Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
REFERÁTY A STATISTIKY PO 9. KOLE DIVIZE „A“

Události 9.kola

Ve šlágru kola zaváhali pražští Wizardi u libereckých Gazel, nekompletní celek přišel navíc v polovině utkání o vyloučeného gólmana a nezvládl druhý poločas. Benešovský Arsenal nadělil domácí pražské Sapě desítku a dostal se na čelo soutěže, další šestigólové představení vrátilo Haase P. na čelo aktivity 16+5. Ústí potvrdilo roli favorita u rezervy mělnického Olympiku, čistý hattrick Dvořáka D. Libereckému Pampuchu stačil poločas na zisk všech bodů u kladenského Brazilu. První výhry se dočkal Brandýsek na své palubovce s českolipským Reasem. Také do čela střelců se prostřílel benešovský kanonýr Haas. P. se 16 góly. Soutěž Fair-play vede s tříbodovým náskokem Česká Lípa.

Statistiky: v dalším kole dopadl souboj domácí hosté lépe pro hostující celky v poměru 2 0 3, domácí palubovky uhájily jen liberecké Gazely a Brandýsek. Jediný dvouciferný výsledek přišel z Prahy, kde domácí Sapě ustředil desítku Benešov, v tomto utkání také padlo nejvíce branek, a to celkem 13. K pěti utkáním nastoupilo jen 89 hráčů (zatím nejméně), nejvíce jich nominovalo opět Ústí, a to 12, nejméně naopak Wizards Praha, Benešov a Česká Lípa, jen po 7. Celkem bylo vstřeleno 55 branek (průměr na zápas 11,00), domácí jich vstřelili 26 (průměr na zápas 5,20), hosté se trefili 29x (průměr na zápas 5,80). Toto kolo navštívilo celkem 154 diváků, nejvíce jich našlo cestu do mělnické haly, a to 50. Jen jeden celek, pražští Wizardi, zahrával PVK6AF a ten proměnil. Celkem bylo uděleno 9 žlutých karet. V tomto kole jeden hráč uviděl červeného žolíka. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíraly liberecké Gazely a Kladno, a to po 9, nejslušnějšími celky v této činnosti byly obě Prahy, Sapa a Wizardi, jen se 4 fauly.

Ústecký NY Tiradores si veze zasloužené vítězství od rezervy mělnického Olympiku, hosté sice měli pomalejší rozjezd, ale ještě do přestávky si zajistili dostatečné vedení díky čistému hattricku Dvořáka D, který stihl za pouhých 5 minut. Poměrně dlouho se hrálo bez gólů, první změnu skóre přinesla až 12 minuty hry, a do vedení se dostali domácí brankou Ježka J. Jak se ukázalo v dalším průběhu, bylo to ale také poslední vedení hostitelského celku. Další minuty již patřili ústeckým, za dvě minuty trefil vyrovnávací gól Švanda P. a závěrečnou pětiminutovku na mělnické palubovce si pronajal ústecký kanonýr Dvořák D., který si do poločasu zkompletoval čistý hattrick, kterým zajistil svému celku dostatečné vedení. Brzy po změně stran hosté přidali pátý úspěch Štengelem Z. a stačilo jim ve zbytku utkání kontrolovat hru i vytvořený náskok. Mohli si dovolit i neproměnit pokutový kop. Domácí již jen stihli kosmeticky upravovat skóre, druhou branku domácích trefil Šiler R. Po půlhodině hry vrátil ústeckým čtyřbrankové vedení Guth P. V závěru utkání se domácí hráči Ježek J. a Šiler R. trefili podruhé a trochu tím zmírnili prohru. Poslední slovo měli hosté minutu před koncem se mezi střelce zapsal ještě Maňkoš D. Ústí si pátou výhrou v soutěži udrželo pátou příčku, Dvořák D. si pojistil nejlepší klubové umístění v aktivitě 11+3. Mělník B si naopak připsal pátou porážku v soutěži a je nadále sedmý, nejlepší v klubové aktivitě je Machytka P. 5+5.

Ve šlágru kola si na své liberecké palubovce poradily Gazely s lídrem soutěže pražskými Wizardy, rozhodující moment utkání bohatého na pokutové kopy přinesla závěrečná minuta prvního poločasu, kdy byl nekompletním hostům vyloučen gólman, druhý poločas hosté v brance s hráčem v poli a s power-play neuspěli, o 9 libereckých branek se postaralo hned osm střelců. Utkání začalo větší aktivitou hostů, hrajících jen se dvěma náhradníky a odměnou jim bylo vedení po 3 minutách hry, po faulu domácích se trefil z pokutového kopu Chalupa L. Domácí postupně vyrovnali hru a po 9 minutách hry také skóre zásluhou vlastence hostí. V 16 minutě hostitel předvedl hezkou kombinační akci, na jejímž konci byla i vedoucí branka Gazel od kapitána Henzla F. Bohužel se domácím vymstily časté přestupky a ke konci poločasu soupeři nabídli výhodu PVK6AF, který proměnil ve vyrovnávací branku Novák T. O minutu později se hosté radují z dalšího vedení, které trefil Blažek M. V poslední minutě však brankář pražských Wizardů Oberleitner V. fauloval ve vlastním PÚ a uviděl druhou žlutou kartu a následně i červenou. Také liberečtí dostali možnost zahrávat pokutový kop, který proměnil v konečné vyrovnání prvního dějství Abrahám R. Po změně stran musel do pražské branky nastoupit hráč z pole a hosté začali hrát power-play. Ta se jim však stala osudná, když během tří minut třikrát inkasovali po střelách Bohaty T., Sluťáka J. a druhé trefy Abraháma R. a bylo prakticky rozhodnuto. Hosté se již k ničemu nedostali a v samotném závěru utkání ještě 3x inkasovali, dalšími libereckými střelci byli Kordík J., Gschwentner R. a Moc J. Liberecké Gazely si v pořadí pátou výhrou udržují čtvrtou pozici, mají jediného „želeného futsalistu“ soutěže, která bodoval i střílel branky ve všech utkáních Henzla F. 12+8, druhého hráče celkové aktivity. Neporazitelnost pražských Wizardů skončila až v 9.kole v Liberci, a hned je to stálo ztrátu pozice lídra soutěže, nejlepším v klubové aktivitě je nadále Vácha Z. 10+4.

Futsal Club Brandýsek si v domácím kladenském prostředí vybojoval první výhru v soutěži, když zaslouženě přehrál českolipský Reas, rozhodnuto bylo ještě do přestávky, hosté byli vyrovnaným soupeřem jen v první čtvrthodině hry, domácím napomohli i vlastencem. Brandýsek již v předešlých utkáních hrál solidní futsal, ale nedařilo se mu to stvrdit výsledkově. Také nyní šel velice brzy do vedení, po 2 minutách hry zamířil přesně kapitán Tesař T. Hosté bojující také o první tři body v soutěži dokázali v 9 minutě srovnat Jantačem P. Po čtvrthodině hry ale hostitel zasadil rozhodující úder, nejprve si vrátil vedení Tomanem M. a zanedlouho si hosté vstřelili vlastence. Krátce před poločasem dává českolipským naději v podobě kontaktní branky Foubík F., ale drama nedovoluje domácí Čížek D., který dvěma slepenými góly vrací klid svému celku a posílá ho do poločasové pauzy nakonec s dvoubrankovým vedení. Hostům se ještě podařilo snížení kapitánem Klimentem D. Ve druhém dějství domácím vrátil tříbrankové vedení brzy Felis T. V závěrečné čtvrtině hry se hostitel trefil ještě dvakrát, své druhé trefy si zajistily Tesař T. a Felis T. Další šance domácí již neproměňovali a sami tak uchránili soupeře od dvouciferné porážky. Poslední slovo měli hosté 2 minuty před koncem, kdy svoji druhou branku vstřelil i českolipský kapitán Kliment D. Brandýsek pocítil vítěznou radost a v tomto posledním kole podzimní části, nejlepší v klubové aktivitě je stále Tesař T. 5+7. Česká Lípa nebodovala již 8 zápasů z devíti a je nyní s čtyřbodovou ztrátou stále poslední, do pozice nejlepšího v klubové aktivitě se dostal Kliment D. 5+4.

Benešovský Arsenal vyhrál zcela zaslouženě u pražské Sapy kanonádou po změně stran, na dvouciferné výhře se podílel Haas P. 6 góly, domácím nepomohla ani častá power-play s pátým hráčem v poli, měli i velmi vychýlenou střeleckou mušku. Úvodní aktivita domácího celku přinesla rychlé vedení, benešovský gólman Dřevojan F. nejprve zlikvidoval šance Le Huy H. a Tran D.K., ale pro akrobatickému zakončení z voleje kapitána Tran H.A. k tyči již nestihl zasáhnout. Úvodní branka spíše probudila hosty, ale domácí gólman Le Xuan T.K. dlouho odolával, poradil se zakončením Chrpy M., Janušky J. ml. i Čipery D., ve dvou případech mu pomohla i tyč po střelách Janušky J. ml. a Chrpy M. Střeleckou smůlu protrhli benešovští až po 12 hry, kdy rychlou akcí přečíslili domácí obranu a dorážka Haase P. z bezprostřední vzdálenosti znamenala vyrovnání. D přestávky se hostitel dostal ještě do několika zakončení Bělčickým M., Nguyenem D. H. a Nguyenem X.H, ale trefili se hosté, opět z dorážky z brankoviště Januškou J. ml. ze 16 minuty. Další šance hostů v podání Haase P., Janušky J. ml. a Čipery D. změnu skóre nepřinesly, neujala se ani střely pražského Nguyena D.H. z PVK, kterou zastavila zeď. Hosté tak šli spokojenější do druhé části hry s těsným náskokem. Také úvod druhého poločasu začali lépe domácí, ale střely Ngyuena T.A. i Le Huy H. zneškodnil benešovský gólman. Brzy ale hosté rozehráli aut a střílený centr si domácí hráč srazil do vlastní sítě. Poté se dostal do zakončení agilní benešovský útočník Januška J. ml., ale neuspěl, jeho tvrdá rána trefila domácího gólmana Le Xuan T.K. do nosu a musel být ošetřován. V brance pražského gólmana zastoupil hráč z pole, který i podporoval útok, ale brzy hosté udeřili počtvrté, trefil se Kouklík Jakub. Domácím nelze upřít snaho změnit nepříznivý stav, ale v cestě jim stála dost vychýlená muška. To hosté poklidu navyšovali své vedení, Čipera D. se trefuje ze střední vzdálenosti k tyči, ve 29 minutě si zkompletovává svůj hattrick Haas. P. Domácí zkouší hru power-play, ale přibržďuje je svoji druhou trefou Kouklík Jakub, který trefuje šibenici. Hostitel neproměňuje ani další svou šanci, po přečíslení benešovské obrany trefuje Ngyuen D.N. tyč. Ke snížení vedl až PVK domácích ze střední vzdálenosti, kdy Látal prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Další velká šance se urodila pro hosty, ale Čipera D. z půlky míjí prázdnou pražskou branku. Domácí si v power-play moc šancí nevypracovali, naopak mohli inkasovat opět do prázdné, ale Januška J. ml. také netrefuje z vlastní poloviny. Další 4 šance pražanů chytá gólman Dřevojan F., při střele Tran H.A. mu pomáhá i tyčka. Závěr zápasu patří benešovskému kanonýru Haasovi P., který dalšími 3 góly v řadě během 2 minut zařizuje dvoucifernou porážku pražské Sapy, dvakrát se prosadil z rychlého kontru, jednou skóroval lehce do prázdné branky. V posledních minutách měli více šancí domácí, ale ujala se jen trefa zblízka gólmana Le Xuan T.K., minutu před koncem zastavuje pokus Nguyena D. N. další tyč. Zmar domácích v koncovce podtrhuje poslední minuta, kdy tři zakončení domácích hráčů míjí o hodně metrů benešovskou svatyni. Benešov nyní vede neskutečně nabitou horní část tabulky s těsným náskokem, má nejlepšího hráče aktivity a střelce Haase P. 16+5. Sapa Praha zůstává na osmi bodech a na 8 místě tabulky, nejlepší v klubové aktivitě je stále Tran H. A. 6+5.

Liberecký Pampuch uspěl na kladenské palubovce u hostitelského Brazilu, rychlé vedení libereckých sice domácí smazali, ale ve zbytku utkání se již neprosadili, hosté kromě pár sekund neustále vedli, rozhodnuto bylo ještě do pauzy. Ambiciózní hosté potvrzovali roli favorita od prvních minut, brzy se také ujali vedení Mazánkem T. a po 8 minutách hry přidali pojistku Firmanem L. Domácí to ale nijak nezaskočilo a dvěma slepenými góly srovnali stav, nejprve trefil kontaktní branku Nesládek A. a vyrovnání Danylych D. Radost domácím vydržela jen pár vteřin, prakticky ihned po rozehrání si hosté berou vedení zpět zásluhou Bláhy O. Těsně před přestávkou se liberečtí trefují počtvrté, svoji druhou branku střílí Mazánek T. a tak hosté jdou do druhé části hry s nadějným dvoubrankovým vedením. Po změně stran se výsledkově dlouho nic neměnilo, jediný branka druhého poločasu padla až v závěrečné minutě a dali ji hosté Hybnerem J., který tak potvrdil zasloužené tři body za výhru. Pampuch Liberec se šestou výhrou v soutěži posunul na druhé místo, nejlepším v klubové aktivitě je nadále Lochman D. 7+5. Kladno zůstává na 11 bodech a na 6 pozici, nejlepší v klubové aktivitě je stále Havlíček R. 11+8.

Střelcem kola se stal se 6 góly Haas P. z Benešova. Asistentem kola, nahrával na čtyři branky, byl také hráč Benešova Januška J. ml.

Historické statistiky:

čekatelé:

Pampuch Liberec – 9 branek do třístovky, 3 sezóna, Benešov – 10 branek do třístovky, 3 sezóna, Česká Lípa – 12 branek do dvoustovky, 3 sezóna, Kroc Lukáš (Brandýsek) – 11 branek do stovky, 12 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 10 bodů aktivity do dvoustovky 190 (107+83), 10 sezóna

Sestava 9.kola:

Uhlíř P. (Česká Lípa) – Haas P. (Benešov) 3x, Januška J. ml. (Benešov), Dvořák D. (Ústí) 3x, Tesař T. (Brandýsek)

O1A0901 SK Olympik Mělník B – FC NY Tiradores Ústí n/L 4 : 7 (1 : 4)

Rozhodčí: Lafek David (8,4), Svoboda Richard (8,4) Delegát: Kudrna Ladislav Diváků: 50 Místo konání: SH Mělník Datum konání: 18.12.2022 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Malinský Dominik Časoměřič: Šubová Veronika Zdravotník: Šestáková Veronika AF: D 2/5 – H 3/2 Fair-play: D 36 – H 38
Branky (asistence): 12. Ježek Jaromír (Babovák Jan), 26. Šiler Radek (Machytka Patrik), 34. Ježek Jaromír (Babovák Jan), 35. Šiler Radek (Babovák Jan) – 14. Švanda Pavel (Šmejkal Patrik), 15. Dvořák Dominik (Dvořák Martin), 18. Dvořák Dominik, 20. Dvořák Dominik, 22. Štengel Zdeněk (Dvořák Martin), 29. Guth Petr (Štengel Zdeněk), 39. Maňkoš Dominik (Seidl Jakub)
ŽK: Michovský Luboš, Říha Daniel – 0
SK Olympik Mělník B: Michovský Luboš, Frýzek Lukáš, Říha Daniel, Nedostup Alexandr, Babovák Jan, Šiler Radek, Ciolek Zdislav, Machytka Patrik, Ježek Jaromír
FC NY Tiradores Ústí n/L: Skála Dušan, Seidl Milan, Štengel Zdeněk, Seidl Jakub, Šmejkal Patrik, Dvořák Dominik, Guth Petr, Švanda Pavel, Vondráček Michal, Maňkoš Dominik, Dvořák Martin, Lotz Radek Nejlepší hráči: Dvořák D., Dvořák M. (oba Ústí), Ježek J. (Mělník B)

O1A0902 Liberecké Gazely – Wizards DDM Praha 10 9 : 3 (3 : 3)

Rozhodčí: Zlatník Jakub (8,4), Čurda Michal (8,4) Delegát: Trlida Zdeněk Diváků: 44 Místo konání: SH Turnov Datum konání: 18.12.2022 Výkop: 18:00 Hlavní pořadatel: Tomášek Radek Časoměřič: Hrdlička Štěpán Zdravotník: Brožová Veronika AF: D 6/3 – H 4/0 Fair-play: D 36 – H 34
Branky (asistence): 9. vlastní, 16. Henzl Filip (Abrahám Radek), 20. Abrahám Radek, 23. Bohata Tomáš (Lukeš Jan), 24. Sluťák Josef (Pokorný Adam), 25. Abrahám Radek, 35. Kordík Jakub (Rajchman Michal), 36. Gschwentner Roman (Henzl Pavel), 40. Moc Jaroslav (Bohata Tomáš) – 3. Chalupa Lukáš, 18. Novák Tomáš, 19. Blažek Michal (Vácha Zdeněk)
ŽK: Abrahám Radek, Kordík Jakub – Blažek Michal ČK: 0 – Oberleitner Vít
Liberecké Gazely: Lukeš Jan, Henzl Filip, Abrahám Radek, Bohata Tomáš, Gschwentner Roman, Henzl Pavel, Kordík Jakub, Moc Jaroslav, Pokorný Adam, Rajchman Michal, Sluťák Josef
Wizards DDM Praha 10: Oberleitner Vít, Tomek Jiří, Blažek Michal, Chalupa Lukáš, Pospíšil Martin, Novák Tomáš, Vácha Zdeněk Nejlepší hráči: Chalupa L. (Praha), Abrahám R., Lukeš J. (oba Liberec)

O1A0903 Futsal Club Brandýsek – Reas Česká Lípa 8 : 4 (5 : 3)

Rozhodčí: Macháček Jiří (8,4), Hanzlík Jiří (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 30 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 18.12.2022 Výkop: 18:30 Hlavní pořadatel: Ciniburg Miroslav Časoměřič: Ciniburg Vít Zdravotník: Grubnerová Nelly AF: D 4/4 – H 3/2 Fair-play: D 38 – H 36
Branky (asistence): 2. Tesař Tomáš (Steinbach Vojtěch), 15. Toman Matěj (Tesař Tomáš), 17. vlastní, 18. Čížek David, 19. Čížek David (Kroc Lukáš), 26. Felis Tomáš (Čížek David), 31. Tesař Tomáš (Čížek David), 34. Felis Tomáš (Tesař Tomáš) – 9. Jantač Petr (Nevrlý Ladislav), 18. Foubík Filip, 20. Kliment Dan (Nevrlý Ladislav), 38. Kliment Dan (Hrdlička Ondřej)
ŽK: 0 – Kliment Dan
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Kroc Lukáš, Toman Matěj, Zíka Jan, Felis Tomáš, Steinbach Vojtěch, Čížek David
Reas Česká Lípa: Uhlíř Petr, Kliment Dan, Nevrlý Ladislav, Foubík Filip, Hrdlička Ondřej, Sixta Miroslav, Jantač Petr Nejlepší hráči: Uhlíř P. (Č. Lípa), Tesař T., Dvořák P. (oba Brandýsek)

O1A0904 FC Sapa Praha – Arsenal Benešov 3 : 10 (1 : 2)

Rozhodčí: Orálek Kamil (8,4), Horák Matěj (8,4) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 10 Místo konání: SH Děkanka Datum konání: 16.12.2022 Výkop: 20:15 Hlavní pořadatel: Látalová Nataša Časoměřič: Nguyen Thanh Zdravotník: Doležalová Zuzana AF: D 3/1 – H 3/3 Fair-play: D 38 – H 38
Branky (asistence): 2. Tran Huy Anh (Látal Marek), 32. Látal Marek, 38. Le Xuan Trung Kien (Nguyen Dinh Nam) – 7. Čipera David, 12. Haas Petr (Januška Jiří ml.), 16. Januška Jiří ml. (Haas Petr), 23. Haas Petr (Januška Jiří ml.), 25. Kouklík Jakub (Januška Jiří ml.), 28. Haas Petr (Chrpa Martin), 29. Kouklík Jakub (Čipera David), 36. Haas Petr (Čipera David), 37. Haas Petr (Čipera David), 38. Haas Petr (Januška Jiří ml.)
FC Sapa Praha: Le Xuan Trung Kien, Tran Huy Anh, Látal Marek, Le Huy Hiep, Nguyen Tung Anh, Nguyen Xuan Huy, Nguyen Dinh Nam, Bělčický Martin, Tran Duy Khanh
Arsenal Benešov: Dřevojan Filip, Haas Petr, Čipera David, Januška Jiří ml., Mašek Jan, Kouklík Jakub, Chrpa Martin Nejlepší hráči: Januška J. ml., Haas P., Čipera D. (všichni Benešov)

O1A0905 FC Brazil Kladno – Pampuch Liberec 2 : 5 (2 : 4)

Rozhodčí: Říha Jaroslav (8,4), Bázler Jiří (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Kladno Datum konání: 18.12.2022 Výkop: 10:15 Hlavní pořadatel: Fořt Jan Časoměřič: Tygl David Zdravotník: Dlouhý Pavel AF: D 4/5 – H 3/2 Fair-play: D 36 – H 36
Branky (asistence): 11. Nesládek Aleš, 12. Danylych Denys (Havlíček Robin) – 3. Mazánek Tomáš (Hybner Jan), 8. Firman Lukáš (Bláha Ondřej), 13. Bláha Ondřej (Firman Lukáš), 20. Mazánek Tomáš (Vik Tadeáš), 40. Hybner Jan
ŽK: Neumann Radislav – Pekař Petr
FC Brazil Kladno: Kabele Petr, Neumann Radislav, Čampulka David, Havlíček Robin, Zelenka Martin, Nesládek Aleš, Čičmanec Lukáš, Danylych Denys, Havlena Tomáš
Pampuch Liberec: Vik Tadeáš, Soukeník Petr, Hybner Jan, Mazánek Tomáš, Pekař Petr, Bláha Ondřej, Beňo Daniel, Gazquez Joaquín, Firman Lukáš, Bukhvak Vitaliy Nejlepší hráči: Mazánek T., Bláha O. (oba Liberec), Havlíček R. (Kladno)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“