se při power-play trefuje ze střední vzdálenosti po zemi brankář Dřevojan F. Po pár vteřinách se domácí radují i z vyrovnávací branky, ale dorážku Janušky J. ml. do sítě zastavila píšťalka rozhodčího (docílení branky rukou). V závěrečné minutě musel hostující gólman ještě třikrát prokázat své umění, aby zachránil pro svůj celek cenné vítězství. Pampuch Liberec se sedmou výhrou v soutěže bodově dotáhl na dnešního soupeře a je v tabulce třetí (posledních sedm kol nepoznal porážku), nejlepším v klubové aktivitě je Lochman D. 12 (7+5). Benešov si první domácí prohrou pohoršil na druhé místo tabulky, na čele celkové aktivity má hned několik hráčů, Hass P. tuto statistiku, včetně střelců, ovládá 26 (20+6) a stačilo mu k tomu odehrát jen 6 zápasů, celkově třetí je Čipera D. 21 (12+9).

Střelci kola nyní stačil hattrick, trefil ho (třetí v řadě za sebou) Dvořák D. z Ústí. Ani asistenti se moc nevyznamenali, na 2 branky nahrávali Dvořák M. z Ústí, Hodžič D. z Wizardů Praha, Frýzek L. z Mělníku B, Abrhám R, Benýšek T. (oba Lb Gazely) a Průcha M. z Pampuchu Lb.

Historické statistiky:

čekatelé:

Pampuch Liberec – 1 branka do třístovky, 3 sezóna, Česká Lípa – 6 branek do dvoustovky, 3 sezóna, Kroc Lukáš (Brandýsek) – 10 branek do stovky, 12 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 10 bodů aktivity do dvoustovky 190 (107+83), 10 sezóna

Sestava 11. kola:

Neuman R. (Česká Lípa) 2x – Dvořák D. (Ústí) 5x, Čičmanec L. (Kladno), Wanacki A. (Pampuch Lb), Hodžič D. (Wizards Praha) 2x

O1A1101 Liberecké Gazely – FC NY Tiradores Ústí n/L 5 : 4 (1 : 1)

Rozhodčí: Nešněra Filip (8,5), Čurda Michal (8,5) Delegát: Milner Michal Diváků: 50 Místo konání: SH Arena Liberec Datum konání: 14.1.2023 Výkop: 19:00 Hlavní pořadatel: Tomášek Radek Časoměřič: Hrdlička Štěpán Zdravotník: Brožová Veronika AF: D 5/4 – H 3/5 Fair-play: D 38 – H 31
Branky (asistence): 1. Beníšek Tomáš (Abrahám Radek), 29. Henzl Filip (Beníšek Tomáš), 31. Abrahám Radek, 36. Gschwentner Roman (Beníšek Tomáš), 39. Henzl Filip (Abrahám Radek) – 19. Dvořák Dominik (Dvořák Martin), 26. Štengel Zdeněk (Dvořák Martin), 36. Dvořák Dominik (Skála Dušan), 38. Dvořák Dominik
ŽK: 0 – Seidl Jakub, Dvořák Dominik, Vondráček Michal
Liberecké Gazely: Lukeš Jan, Henzl Filip, Beníšek Tomáš, Abrahám Radek, Bohata Tomáš, Gschwentner Roman, Henzl Pavel, Kordík Jakub, Moc Jaroslav, Rajchman Michal
FC NY Tiradores Ústí n/L: Skála Dušan, Seidl Milan, Štengel Zdeněk, Seidl Jakub, Dvořák Dominik, Guth Petr, Švanda Pavel, Novák Vojtěch, Vondráček Michal, Maňkoš Dominik, Dvořák Martin Nejlepší hráči: Beníšek T. (Liberec), Dvořák D. (Ústí), Abrahám R. (Liberec)

O1A1102 SK Olympik Mělník B – Futsal Club Brandýsek 3 : 2 (1 : 0)

Rozhodčí: Ježek Ondřej (8,4), Svoboda Richard (8,4) Delegát: Ing. Hora Jan Diváků: 30 Místo konání: SH Mělník Datum konání: 15.1.2023 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Šuba Pavel Časoměřič: Šubová Veronika Zdravotník: Šestáková Veronika AF: D 2/2 – H 4/2 Fair-play: D 38 – H 38
Branky (asistence): 10. Ciolek Zdislav (Babovák Jan), 24. Svoboda David (Frýzek Lukáš), 25. Machytka Patrik (Frýzek Lukáš) – 27. Kroc Lukáš (Kroc Patrik), 28. Kroc Patrik (Houha Lukáš)
SK Olympik Mělník B: Michovský Luboš, Frýzek Lukáš, Machytka Patrik, Joäo Carlos, Svoboda David, Martinec Jakub, Babovák Jan, Havel Matěj, Ciolek Zdislav
Futsal Club Brandýsek: Janjič Aleksandar, Kroc Patrik, Toman Matěj, Kroc Lukáš, Houha Lukáš, Steinbach Vojtěch, Zíka Jan Nejlepší hráči: Joäo C. (Mělník B), Kroc P. (Brandýsek), Frýzek L. (Mělník B)

O1A1103 Wizards DDM Praha 10 – FC Sapa Praha 5 : 2 (1 : 1)

Rozhodčí: Orálek Kamil (8,4), Bázler Jiří (8,4) Delegát: Poppr Zbyněk Diváků: 20 Místo konání: SH Kunratice Praha Datum konání: 13.1.2023 Výkop: 19:30 Hlavní pořadatel: Kopřiva Jan Časoměřič: Janoušek Michal Zdravotník: Pham Theky AF: D 3/3 – H 2/3 Fair-play: D 36 – H 36
Branky (asistence): 20. Hodžič Dino (Chalupa Lukáš), 24. Novák Tomáš (Hodžič Dino), 29. Vácha Zdeněk (Imlauf Tomáš), 35. Pospíšil Martin (Hodžič Dino), 40. Hodžič Dino – 16. Tran Huy Anh (Nguyen Sy Martin), 22. Látal Marek (Nguyen Dinh Nam)
ŽK: 0 – Bělčický Martin
Wizards DDM Praha 10: Koudelka Luboš, Vácha Zdeněk, Hodžič Dino, Chalupa Lukáš, Shkirych Kiril, Urych Šimon, Damborský Ondřej, Novák Tomáš, Pospíšil Martin, Imlauf Tomáš
FC Sapa Praha: Le Xuan Trung Kien, Tran Huy Anh, Látal Marek, Le Huy Hiep, Nguyen Dinh Nam, Nguyen Tung Anh, Bělčický Martin, Nguyen Sy Martin Nejlepší hráči: Chalupa L., Hodžič D. (oba Wizards), Tran H.A. (Sapa)

O1A1104 Reas Česká Lípa – FC Brazil Kladno 1 : 4 (0 : 1)

Rozhodčí: Vlašič Jiří (8,4), Macháček Jiří (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 30 Místo konání: SH Nový Bor Datum konání: 14.1.2023 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Nevrlý Ladislav st. Časoměřič: Masopust Jan Zdravotník: Řezáč Jaroslav AF: D 4/10 – H 3/5 Fair-play: D 37 – H 38
Branky (asistence): 21. Halbich David (Nevrlý Ladislav) – 18. Neumann Radislav (Santler Dominik), 21. Santler Dominik (Čičmanec Lukáš), 31. Čičmanec Lukáš, 34. Čičmanec Lukáš
ŽK: Halbich David – 0
Reas Česká Lípa: Neuman René, Kliment Dan, Nevrlý Ladislav, Hrdlička Ondřej, Jantač Petr, Halbich David, Ramisch Richard, Kašubiak Jakub, Kučera Petr, Konečný Petr, France Lukáš
FC Brazil Kladno: Kabele Petr, Čampulka David, Havlena Tomáš, Neumann Radislav, Dlouhý Pavel, Santler Dominik, Čičmanec Lukáš Nejlepší hráči: Čičmanec L. (Kladno), Neuman R. (Č. Lípa), Santler D. (Kladno)

O1A1105 Arsenal Benešov – Pampuch Liberec 4 : 5 (1 : 2)

Rozhodčí: Horák Matěj (8,4), Borek Alexandr (8,2) Delegát: Vaněk Václav Diváků: 30 Místo konání: SH Neveklov Datum konání: 14.1.2023 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Kouklík Josef st. Časoměřič: Šmejkal Petr Zdravotník: Šmídová Michaela AF: D 3/3 – H 1/1 Fair-play: D 36 – H 36
Branky (asistence): 11. Rataj Ondřej (Kouklík Josef ml.), 27. Januška Jiří ml., 36. Matoušek Lukáš (Rataj Ondřej), 39. Dřevojan Filip – 12. Gazquez Joaquín (Průcha Michal), 18. Wanacki Andreas, 25. Wanacki Andreas, 33. Firman Lukáš (Průcha Michal), 39. Průcha Michal
ŽK: Januška Jiří ml. – Firman Lukáš
Arsenal Benešov: Dřevojan Filip, Kouklík Josef ml., Kouklík Jakub, Novotný Ondřej, Matoušek Lukáš, Januška Jiří ml., Čipera David, Rataj Ondřej, Senft Tomáš
Pampuch Liberec: Bukhvak Vitaliy, Průcha Michal, Gazquez Joaquín, Wanacki Andreas, Andrš Michal, Bláha Ondřej, Ryšavý Adam, Firman Lukáš, Vik Tadeáš Nejlepší hráči: Wanacki A. (Liberec), Rataj O. (Benešov), Průcha M. (Liberec)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“