Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
REFERÁTY A STATISTIKY PO 10. KOLE DIVIZE „A“

Události 10.kola

Začaly odvetné zápasy. Z vedoucí pětky soutěže vyhrály pouze dva celky, vedoucí benešovský Arsenal deklasoval 12 góly hostitelský kladenský Brazil a pražští Wizardi uspěli u Brandýsku. Vzájemný duel ústeckého Tiradoresu a libereckým Pampuchem skončil nerozhodně a liberecké Gazely doma podlehli rezervě mělnického Olympiku. Další remíza se urodila u Sapy Praha, kde svůj druhý bod v soutěži vybojoval v závěru českolipský Reas. Na čele aktivity i ve střelcích navýšil své dominantní postavení benešovský kanonýr Haas P. Do čela soutěže Fair-play se dostali pražští Wizardi.

Statistiky: v dalším kole dopadl souboj domácí hosté lépe pro hostující celky v poměru 0 2 3, doma dokázali získat alespoň bod jen Ústí a Sapa Praha. Jediný dvouciferný výsledek se urodil na Kladně, kde domácímu Brazili nadělil dvanáctigólový příděl Benešov, v tomto utkání také padlo nejvíce branek, a to celkem 16. K pěti utkáním nastoupilo rekordních 106 hráčů, nejvíce jich nominovalo opět Ústí, a to 12, nejméně naopak Benešov a Kladno, jen po 8. Celkem bylo vstřeleno 55 branek (průměr na zápas 11,00), domácí jich vstřelili 20 (průměr na zápas 4,00), hosté se trefili 35x, nový rekord (průměr na zápas 7,00). Toto kolo navštívilo celkem 169 diváků, nejvíce jich našlo cestu do liberecké haly na Gazely, a to 65. Hned tři celky zahrávaly po jednom PVK6AF, Ústí a Česká Lípa tuto šanci proměnily, Sapa Praha trefila pouze břevno. Celkem bylo uděleno 8 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíraly liberecký Pampuch a Česká Lípa, a to po 11, nejslušnějším celkem v této činnosti byli liberecké Gazely, jen se 3 fauly.

Ústecký NY Tiradores si rozdělil body s libereckým Pampuchem, souboj domácího Dvořáka D. s libereckým Čermákem L. nepoznal vítěze, obraty ve skóre, hosté si nakonec zachránili bod při power-play 2 minuty před koncem, čistý hattrick ústeckého Dvořáka D. během 5 minut. Ze začátku bylo utkání dvou celků z horní poloviny tabulky vyrovnané. Od 5 minuty měli ale liberečtí více ze hry, vytvářeli se dobré šance, ale nedokázali je proměňovat, domácí mužstvo držel gólman Skála D. Hosté zužitkovali svůj tlak ve vedoucí branku až po 18 minutách hry, kdy po pohledné akci přihrál Bláha O. podél bránícího hráče Čermákovi L. a ten poslal míč do odkryté branky. Po obdržené brance začali naopak tlačit domácí a po odebrání míče ve 20 minutě si vynutili 6 PVK6AF, k jehož zahrání se postavil Dvořák D., který bezpečně proměnil. Do poločasové přestávky se tak šlo za nerozhodného stavu. Také úvod druhého dějství přinesl vyrovnaný průběh až do 24 minuty, kdy po vyhraném souboji našel Švanda P. Dvořáka D., který svoji druhou trefou poslal svůj celek poprvé do vedení. Vzápětí po rozehrání hosté špatně rozehráli a domácí dostali šanci zahrávat roh, Šmejkal P. poslal míč na Dvořáka D., který prostřelil libereckou obranu a zkompletoval si svůj čistý hattrick. Hosté opět přidali a snažili se vynutit chyby hostitelské obrany, které by napomohly zvrátit nepříznivý stav. Snížení se dočkali po půlhodině hry, kdy si dvojice Čermák L., Bláha O. zopakovali první branku. Od 37 minuty začali hosté hrát power-play a již po minutě se radovali z vyrovnávací branky, Čermák L. našel kapitána Hybnera J., který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ve zbylých dvou minutách hry hosté stále věřili ve výhru, nadále hráli s pěti hráči v poli, ale skóre se již nezměnilo. Ústí má sérii 7 utkání bez porážky a také třetí remízu 3:3, pátým hráčem celkové aktivity je Dvořák D. 17 (14+3), který skóroval ve všech svých sedmi vystoupeních. Pampuch Liberec má také slušnou sérii 6 utkání bez porážky a druhou remízu v soutěži, nejlepším v klubové aktivitě je Lochman D. 12 (7+5).

Benešovský Arsenal vyhrál zaslouženě vysokým rozdílem na kladenské palubovce u Brazilu, trvalá převaha a dominance potvrzená střelecky, navíc podpořená spolehlivým brankářem Dřevojanem F., rozhodnuto bylo prakticky do poločasu. Hosté od začátku potvrzovali roli favorita tohoto utkání a velice brzy šli i do vedení. Skóre otevřel po 4 minutách hry Krůta D., o chvilku později přidal pojistku Kouklík Jak. Další změny stavu přišly po čtvrthodině hry a výhradními střelci byli opět benešovští, tři slepené branky od Čipery D., Novotného O. a Janušky J. potvrdily převahu hostujícího celku. Další góly si hosté schovali na závěr poločasu, kdy se 2x prosadil nejlepší hráč aktivity a kanonýr Haas P. Domácí nedokázali najít recept na výborného gólmana Dřevojana F, který udržel čisté konto. Hostitel smazal nulu na svém kontě až po 21 minutách hry Čičmancem L. Při chuti hrající hosté trefili osmou branku opět Čiperou D. a mečbol na desítku připravil Januška J. pro Kouklíka Jak. Snižovací branku si vstřelil kladenský Dlouhý P. V samotném závěru se oba celky trefily ještě 2x, na domácí straně se mezi střelce zapsali Havlena T. a Čampulka D., u hostů si další dva zásahy připravil nezastavitelný Haas P. Benešov bodoval v posledních pěti utkáních a zaznamenal v nich třetí dvoucifernou výhru, má vedoucího hráče aktivity i střelců Haase P. 26 (20+6), navíc celkově třetí v aktivitě je Čipera D. 21 (12+9). Kladno naopak na výhru čeká již čtyři utkání, ve kterých jen dvakrát remizovalo, má čtvrtého hráče celkové aktivity Havlíčka R. 19 (11+8).

Wizardi z Prahy zdolali na kladenské palubovce domácí Brandýsek, dostatečný náskok si hosté vytvořili ještě do přestávky, domácí se prosadili až v závěrečné čtvrthodině hry za již rozhodnutého stavu. Utkání od úvodu korektně hrané pod taktovkou hostujícího celku. Převahu pražští potvrzovali i střelecky, dvěma góly začal Hodžič D., další pojistky přidali Vácha Z. a Hodžič D. si již po 8 minutách zkompletoval svůj hattrick. Domácím se koncovka nedařila, hostující gólman Roučka F. udržel čisté konto až do 30 minuty. Do druhé části hry si pražští Wizardi přenesli pohodový čtyřbrankový náskok a v podobném duchu pokračovali i po přestávce. Svůj čtvrtý zásah trefil Hodžič D. na začátku druhého poločasu. Hostitel zlomil střelecké prokletí až ve 30 minutě Houhou L., ale to již ztráta byla obrovská. Hosté přidali v závěrečné devítiminutovce ještě dvě branky, trefili se Chalupa L. a kapitán Tomek J. Domácí poté v závěru utkání trochu snížili hrozivé skóre třemi góly od Kroce P., podruhé se trefil Houha L. a střelecký účet zápasu završil Felis T. Pražští Wizardi se šestou výhrou v soutěži posunuli na druhé místo tabulky, mají sedmého hráče celkové aktivity Váchu Z. 16 (11+5). Brandýsek zůstává s pěti body na devátém místě tabulky, nejlepším v klubové aktivitě je nadále Tesař T. 12 (5+7).

Utkání domácí pražské Sapy s českolipským Reasem skončilo nerozhodně, bojovné utkání, ve kterém po většinu utkání vedli domácí, ale nezvládli závěr utkání, kdy soupeř zmazal dvoubrankové manko a vybojoval druhý bod v soutěži, hattrickem mu k tomu pomohl nejlepší hráč na palubovce Halbich D. Do utkání vstoupili aktivněji domácí hráči a hned po dvou minutách hry otevřeli skóre Nguyenem D.N., který se po přihrávce Nguyena S.M. ocitl zcela volný před českolipským gólmanem Neumanem R., kterého prostřelil po zemi. Další zakončení hostitelského celku končily vedle českolipské branky, nebo si s nimi poradil gólman. Hosté se osmělili v 8 minutě, kdy se z otočky dostal k zakončení Konečný P., ale domácí gólman Le Xuan T.K. byl připraven. Další změnu skóre přinesla 10 minuta, tentokrát zaspala domácí obrana, za níž zůstal zcela osamocen France L., který srovnává stav. Hosté po gólu ožili, velkou šanci France L. neproměnil, ale brzy se hosté stejně radovali z vedoucí branky, aktivní Halbich D. zamířil z otočky přesně k tyči. Pro změnu aktivita přešla na stranu domácího celku, nejprve hostující gólman vytáhl reflexní zákrok proti střele Nguyena D.N., ale o minutu později po rozehraném rohu se trefil ke vzdálenější tyči Nguyen T.A. Velkou šanci na opětovné vedení hosté prohospodařili v 16 minutě, kdy se dva českolipští hráči řítili sami na domácího gólmana, ale zradila je finální přihrávka. Krátce před poločasem dostali domácí výhodu PVK6AF, ale Látal M. trefil jen břevno českolipské branky. V té samé minutě se domácí přece jen dočkali opětovného vedení, po závaru v brankovišti hostů se s pomocí tyče trefil Tran D.K. Další klid do poločasové přestávky v podobě dvoubrankového vedení přinesl ještě Duong T.T., který se prosadil po individuální akci přesnou střelou k tyči. Hosté měli v první půli několik možností přečíslit domácí obranu, ale zrazovala je špatné finální zakončení. Přestávka více pomohla hostům, kteří začali druhý poločas aktivněji, domácí držel gólman, jednou mu pomohla i t tyč po dalekonosné střele kapitána Klimenta D. z PVK. Po půlhodině hry se hosté dočkali zaslouženě odměny v podobě kontaktní branky Nevrlého L. ze střední vzdálenosti. Bojovné utkání plné střetů přineslo oběma celkům již ve 35 minutě 5 AF. Čtyři minuty před koncem přidali domácí pojistku Tran H.A., který se trefil přesně k tyči. Závěr však domácí nezvládli, nejprve nabídli soupeři PVK6AF, jehož bezpečným proměněním Halbich D. zajistil naději pro svůj celek. Hostitelský celek měl několik šancí na pojištění vedení, ale ty neproměnil a v čase 39:32 přišel trest, po individuální akci se úhlu prosadil nekompromisní střelou do vzdálenější šibenice Halbich D., který si tak zkompletoval svůj hattrick. Sapa Praha má druhou remízu v soutěži (opět s výsledkem 5:5) a zůstává v tabulce osmá, nejlepším v klubové aktivitě je stále Tran H.A. 12 (7+5). Česká Lípa má druhý bod v soutěži a uzavírá tabulku, nejlepším v klubové aktivitě je nadále Kliment D. 10 (5+5).

Rezerva mělnického Olympiku si veze všechny body od libereckých Gazel, hosté s posilou z A celku Gabčem J. ml. rozhodly ještě do přestávky, díky dvěma vstřeleným čistým hattrickům, zlepšení hostitelského celku po změně stran ztroskotávalo na mělnickém gólmanovi. Velice slušné utkání, které bylo odehráno bez záludných zákroků a v pozitivní atmosféře. Hosté přijeli posíleni o řadu zkušených hráčů, kteří byli na liberecké palubovce citelně znát. Hosté byli lepším celkem, a náskok po první půli mohl být i větší, když neproměnili několik vyložených šancí. Již v úvodní minutě začal předvedl své střelecké umění Šiler R., který během 12 minut stihl čistý hattrick. Poté ho napodobil spoluhráč Šuba P. ml., který ho stihl dokonce za 5 minut. Domácí smazali nulu na svém kontě až minutu před přestávkou Abrahámem R. a šli tak do poločasové pauzy a pětibrankovým mankem. Přestávka pomohla domácím, kteří přidali na bojovnosti i pohybu a hra se rázem vyrovnala. Domácí si také vytvářeli šance, ale mělnický gólman Bouška M. svůj celek několikrát podržel. Hrálo se nahoru, dolu s velkým nasazením. Snižovací branky se domácí dočkali až po 27 minutách hry kapitánem Henzlem F., ale to bylo málo. Sedmou branku si domácí trefili sami a střelecký účet Olympiku B završil 5 minut před koncem Kalabis J. Domácí za již rozhodnutého stavu zkorigovali hrozivé skóre dvěma góly v závěrečných minutách hry Gschwentnerem R. a Beníškem T. Utkání skončilo zaslouženou výhrou hostujícího mužstva. Mělník B se třetí výhrou v soutěži posunul v tabulce na šesté místo, nejlepší v klubové aktivitě je nadále Gabčo J. ml. 11 (4+7). Liberecké Gazely na domácí palubovce poprvé prohráli a zůstávají v tabulce páté, mají druhého hráče celkové aktivity Henzla F. 22 (13+9).

Střelci kola se stali se 4 góly Haas P. z Benešova a Hodžič D. z Wizardů Praha. Asistenty kola, nahrávali na čtyři branky, byli dva hráči Benešova Januška J. ml. a Krůta D.

Historické statistiky:

300 branku Benešova trefil ve 3 sezóně Kouklík Jakub.

čekatelé:

Pampuch Liberec – 6 branek do třístovky, 3 sezóna, Česká Lípa – 7 branek do dvoustovky, 3 sezóna, Kroc Lukáš (Brandýsek) – 11 branek do stovky, 12 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 10 bodů aktivity do dvoustovky 190 (107+83), 10 sezóna

Sestava 10. kola:

Dřevojan F. (Benešov) 2x – Dvořák D. (Ústí) 4x, Januška J. ml. (Benešov) 2x, Šiler R. (Mělník B), Halbich D. (Č. Lípa) 2x

O1A1001 FC NY Tiradores Ústí n/L – Pampuch Liberec 3 : 3 (1 : 1)

Rozhodčí: Hanzlík Jiří (8,4), Lutka Josef (8,3) Delegát: Šmíd Jiří Diváků: 52 Místo konání: SH Krásné Březno Datum konání: 6.1.2023 Výkop: 20:30 Hlavní pořadatel: Brzák Daniel Časoměřič: Komárek David Zdravotník: Šikl Rudolf AF: D 4/4 – H 6/5 Fair-play: D 38 – H 36
Branky (asistence): 20. Dvořák Dominik, 24. Dvořák Dominik (Šmejkal Patrik), 25. Dvořák Dominik (Švanda Pavel) – 18. Čermák Lukáš (Bláha Ondřej), 29. Čermák Lukáš (Bláha Ondřej), 38. Hybner Jan (Čermák Lukáš)
ŽK: 0 – Hybner Jan
FC NY Tiradores Ústí n/L: Skála Dušan, Seidl Milan, Štengel Zdeněk, Seidl Jakub, Šmejkal Patrik, Dvořák Dominik, Guth Petr, Švanda Pavel, Vondráček Michal, Maňkoš Dominik, Lotz Radek
Pampuch Liberec: Bukhvak Vitaliy, Hybner Jan, Wanacki Andreas, Průcha Michal, Gazquez Joaquín, Čermák Lukáš, Bláha Ondřej, Firman Lukáš, Lochman David, Vik Tadeáš Nejlepší hráči: Dvořák D. (Ústí), Čermák L. (Liberec), Štengel Z. (Ústí)

O1A1002 FC Brazil Kladno – Arsenal Benešov 4 : 12 (0 : 7)

Rozhodčí: Svoboda Richard (8,4), Orálek Kamil (8,3) Delegát: Laštovička Stanislav Diváků: 32 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 8.1.2023 Výkop: 18:15 Hlavní pořadatel: Tygl David Časoměřič: Fořt Jan Zdravotník: Houdek Tomáš AF: D 3/3 – H 2/5 Fair-play: D 35 – H 38
Branky (asistence): 21. Čičmanec Lukáš (Čampulka David), 25. Dlouhý Pavel (Čičmanec Lukáš), 37. Havlena Tomáš (Neumann Radislav), 40. Čampulka David (Dlouhý Pavel) – 4. Krůta David (Januška Jiří ml.), 5. Kouklík Jakub (Januška Jiří ml.), 14. Čipera David (Haas Petr), 15. Novotný Ondřej (Krůta David), 16. Januška Jiří ml. (Dřevojan Filip), 19. Haas Petr (Januška Jiří ml.), 20. Haas Petr (Januška Jiří ml.), 25. Čipera David (Krůta David), 27. Januška Jiří ml. (Čipera David), 30. Kouklík Jakub (Krůta David), 35. Haas Petr (Krůta David), 39. Haas Petr (Novotný Ondřej)
ŽK: Neumann Radislav, Havlena Tomáš – 0
FC Brazil Kladno: Kabele Petr, Neumann Radislav, Čičmanec Lukáš, Čampulka David, Dlouhý Pavel, Havlíček Robin, Zelenka Martin, Havlena Tomáš
Arsenal Benešov: Dřevojan Filip, Haas Petr, Čipera David, Kouklík Jakub, Krůta David, Novotný Ondřej, Januška Jiří ml., Janda Jaromír Nejlepší hráči: Dřevojan F., Januška J. ml. (oba Benešov), Čampulka D. (Kladno)

O1A1003 FC Sapa Praha – Reas Česká Lípa 5 : 5 (4 : 2)

Rozhodčí: Borek Alexandr (8,4), Maxián Libor (8,4) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 10 Místo konání: SH Děkanka Praha Datum konání: 6.1.2023 Výkop: 20:15 Hlavní pořadatel: Látalová Nataša Časoměřič: Nguyen Duong Quang Zdravotník: Doležalová Zuzana AF: D 3/6 – H 6/5 Fair-play: D 38 – H 34
Branky (asistence): 2. Nguyen Dinh Nam (Nguyen Sy Martin), 12. Nguyen Tung Anh (Nguyen Dinh Nam), 18. Tran Duy Khanh, 19. Duong Thanh Tung (Nguyen Dinh Nam), 36. Tran Huy Anh (Duong Thanh Tung) – 10. France Lukáš (Hrdlička Ondřej), 12. Halbich David (Kašubiak Jakub), 29. Nevrlý Ladislav (Hrdlička Ondřej), 36. Halbich David, 39. Halbich David (Kliment Dan)
ŽK: 0 – Halbich David, Hrdlička Ondřej
FC Sapa Praha: Le Xuan Trung Kien, Duong Thanh Tung, Látal Marek, Le Huy Hiep, Nguyen Dinh Nam, Nguyen Tung Anh, Tran Duy Khanh, Tran Huy Anh, Tran Huy Nam, Nguyen Sy Martin
Reas Česká Lípa: Neuman René, Kliment Dan, Nevrlý Ladislav, Halbich David, Konečný Petr, Kašubiak Jakub, Foubík Filip, Hrdlička Ondřej, Kučera Petr, France Lukáš Nejlepší hráči: Halbich D. (Č. Lípa), Le Huy H., Tran H.N. (oba Praha)

O1A1004 Futsal Club Brandýsek – Wizards DDM Praha 10 4 : 7 (0 : 4)

Rozhodčí: Vlašič Jiří (8,5), Bázler Jiří (8,4) Delegát: Stádník Vladimír Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Kladno Datum konání: 6.1.2023 Výkop: 20:30 Hlavní pořadatel: Ciniburg Miroslav Časoměřič: Ciniburg Vít Zdravotník: Tesařová Barbora AF: D 4/2 – H 4/1 Fair-play: D 36 – H 38
Branky (asistence): 30. Houha Lukáš (Zíka Jan), 33. Kroc Patrik (Steinbach Vojtěch), 37. Houha Lukáš (Steinbach Vojtěch), 38. Felis Tomáš (Zíka Jan) – 4. Hodžič Dino (Novák Tomáš), 6. Hodžič Dino (Novák Tomáš), 10. Vácha Zdeněk (Tomek Jiří), 12. Hodžič Dino (Tomek Jiří), 23. Hodžič Dino, 31. Chalupa Lukáš, 32. Tomek Jiří (Vácha Zdeněk)
ŽK: Kroc Patrik – 0
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Kroc Patrik, Kroc Lukáš, Houha Lukáš, Toman Matěj, Steinbach Vojtěch, Zíka Jan, Felis Tomáš
Wizards DDM Praha 10: Roučka Filip, Tomek Jiří, Hodžič Dino, Chalupa Lukáš, Shkirych Kiril, Urych Šimon, Vácha Zdeněk, Novák Tomáš, Pospíšil Martin, Imlauf Tomáš Nejlepší hráči: Vácha Z., Imlauf T. (oba Praha), Houha L. (Brandýsek)

O1A1005 Liberecké Gazely – SK Olympik Mělník B 4 : 8 (1 : 6)

Rozhodčí: Čurda Michal (8,4), Vrtal Bohumil (8,4) Delegát: Houška Zbyněk Diváků: 65  Místo konání: SH Aréna Liberec Datum konání: 18.12.2022 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Tomášek Radek Časoměřič: Hrdlička Štěpán Zdravotník: Brožová Veronika AF: D 1/2 – H 4/2 Fair-play: D 38 – H 34
Branky (asistence): 19. Abrahám Radek (Henzl Filip), 27. Henzl Filip (Beníšek Tomáš), 36. Gschwentner Roman (Abrahám Radek), 38. Beníšek Tomáš (Henzl Pavel) – 1. Šiler Radek (Gabčo Josef ml.), 5. Šiler Radek (Gabčo Josef ml.), 13. Šiler Radek (Šuba Pavel ml.), 14. Šuba Pavel ml., 16. Šuba Pavel ml. (Šiler Radek), 19. Šuba Pavel ml. (Kalabis Jan), 31. vlastní, 35. Kalabis Jan (Havel Matěj)
ŽK: 0 – Šuba Pavel ml., Kalabis Jan
Liberecké Gazely: Lukeš Jan, Henzl Filip, Abrahám Radek, Bohata Tomáš, Drzymala Lukáš, Gschwentner Roman, Henzl Pavel, Moc Jaroslav, Pokorný Adam, Rajchman Michal, Beníšek Tomáš
SK Olympik Mělník B: Bouška Martin, Šuba Pavel ml., Gabčo Josef ml., Havel Matěj, Ciolek Zdislav, Šiler Radek, Martinec Jakub, Machytka Patrik, Kalabis Jan Nejlepší hráči: Šiler R., Šuba P. ml. (oba Mělník B), Abrahám R. (Liberec)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“